Çözüldü Delta Servis hayalet ekran ve batarya problemi

• Konbuyu başlatan c3s0
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 9
  • Görüntüleme 2K

c3s0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mtn
Cihazım
Mi5
Konular
1
Mehabalar,

Xiaomi Mi5 telefonum Ghost Screen (Hayalet ekran ) ve batyarya şişmesi sonucu arka kapak aralanması şikayeti nedeniyle 28.03.2018 tarihinde 375533 Form No su ile Delta Servisine gönderildi.

06.04.2018 Tarinde telefon servisten onarıldı olarak geri gönderildi. Ghost Screen için hiçbir müdahalede bulunulmamış. Pil şişmesi için ise Batarya değiştirilmiş, resimdeki görüldüğü gibi gönderilmiş ve kapaktaki aralanma giderilmiş şekilde geri gönderilmiştir. Yapılan işlem olarakta Mekanik bakım ve Elektronik parça değişimi yapıldı. Olarak işlem görmüştür.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

Delta Servis 2

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Delta Servis
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Merhaba Metin bey, konuyla alakalı tarafınıza dönüş yapacağız.

c3s0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mtn
Cihazım
Mi5
Konular
1
Tekrardan Merhabalar,
Konuyla ilgili olarak Delta Servis 2 Zihni Beyle irtibat kurduk. konuyla ilgilenmeye başlamıştır. Birlikte problemi çözmeye çalışacağız. Umarm bir sıkıntı yaşamayız. İlgisi için kendisine teşekkür ediyorum.

GöZTePeLee

Asla ölmeyen ve Hay Olana tevekkül et.(Furkan/58)
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
12
Yalnız böyle bişey yapıldıktan sonra irtibat kursa ilgilense nolur.. Siz açıp bakmışsınız da ilgileniyorlar açıp bakmayan biri olsa.. Gerçekten akıl alıcak iş değil

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Delta servis garantiye giden telefonu yapmadan gönderip şu forumda laf yiyip sonra sorunu halletmeye devam ediyor.
Şu ana kadar ışık sızması hayalet ekran tamiri yapmaması vs vs vs hepsini geçtim de bataryayı böyle tamir etmeye çalışmak hangi akla hizmettir. Ya şu telefonu kullanan arkadaş telefon görüşmesi yaparken telefon birden patlasa kulağında(Allah korusun) o zaman ne olacak?
Arkadaşın sağlığında kalıcı hasar olsa hangi para hangi servis düzeltebilir o zaman bu hareketi?

Delta Servis 2

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Delta Servis
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Merhaba

Batarya değişimi sağlanmıştır. Hiçbir şekilde şiş bataryayı ezerek düzeltme gibi bir işlem olmamıştır, olamaz da. Pilin yapısı gereği (lityum) olduğundan en ufak temasta iz kalma ihtimali vardır. Düşünülen şekilde bir işlem yapılması imkansızdır.

Saygılar
Delta Servis

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Merhaba

Batarya değişimi sağlanmıştır. Hiçbir şekilde şiş bataryayı ezerek düzeltme gibi bir işlem olmamıştır, olamaz da. Pilin yapısı gereği (lityum) olduğundan en ufak temasta iz kalma ihtimali vardır. Düşünülen şekilde bir işlem yapılması imkansızdır.

Saygılar
Delta Servis
İnşallah olmamıştır öyle bir şey ve biz yanlış bilgiyle konuşmuşuzdur

TheByALeX

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi Not 4X
Meslek
PLC Mekanik Bakım
Konular
25
c3s0 Lityum pillerde böyle bir işlemin mümkün olmadığını Miuitürkiye forumdaşlarinin hepsi bilir. Böylesi bir işlem mümkün olmadığı halde kesin gözüyle bakip yapılmış demek adaletsizlik olmuyor mu ?

Redmi Note 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

c3s0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mtn
Cihazım
Mi5
Konular
1
c3s0 Lityum pillerde böyle bir işlemin mümkün olmadığını Miuitürkiye forumdaşlarinin hepsi bilir. Böylesi bir işlem mümkün olmadığı halde kesin gözüyle bakip yapılmış demek adaletsizlik olmuyor mu ?

Redmi Note 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet haklısınız adaletsizlik olabilir aslında ben konuyla ilgili olarak Zihni Beyle görüştüm ama sizlere de bir açıklama yapmak istiyorum. Ben bu şikayeti açmadan öncesinde Servise ticket açtım ve arızayla ilgili yapılanları ayrıntılı olarak istedim. Bana mail yoluyla döndükleri söylediler fakat herhangi bir mail yoktu. Tekrar mail gelmediğini ve ayrıntı istediğimi söyledim ve bana daha önceden yazdıkları "Mekanik bakım ve Elektronik parça değişimi yapıldı." Cevabı verildi. Bende bunun üzerine ekteki yazışmayı yaptım. Kendileri Bataryayı değiştirdikleriyle ilgili bir bilgi vermediler. Bunun üzerine bu yazıyı yazdım. Zihni Bey değişimin gerçekleştiğini söyledi. Fakat değiştiği söylenen Bataryanın tarihi resimlerde mevcut. Ve bataryanın şekli ortada. Siz kendinizi benim yerime koyun ne düşünürdünüz acaba?
Zihni Bey depodan eski batarya takılmış olabilir dedi, olabilir fakat bu bataryanın yeni tarihli olması lazım değil mi sizcede. Sonuç olarak bataryanın bir raf ömrü var.

Eğer Hala haksızlık olduğunu düşünüyorsanız, o sizin kendi fikriniz. Teşekkürlerimi sunuyorum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

[doublepost=1524082829,1523393958][/doublepost]Merhabalar,

İlk olarak ilgi ve alakası için Delta Servis 2 Zihni Beye çok teşekkür etmek istiyorum. Telefonla ilgilenen servisteki arkadaşların ellerine kollarına sağlık diyorum.

Zihni Beyle buradaki iletişimimizden sonra Telefonum 12.04.2018 Tarihinde Delta servisine giriş yaptı ve 18.04.2018 Tarihinde elime ulaştı. Bu kadar kısa sürede ilgilendiler.

Kendilerinden isteğim ekran ve batarya değişimiydi. Sağ olsunlar anladığım kadarıyla ve yanlış görmediysem Ekran komple kasa ile birlikte değişime gitmiş ve problem çıkarmayan Jdi ekran takılmış. Bu durum beni çok mutlu etti. Bataryayı tekrar değiştirmişler. Arka kapakta herhangi bir açıklık vb.. sorun gözükmüyor. Bu işlemler olurken Zihni Beyle iletişim halinde sürekli olarak güncel bilgileri aldım. Güvenimi boşa çıkarmadıı için ne kadar teşekkür etsem azdır.

Son olarak Kendisi bu forumda olduğu ve bizleri dinlediği için çok şanslı olduğumuzu söylemek istiyorum.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Geçmiş olsun. Konu içerisindeki ilk mesajınız ve son mesajınız arasında çok ciddi bir fark var... Bence ilk mesajı güncelleme veya düzeltme notuyla yeniden düzenlemeniz forumumuzu kullanan ve sizin gibi sorun yaşayan arkadaşlarımız için çok daha faydalı olacaktır.

Üst Alt