Mod Discovery repartiton

Orochi™

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MESUT PEKTİR
Cihazım
GMD II MINI
Konular
2
ÖNEMLİ UYARI
4GB Discovery v8094 Stabil KitKat Romunu SpFlashtool ile Yukleyenler konudaki v8094 repartition.apk kullansin

4GB Model için v8094 Sürümüne Özel Re-Partition Uygulaması
İşlem 4gb cihakullannenmistir
İşlemden dolayı oluşabilecek sorunlardan islemi yapan kişi sorumludur

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Link:

UYGULAMADAN OLUŞAN TÜM SORUNLARDAN YAPAN KİŞİ SORUMLUDUR
4GB MODELİ İÇİN TÜM BÖLÜMLENDİRMELERİ KENDİ CİHAZIMDA DENEDİM
16 GB MODELİ DENENMEMİŞTİR DENEYENLER SONUCU KONUYA YAZSIN

Discovery 4-16 GB Repartition Tool Programı

Türkçe Çeviri ve 4 ve 16 GB Orjinal Bölümlendirme fixi Bana Aittir

16GB EBR Dosyaları için Skamber 'e Teşekkürler [:)]

program Daha Önce Forumda Paylaşılmıştı Ancak X800 Modeli içindi 4GB için Stock Bölünlendirmede 10 MB fark Oluyordu Bu Sürümde

4 ve 16 GB için Bölünlendirmeler Orjinal Olarak Ayarlanmıştır Orjinale Dönmek istediğinizde SP Flashtool ile yazılım Atmak zorunda değilsiniz

Link

ANLATIM:

Programı Kullanabilmek için Root Gerekir + Custom Recovery gereklidir mevcut Romu Yedekleyebilmek için

Programın Amacı Dahili SD alanından Bölümü Telefon Belleğine Eklemektir (DATA'ya)

Kendi Cihazımda 4GB için Tüm Bölümlendirme Seçimleri Denenmiştir

Programı Çalıştırmadan Önce Dahili SD deki müzik Resim vs Dosyalarınızı Pc yedekleyin işlem Sırasında Dahili SD sıfırlanacaktır Bilginize

Telefonu kapatıp Recovery Moduna Alıp Recovery Menusuden backup And restore Yazan menuden Backup Seçerek Mevcut Romu ve uygulamalarınızı SD kartınıza Yedekleyin Yedekleme için SD kartınıza 1-2 GB arası boş yer Gerekir

(yüklenen Uygulamalara Göre Bu Alan Dahada Artabilir Bilginize )

Programı Kurup Çalıştırın SuperSu yetkilerini Onaylayın

Programın Ekranından kullandığınız Discovery Modeline Göre Hangi Bölümü istiyorsanız Tıklayın

4GB modeli için 16 GB Yazan Bölümlere Tıklamayın
16 GB modeli için 4GB Bölümlere Tıklamayın Cihazda Kalıcı hasara Yol Açabilirsiniz

Gelen Uyarıya Tamam deyin

Daha Sonra Programdan recovery için Yeniden Başlat Yazan yere Basıp cihazı Recovery Moduna Alın

recovery den Wipe Data factory Yazan yerden Cihazı Sıfırlayın

Telefonu Açın ve Dahili SD belleğini Kontrol edin Boyut 0 Olarak gözükürse Korkmayın Dahili SD formatlayın

işleme başlamadan önce yedek Aldıysanız tekrar Recovery Girin

recovery menusunden backup and Restore yazan yere girip Restore bölümüne tıklayın çıkan bölümden yüklenecek Recovery Seçip işlemi Onaylayın Yükleme Sonrasında İşlem Tamamdır .....

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

konudaki Uygulamaları düzenlemek isteyenler için EBR dosyalarının Listesini Ekliyorum

apkyı winrar veya winzip ile açtığınızda assets Klasöründe e ve m diye başlayan dosyalar EBR dosyalarıdır boyutları bu dosyalar ayarlar

Kod:
SLOT1   m5 - e5
SLOT2   m1 - e1
SLOT3   m2 - e2
SLOT4  m25 - e25
SLOT5   m3 - e3

E Yazan Dosyalar EBR1 dir
M Yazan Dosyalar EBR2 dir

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt