Discovery Elite MİUİ Haftalık Güncelleme Sorunu

Kampar

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat
Cihazım
Disco Elite
Konular
0
bu uygulamayı indir 60 dakikayı seç uygula ekran isininca düzelmesi lazım eğer ekran çok sıcak olursa iptal et soğuyunca tekrar başlat uygulamayı tabi yükleye bilirsen

gmdelite18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Meslek
Siber Güvenlik Uzm
Konular
25
Hocam ekran gözükmüyor ki nasıl uygulamayı indirip çalıştırayım

ibrahim51

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adem
Cihazım
Discovery
Konular
0
Bende dikeylemesine renkli çizgiler olmuştu.mi yazısı belirgin şekilde kalıyordu.helekiyaptim. general mobile forumda bu konu hakkında yazışmalar var düzelten çok.

ibrahim51

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adem
Cihazım
Discovery
Konular
0
Ben bootlogo bootanimation bunları yuklemistim.shuamesetup bunu yuklemen lazim.youtubeden araştır.veya dediğim foruma bak

batuahner269

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Batuhan
Cihazım
ER
Konular
0
Öncelikle şunu söylemek istiyorum burda ya da herhangi bir forumda telefonunuzun anakartına zarar vermişsiniz gibi ukala ukala yorum yapan değişik arkadaşlara, yok herkes yapamaz ulaşın diyenlere prim vermeyin iki senelik bilişim bitirmiş herkes bi havalarda böyle tiplerin odin ile rom yüklemek için 80-100 lira para isteyen telefonculardan hiçbir farkı yok. Herneyse çok basit bir çözümü var.

2 saat önce aynı hataya düşerek güncellemeyi yaptım ekranda çizgiler çıktı bi arkadaşın da söylediği gibi ekranla alakalı bir sorun portlanan telefonun ekranı daha küçük olduğu için sıkıntı çıkarıyor basitçe söylemek gerekirse. Telefonu ne kapatabiliyor ne de herhangi bi işlem yapabiliyordum telefonun açma tuşuna basılı tuttuğumda reboot yapıyor romun açılış sesi geliyor ekranın en solunda aşağıya doğru beyaz çizgiler de oluyor telefon açılıyor ve çalışıyor fakat görüntü gidik yani "DONANIMSAL HERHANGİ BİR SIKINTI KESİNLİKLE YOK" şimdi anlaşılır olması için adım adım yazıyorum.

-Telefonun alttaki tuşların ışıkları yanıyor durumda kalıyor sürekli zaten cihaz açık durumda
-Açma tuşuna ve Ses Yükseltme tuşuna birliklte basılı tutuyoruz (power+volume up) telefon kapanıp tekrardan ekran açılana kadar bekliyoruz
-Açıldığında romun o açılış sesi gelmediyse twrp recovery açılmış demektir."DİKKATLİ BAKARSANIZ EKRANIN SOL ÜST TARAFLARINDA O ÇİZGİLERİN BOZUK GÖRÜNTÜLERİN ARASINDA YAZILARI GÖRECEKSİNİZ" ekranın herhangi bir yerine donursanız twrp recoverynin tuşlarının çalıştığını göreceksiniz.Geri tuşuna birkaç kere dokunup ana ekrana geldiğinize emin olun (ekran hala gidik olduğu için anlamak biraz zor olabiliyor sol taraftaki küçük yazıların değiştiğini görebilirsiniz dikkatli bakarsanız)
-Attığım fotoğrafa bakarak "Te
mizle" butonuna dokunmaya çalışın.
-Daha sonra romu yüklediğimiz gibi alttaki çubuğun olduğu yeri tutturmanız gerekiyor soldan sağa doğru kaydırıp telefonu resetleyeceksiniz.
-Tekrar geri tuşuna basıp ana m
enuye gelmeniz gerekiyor. Ekran görüntüsüne bakın ve sağ alttaki "Yeniden başlat" butonuna dokunun.
-Daha sonra sol üstteki "Sistem" butonuna dokunmaya çalışın.Cihaz yeniden başlatacak kendini.
Bu adımları doğru şekilde yapmayı başarabilirseniz ekra
n gelecektir ve telefon romu ilk kurduğunuz şekilde açılmaya başlayacaktır.(ekranın hafif sağındaki çizgiler hala kalıyor)
Ekranı kurtardıktan sonra telefonu kapatın normal bir şekilde aşağıdaki linkteki gibi stock romu kurun sorununuz çözülecektir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

batuahner269

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Batuhan
Cihazım
ER
Konular
0
Öncelikle şunu söylemek istiyorum burda ya da herhangi bir forumda telefonunuzun anakartına zarar vermişsiniz gibi ukala ukala yorum yapan değişik arkadaşlara, yok herkes yapamaz ulaşın diyenlere prim vermeyin iki senelik bilişim bitirmiş herkes bi havalarda böyle tiplerin odin ile rom yüklemek için 80-100 lira para isteyen telefonculardan hiçbir farkı yok. Herneyse çok basit bir çözümü var.

