Rehber Desteklemeyen Bilgisayarlara Windows 11 Kurulumu

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
14
Hocam konudaki anlatım ile alakalı değil ama windows 11 de disk , ekran kartı , ram kullanımı windows 10 a göre daha fazladır . Windows 10 a göre daha fazla bug ve sorunları var . 1 ay önce kullandığımda da aynıydı . Şuan ne durumda olduğunu bilemem ama sistem gereksinimleri aynı olmasına rağmen ram kullanımı nerdeyse boşta 6 gb ı bile bulduğu oluyor haberiniz olsun ona göre kurun .
Başka bir ISO ile kurulumu dene hocam. Çıktığı zamandan beri Windows 11 kullanıyorum hatta bir yandan mining de yapıyorum. Bence Windows 10'a göre daha hızlı ve performanslı.
Elbette cihazdan cihaza da değişiyor olabilir.

Yöntem basit ama illa ki bilmeyen vardır. Konuyu açan arkadaşa teşekkürler.

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Üstad recep baltaş şuan için windows 11 i tavsiye etmiyor. Yeni gelecek büyük güncellemenin ardından kullanılabilir hale gelecekmiş. Bende birkaç ay önce windows 11 kullandım steam pubg de drop yemeye başladım aynı gün tekrar 10 a döndüm. Microsoft, Windows 11 i resmi şekilde desteklenmeyen bilgisayarlara nasıl kurulacağını anlatmış galiba. Recep baltaş ın bağlı olduğu forumun youtube kanalında videosu var. Kayıt defterinden kod girerek çok basit şekilde yükseltme yapabiliyorsunuz.

burakkolutek

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burak
Cihazım
red mi note 8
Konular
7
Üstad recep baltaş şuan için windows 11 i tavsiye etmiyor. Yeni gelecek büyük güncellemenin ardından kullanılabilir hale gelecekmiş. Bende birkaç ay önce windows 11 kullandım steam pubg de drop yemeye başladım aynı gün tekrar 10 a döndüm. Microsoft, Windows 11 i resmi şekilde desteklenmeyen bilgisayarlara nasıl kurulacağını anlatmış galiba. Recep baltaş ın bağlı olduğu forumun youtube kanalında videosu var. Kayıt defterinden kod girerek çok basit şekilde yükseltme yapabiliyorsunuz.
Ben bugün kurdum gayetde memnunum emeği geçenlere teşekkür ederim

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Ben bugün kurdum gayetde memnunum emeği geçenlere teşekkür ederim
Siz memnunsunuz diye her kullanıcı memnun olacak diye birşey yok. Daha bugün yüklemişsiniz belkide önemsenecek derecede hata ile karşılaşmadınız. Herkesin kullanım senaryosu farklı.

CanKuzen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
RN8
Konular
3
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Selamlar Miui Türkiye Ailesi. Daha öncesinde de sizinle Windows 11 konusunda bir rehber paylaşmıştım, O rehbere buradan ulaşabilirsiniz. Rehber - Windows 11 Bu Bilgisayarda Çalıştırılamıyor Sorununun Çözümü

Konumuza dönüyorum hemen,
Gerekli malzemeler
Orjinal Windows 11 ISO dosyası
Desteklenmeyen bir bilgisayar
Minimum 8GB Usb bellek
Bu işin baş kahramanı olmazsa olmaz olan yazılımımız RUFUS
Hazırsanız başlıyoruz.

İlk olarak bağlantı çalışmaz yada sorun yaşarsanız ( Create Windows 11 Installation Media başlığı altından) orjinal Windows 11 ISO dosyası edinebilmek için Windows 11 Media Creation Tool'u indiriyoruz
Sonrasında Rufus 3.18 exe dosyasını indiriyoruz ve daha önce indirdiğimiz ISO dosyasını gösteriyoruz.
USB belleği pc ye takıyoruz ve rufus bizi bu ekran ile karşılayacak

Buradan Extended Windows 11 Installatıon (no tpm/ no secure Boot) seçiyoruz
Sonrasında ISO dosyasını diskimize yazdırıyoruz ve Windows 11 Kurulum dosyamız hazır oluyor.
İşlemler bu kadar, bundan sonra bios'a girip usb üzerinden uefi boot ile kurulum yapabilirsiniz.
Keyifli Forumlar :)
Not: Dosyayı indirirken ben Windows 11 Mart21 olarak olarak isimlendirdim, sizde bu isim farklı olabilir.

Çok teşekkürler bende 2 gün oldu format atalı, LTSC win10 attım. denerdim nasıl olacak diye. Aslında LTSC de çıkar mı ki yakında, son toparlama güncellemesinden sonra? Yedekleyip ilk talep edilen pc ye deneyeceğim ama, elinize sağlık

CanKuzen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
RN8
Konular
3

Selamlar Miui Türkiye Ailesi. Daha öncesinde de sizinle Windows 11 konusunda bir rehber paylaşmıştım, O rehbere buradan ulaşabilirsiniz. Rehber - Windows 11 Bu Bilgisayarda Çalıştırılamıyor Sorununun Çözümü

Konumuza dönüyorum hemen,
Gerekli malzemeler
Orjinal Windows 11 ISO dosyası
Desteklenmeyen bir bilgisayar
Minimum 8GB Usb bellek
Bu işin baş kahramanı olmazsa olmaz olan yazılımımız RUFUS
Hazırsanız başlıyoruz.

İlk olarak bağlantı çalışmaz yada sorun yaşarsanız ( Create Windows 11 Installation Media başlığı altından) orjinal Windows 11 ISO dosyası edinebilmek için Windows 11 Media Creation Tool'u indiriyoruz
Sonrasında Rufus 3.18 exe dosyasını indiriyoruz ve daha önce indirdiğimiz ISO dosyasını gösteriyoruz.
USB belleği pc ye takıyoruz ve rufus bizi bu ekran ile karşılayacak

Buradan Extended Windows 11 Installatıon (no tpm/ no secure Boot) seçiyoruz
Sonrasında ISO dosyasını diskimize yazdırıyoruz ve Windows 11 Kurulum dosyamız hazır oluyor.
İşlemler bu kadar, bundan sonra bios'a girip usb üzerinden uefi boot ile kurulum yapabilirsiniz.
Keyifli Forumlar :)
Not: Dosyayı indirirken ben Windows 11 Mart21 olarak olarak isimlendirdim, sizde bu isim farklı ol​
üstad hepsi tamam ancak rufus da o seçenekler çıkmıyor maalesef. sorun ne olabilir

CanKuzen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
RN8
Konular
3
RUFUS 3.20 DE SORUN ÇÖZÜLMÜŞ,
Yeni Rufus 3.20 sürümü artık Windows 11 ISO yazarken gereksinimleri kaldırabiliyor! Tek yapmanız gereken Windows 11 ISO dosyasını seçtikten sonraki ekranda "Remove requirement for 4 GB+ RAM, Secure Boot and TPM 2.0" tikini işaretlemek! Artık yeni ISO'nuzda hiçbir Windows 11 gereksinimi olmayacak!
RECEP BALTAŞ
DENEDİM AYNEN İŞARETLİ GELİYOR

Ekli dosyalar

• REMOVE.png
    REMOVE.png
    13,3 KB · Görüntüleme: 2
Üst Alt