Çözüldü Dirençli Xiaomi 13 Pro "kayıt dışı" diye mesaj geldi

weepanimuwatcher

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
zort
Cihazım
aristotle
Konular
22
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
1.0.8.0 EU ROM
Telefon Modeli
Xiaomi 13 Pro Çin 12/256
Bootloader Kilidi
Açık
Şuan telefonuma "xxxxx imei nolu cihaz kayıt dışıdır 60 gün içinde kapanacaktır" diye bir mesaj geldi, telefonun imeileri hala orijinal imei üzerinde, sorun çıkar mı böyle kullansam? buradaki bazı kullanıcılar dirençli telefonlarına kayıt dışı mesajı gelse bile kapanmadığını belirtmiş...

Ekli dosyalar

• IMG_20240805_140823.jpg
    IMG_20240805_140823.jpg
    116,9 KB · Görüntüleme: 3
Çözüm
Birşey daha soracağım ama
Sim1'in kaydı bitik normalde sim 2 açık olması lazım sadece ama ben simi simdi sim1'e taktım,restart attım ve sim1'i kullanabiliyorum, bunu anlayamadım neden oluyor bu? imei artırmadan böyle kullanabilir miyim?
Bu soruya geçmişte çok cevap verildi ama tekrar edelim:

GENEL BİLGİLENDİRME:

Yasal süre dolunca Kayıtsız bütün cihazlar görüşmeye kapatılır. Bu yasal zorunluluktur. Zaten tersi mümkün olsa 31,692tl pasaport harcı ödeyen kişiler ilgili bakanlık nezdinde alacaklı duruma düşer.
Ama operatörün işleme alma süreleri farklılık gösterir. Atıyorum turkcell 120 gün dolunca hemen işleme alırken Telekom da bu süre 150 gün olabilir. Ama kanun gereği hepsi mutlaka kapatılır. Süre dolan imeiler de...

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Oyla:

weepanimuwatcher

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
zort
Cihazım
aristotle
Konular
22
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
öyle bir şey yok bilgi kirliliği. Sizin cihazınızın anakartında ki tamirin btk ile bir bağlantısı yok.
Kayıt dışı mesajı gelince yasal süre sonunda kanun gereği cihazınız görüşmeye kapatılacaktır..,

BU AŞAMADA:

Xiaomi Telefonlarda Direnç Değişimi Yapılıp Yapılmadığı Nasıl Anlaşılır? – MIUI & HyperOS Türkiye

linkteki gibi direnç işlemi yapılmış mı kontrol edin. Sonrası için size bilgi vereyim.
yapılmamış

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Dİrenç işlemi yapılmış demişsiniz de o yüzden atmştım.

Bu aşamada yapılacak 2 seçenek var.
1- anakart ta direnç değişimi ile imei işlemi zaten bu konuyu biliyorsunuz bilginiz vardır.
2- Şebekeler kapanınca direnç işlemi istemezseniz 2 aylık geçici kayıt işlemi..

Oyla:

weepanimuwatcher

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
zort
Cihazım
aristotle
Konular
22
Sim1'in kaydı bitik normalde sim 2 açık olması lazım sadece ama ben simi simdi sim1'e taktım,restart attım ve sim1'i kullanabiliyorum, bunu anlayamadım neden oluyor bu? imei artırmadan böyle kullanabilir miyim?

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8

GENEL BİLGİLENDİRME:

Yasal süre dolunca Kayıtsız bütün cihazlar görüşmeye kapatılır. Bu yasal zorunluluktur. Zaten tersi mümkün olsa 31,692tl pasaport harcı ödeyen kişiler ilgili bakanlık nezdinde alacaklı duruma düşer.
Ama operatörün işleme alma süreleri farklılık gösterir. Atıyorum turkcell 120 gün dolunca hemen işleme alırken Telekom da bu süre 150 gün olabilir. Ama kanun gereği hepsi mutlaka kapatılır. Süre dolan imeiler de aralıklarla şebeke gelip gitmeye devam eder. bir süre sonra süresiz kesilir..

Oyla: Çözüm

B T B

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bekir Talay
Cihazım
Xiaomi 12T
Konular
16
Aynısı bende de oldu cihaz dirençli çift sim lakin yapıldıktan bir kaç gün sonra sim1 devlet tarafından kapatıldı sim2 kullanıyorum şuan sorunda yok. Dirençli mi yapılmış diye kontrolde ettim Direnç vardı

Oyla:

weepanimuwatcher

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
zort
Cihazım
aristotle
Konular
22

GENEL BİLGİLENDİRME:

Ama operatörün işleme alma süreleri farklılık gösterir. Atıyorum turkcell 120 gün dolunca hemen işleme alırken Telekom da bu süre 150 gün olabilir. Ama kanun gereği hepsi mutlaka kapatılır. Süre dolan imeiler de aralıklarla şebeke gelip gitmeye devam eder. bir süre sonra süresiz kesilir..
Anladım çok teşekürler 👍

Oyla:
Üst Alt