Çözüldü Device unauthorized hatası alıyorum

Yusuftok516

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
S23, Mi 9 SE
Konular
34
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Eu 10 > pixel 13
Telefon Modeli
Mi 8 se
Bootloader Kilidi
Açık
Merhabalar, kardeşimin mi 8 se cihazını sıfırladıktan sonra mi hesabı istedi, şifresini bilmediğimiz için ve telefon numarası değiştiği için pixel experience 13 kurmak istedim. Pixelin recoverysini fastboottan yazdım, adb sideload ile zipi yüklemem gerekiyordu ama adb sideload rom_ismi.zip yazdığımda cihazın unauthorized olduğu hatasını alıyorum. Yapabileceğim bir şey var mı ? Kullanmasını pek bilmesem de miracle box 2.58 var bilgisayarımda, bu forumda biri paylaşmıştı, eğer işe yarayacaksa o programı da kullanabilirim

Çözüm
Yeni gelişme, recoveryde advanceddan enable adb dedim, bu sefer cihaz olması gerektiği şekilde gözüküyor, ama sideload dediğimde "error: closed" hatası veriyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yeni gelişme 🤦 forumu gereksiz yere meşgul ettiğim için kusura bakmayın, apply update seçeneğine girip sideload seçeneğini seçmem gerekiyormuş. En azından bu konu forumda bu hataya çözüm için ufak bir yol gibi durabilir.

Yusuftok516

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
S23, Mi 9 SE
Konular
34
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yeni gelişme, recoveryde advanceddan enable adb dedim, bu sefer cihaz olması gerektiği şekilde gözüküyor, ama sideload dediğimde "error: closed" hatası veriyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yeni gelişme 🤦 forumu gereksiz yere meşgul ettiğim için kusura bakmayın, apply update seçeneğine girip sideload seçeneğini seçmem gerekiyormuş. En azından bu konu forumda bu hataya çözüm için ufak bir yol gibi durabilir.

Oyla: Çözüm

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
29
Kendiniz çözümü bulmuşsunuz. Recoverylerde rom yüklemek için ayrı bir butondan sideload'ın aktifleştirilmesinin temel sebebi, kullanıcıların partition'lara müdahale edebilecek komutlar (rom yükleme, modem flaşlama, kernel flaşlama, magisk veya magisk modülü yükleme vb.) çalıştırılabileceğinden emin olması için. Bu yüzden normal adb komut isteminde sideload ile zip flaşlayamıyorsunuz. Bunun istinsası adbd. Bunu da ancak userdebug romlarda değil debug romlarda veya 3. parti recoverylerde kullanabilirsiniz. Eyyorlamam bu kadar.

Oyla:
Üst Alt