Soru Dirençli IMEI atılmış cihaza stock ROM atarsam IMEI gider mi?

rays

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Redmi Note 11 P
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Hyperos V1.0.3.0
Telefon Modeli
Redmi Note 11 Pro 4G
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhabalar,
Yurtdışı Redmi Note 11 Pro 4G (viva) 8/128 telefonumda ilk aldığımda bootloader kilidi açıktı ve imei atılmıştı daha sonrasında imei gidince telefoncuda dirençli imei atıldı. Dirençli imei atıldıktan sonra telefon MiUi 14 sürümündeydi hyperos güncellemesi gelince güncellemiştim imei ve şebeke ile alakalı herhangi bir sorun yaşamadım. Hyperos sürümünden MiUi 14 e tekrar geçmek istiyorum. Telefonun bootloader kilidi şuanda kilitli olarak gözüküyor.

Kilidi açmak istediğim zaman normalde belli bir süre bekletir daha önce açık olduğu için tekrardan belli bir süre beklermiyim ve bilgisayar üzerinden MiUi 14 ün stock romunu kurarsam imei gidermi?

Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden Teşekkürler.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
kilit açıp 14 yüklenebilir ama direnç değişiminden sonra cihaz id 'unknow' olduğu için fastboot üzerinden rom yükleyemezsiniz. format all seçmeden sp flash tool bypass yöntemleriyle denemelisiniz.. Kilit açmadan 14 yüklerseniz muhtemelen brick olacaktır..
fastboot mod da minimal adb den fastboot getvar product komutu ile sorgulayabilirsiniz..

Oyla:

rays

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Redmi Note 11 P
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kilit açıp 14 yüklenebilir ama direnç değişiminden sonra cihaz id 'unknow' olduğu için fastboot üzerinden rom yükleyemezsiniz. format all seçmeden sp flash tool bypass yöntemleriyle denemelisiniz.. Kilit açmadan 14 yüklerseniz muhtemelen brick olacaktır..
fastboot mod da minimal adb den fastboot getvar product komutu ile sorgulayabilirsiniz..
Sorguladım evet dediğiniz gibi cihaz id sini unknow olarak olarak gösteriyor. Peki bahsettiğiniz yöntem ile ilgili örnek bir video varmı daha önce bu şekilde rom atmadığım için hata yapabilirim.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Sorguladım evet dediğiniz gibi cihaz id sini unknow olarak olarak gösteriyor. Peki bahsettiğiniz yöntem ile ilgili örnek bir video varmı daha önce bu şekilde rom atmadığım için hata yapabilirim.
forumda rehberleri mevcut tu arama bölümünden bakabilirsiniz. Tabiki tüm sorumluluk size aittir.

Oyla:

rays

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Redmi Note 11 P
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam fastboot üzerinden rom yüklenemiyor diyorsunuz bununla ilgili bir sorum olucak

Fastboot üzerinden twrp veya orange fox kurulabilir mi?

Kurulabilirse bu şekilde rom yüklemek daha iyi olur.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Hocam fastboot üzerinden rom yüklenemiyor diyorsunuz bununla ilgili bir sorum olucak

Fastboot üzerinden twrp veya orange fox kurulabilir mi?

Kurulabilirse bu şekilde rom yüklemek daha iyi olur.
Mtk cihazlarda twrp kurmak risklidir brick olma ihtimali %90

Oyla:
Üst Alt