Yardım dirençli cihazımdaki bazı sorunlar hk.

graviton

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
mi note 10 pro
Konular
4
Redmi Note 11S cihazıma mahalle telefoncusunda direnç işlemi uygulattırdım. Telefon ile görüşme sırasında bazen kendi sesim yankı yapıyor. Ayrıca telefon menüsündeki son aramalar kısmında normal telefon hattı üzerinden yaptığım aramalar WhatsApp üzerinden aranmış gibi gösteriyor. Sesimin yankı yapması ile bağlantısı olabilir mi? Direnç işlemi hatalı yapılmış olabilir mi? Ses sorunu yazılımsal bir sorun olabilir mi?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

murat.tahran

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Redmi Note 11S
Konular
0
Hocam mutlaka cihaza direnç işleminden sonra yeniden yazılım yükleyin mi flash üzerinden. Ben de yaptırdım ve saçma sapan hatalar vardı. Yükledim tüm sorunlar çözüldü.
Redmi Note 11S cihazıma mahalle telefoncusunda direnç işlemi uygulattırdım. Telefon ile görüşme sırasında bazen kendi sesim yankı yapıyor. Ayrıca telefon menüsündeki son aramalar kısmında normal telefon hattı üzerinden yaptığım aramalar WhatsApp üzerinden aranmış gibi gösteriyor. Sesimin yankı yapması ile bağlantısı olabilir mi? Direnç işlemi hatalı yapılmış olabilir mi? Ses sorunu yazılımsal bir sorun olabilir mi?

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eğer mi flashtan sonra cihazın imeiler uçarsa şebeke gelmezse direnç yaptırdığınız yere geri gidin vve telefonu suratına çarpın o telefoncunun. Kulağıma geliyor bazı kendini akıllı sananlar direnç yaptım diyip yazılımsal imei yapıyorlarmış. Sıfırlama yapınca gidyormuş imeiler. Aman dikkat edin dolandırılmayın.

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
bu işlerde olay direnç degil ortalama bir tamirci de gerekli aparatlar varsa rahatlıkla yapabilir olay direnç sonrası işlemlerde bitiyor misal adam elindeki sabit qnc dosyasını elindeki tüm cihazlara yazdırıyor bu arada mac adresleri çakışıyor aynı wifiye baglanamıyorlar veya mtk işlemcili cihazlarda işlemi yapan box da bazı hatalar oluyor ve patch işlemini hatalı yapıyor nv yi dogru yazamıyor o yüzden şebeke sorunları oluyor bu işlerden anlayan arkadaşlara tavsiyemdir telefonu tamirciye vermeden önce alabiliyorsanız qnc ,nv yedeklerini alın sonra twrp den efs ve nvram nvdata yedegini alın ve telefoncuya bırakın

emrb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emre
Cihazım
yok
Konular
10
bu işlerde olay direnç degil ortalama bir tamirci de gerekli aparatlar varsa rahatlıkla yapabilir olay direnç sonrası işlemlerde bitiyor misal adam elindeki sabit qnc dosyasını elindeki tüm cihazlara yazdırıyor bu arada mac adresleri çakışıyor aynı wifiye baglanamıyorlar veya mtk işlemcili cihazlarda işlemi yapan box da bazı hatalar oluyor ve patch işlemini hatalı yapıyor nv yi dogru yazamıyor o yüzden şebeke sorunları oluyor bu işlerden anlayan arkadaşlara tavsiyemdir telefonu tamirciye vermeden önce alabiliyorsanız qnc ,nv yedeklerini alın sonra twrp den efs ve nvram nvdata yedegini alın ve telefoncuya bırakın
Hocam işte bu işlemleri düzgün yapabilecek telefoncu arıyorum Ankara'da

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26