2 saat önce aynı hataya düşerek güncellemeyi yaptım ekranda çizgiler çıktı bi arkadaşın da söylediği gibi ekranla alakalı bir sorun portlanan telefonun ekranı daha küçük olduğu için sıkıntı çıkarıyor basitçe söylemek gerekirse. Telefonu ne kapatabiliyor ne de herhangi bi işlem yapabiliyordum telefonun açma tuşuna basılı tuttuğumda reboot yapıyor romun açılış sesi geliyor ekranın en solunda aşağıya doğru beyaz çizgiler de oluyor telefon açılıyor ve çalışıyor fakat görüntü gidik yani "DONANIMSAL HERHANGİ BİR SIKINTI KESİNLİKLE YOK" şimdi anlaşılır olması için adım adım yazıyorum.

-Telefonun alttaki tuşların ışıkları yanıyor durumda kalıyor sürekli zaten cihaz açık durumda
-Açma tuşuna ve Ses Yükseltme tuşuna birliklte basılı tutuyoruz (power+volume up) telefon kapanıp tekrardan ekran açılana kadar bekliyoruz
-Açıldığında romun o açılış sesi gelmediyse twrp recovery açılmış demektir."DİKKATLİ BAKARSANIZ EKRANIN SOL ÜST TARAFLARINDA O ÇİZGİLERİN BOZUK GÖRÜNTÜLERİN ARASINDA YAZILARI GÖRECEKSİNİZ" ekranın herhangi bir yerine donursanız twrp recoverynin tuşlarının çalıştığını göreceksiniz.Geri tuşuna birkaç kere dokunup ana ekrana geldiğinize emin olun (ekran hala gidik olduğu için anlamak biraz zor olabiliyor sol taraftaki küçük yazıların değiştiğini görebilirsiniz dikkatli bakarsanız)
-Attığım fotoğrafa bakarak "Te
mizle" butonuna dokunmaya çalışın.
-Daha sonra romu yüklediğimiz gibi alttaki çubuğun olduğu yeri tutturmanız gerekiyor soldan sağa doğru kaydırıp telefonu resetleyeceksiniz.
-Tekrar geri tuşuna basıp ana m
enuye gelmeniz gerekiyor. Ekran görüntüsüne bakın ve sağ alttaki "Yeniden başlat" butonuna dokunun.
-Daha sonra sol üstteki "Sistem" butonuna dokunmaya çalışın.Cihaz yeniden başlatacak kendini.
Bu adımları doğru şekilde yapmayı başarabilirseniz ekra
n gelecektir ve telefon romu ilk kurduğunuz şekilde açılmaya başlayacaktır.(ekranın hafif sağındaki çizgiler hala kalıyor)
Ekranı kurtardıktan sonra telefonu kapatın normal bir şekilde aşağıdaki linkteki gibi stock romu kurun sorununuz çözülecektir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

telefonun sinirinden bazi kişilere hakaret de etmişim özür diliyorum ekranın düzelmediğini sonradan farkettim birkaç kişiye daha sorup araştırdım ekran cidden zarar görmüş ve değişim gerekiyor fakat anlattığım şekilde telefonunuzu açıp stock roma döndükten sonra servise verirseniz garantiniz dolmadıysa ücretsiz ekran değişimi yapılabileceğini yazmış bazı arkadaşlar.

gmdelite18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Meslek
Siber Güvenlik Uzm
Konular
25
100 liraya ekran değişimi yaptırdım hocam çoktan :) batuahner269

batuahner269

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Batuhan
Cihazım
ER
Konular
0
dün anlattığım şekilde kendine getirdim telefonu miui romu tekrar kurdum screen burn-in toolu 2 saat kadar açık bırakınca ekran düzeldi tamamen 100 lirana yazık olmuş :D

gmdelite18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Meslek
Siber Güvenlik Uzm
Konular
25
sıkıntı yok hocam ben kullanmıyorum zaten annemin telefon değişmesi gerekiyodu yaptırıp ona verdim iyi de oldu :)

Üst Alt