Soru Dahili Depolamayı bölmek

carloska

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
18
note 2 almak istiyorum ama sdcard girişi olmadığı için (telefona sürekli farklı rom atıp çökertiyorum) yeniden kurunca hafıza siliniyor dolayısıyla verilerde... dahili depolamayı bölerek bi kısmını sdcard gibi gösterme imkanımız var mı service rom atsak bile aynı kalacak şekilde...

Hakko

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi K40Gaming
Konular
8
yani aslında nand bellekleri bölmek mümkün ama bilgisayar kafasıyla olaya bakmak saçma. yapılacak işlem basit. her daim örneğin titanium backup ile yedeğiniz olacak, twrp eksik olmayacak bu kadar. çöksün çökmesin önemi yok o saatten sonra

Mi Note 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
note 2 almak istiyorum ama sdcard girişi olmadığı için (telefona sürekli farklı rom atıp çökertiyorum) yeniden kurunca hafıza siliniyor dolayısıyla verilerde... dahili depolamayı bölerek bi kısmını sdcard gibi gösterme imkanımız var mı service rom atsak bile aynı kalacak şekilde...
USB Stick şeklinde harici Hafıza Kartlar var, onlardan alın....hiç öyle bölmelerle falan uğraşmayın bence...

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Oyla:

carloska

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
18
smart diskte düşündüm ama en kolay yöntem olarak bahsettiğim fikir geldi aklıma... titanium kullanıyorum ama sonuçta yedeğide dahiliye almam lazım telefon birick olunca yeni rom yüklerken yeniden gidecek bahsettiğim şekilde olmuyorsa en iyisi yeni ürünleri beklemek sanırım

Oyla:

golgeadamm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
69

Hocam merhaba. İstediğiniz şeyi yapmak, yani dahili depolama alanını partitation'lara bölmek mümkün. Ancak bu biraz meşakatli bir iş. Şu an işyerimde olduğum için uzun uzadıya yazamıyorum. Ancak eğer İngilizce biliyorsanız, aşağıdaki linkten bakarak rahatça yapabilirsiniz. İngilizce bilmiyorsanız da forumdaki arkadaşlarımızdan birisi bu belgelere bakarak size yardımcı olacaktır. Ben şahsen çevirisini yapıp buraya aktarmayı çok isterdim, çünkü ileride de çokça kullanılacak bir işlemdir. Cihazın çalışmasına da katkı sunacak bir yöntemdir. Ancak iş yoğunluğum yüzünden yapamıyorum. İşlemleri anlatan link aşağıdadır:

Bir kahraman çıkıp çevirerek buraya koyacaktır mutlaka.

Oyla:

carloska

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
18
hocam çok sağolun yalnız depolamayı bölmek tek başına yeterli olmaz benim için...telefon herhangi bi şekilde brick olunca edl moda alıp rom atınca bütün hafıza silinecek mi yoksa ayırdığım bölüm duracak mı..ayırdığım bölüm dahil silinecekse hafızayı bölmek işime yaramayacak maalesef..

Oyla:
Üst Alt