Haber Daha hızlı Android telefonlar için beklenen haber geldi.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Qualcomm giriş seviyesinden orta seviyeye kadar yüzlerce telefon ve tablet için işlemci üretiyor olsa da, rakiplerine kıyasla en büyük farkı yıllardır amiral gemisi telefonlar için ana sağlayıcı olması. Samsung bile amiral gemisi telefonlarında Qualcomm işlemcili seçenekler sunuyor ve hatta son dönemde kullanıcılar Exynos işlemcili cihazlar yerine Qualcomm işlemcili cihazları satın almak istiyor.

Görüşüne göre corona virüs salgını şirketin planlarına darbe vurmadı ve her şey planladığı gibi gidiyor. Zira bu yıl amiral gemilerine güç veren Snapdragon 865’in devam modeli Snapdragon 875 için hazırlıkları tamamladı.

Qualcomm Snapdragon 875 üretimi başladı!

5 nm fabrikasyon süreci ile üretilen işlemci, Snapdragon X60 5G modemi barındırıyor. Fabrikadaki 5 nm işlemci üretim kapasitesi bir ayda yüzde 10 artarak 60 bin adet seviyesine çıktı. Sektördeki uzmanlara göre Qualcomm, TSMC’den ayda 6000 ile 10000 arasında 5 nm işlemci üretmesini istedi.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Tahminler işlemcilerin Eylül ayında Qualcomm’a teslim edileceği yönünde, ancak bu işlemciyi kullanan cihazları yıl sonundan önce veya 2021’in başından önce görmemiz pek mümkün değil. Bunun nedeni ise işlemcilerin Qualcomm’dan sonra telefon üreticilerine gidecek olması.

iPhone 12 serisine güç verecek olan Apple A14 işlemci, benzer şekilde TSMC’nin 5 nm sürecini temel alıyor. Tüm bunlara ek olarak Samsung, 5 nm fabrikasyon sürecini temel alan Exynos 992 işlemcilerinin seri üretimine hazırlanıyor.

Klcgl19

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi note 7
Konular
9
gelse ne ki anca youtubeden incelemerini izleriz vergi üstüne vergi alım gücü yokki ülkede vergi cehennemi oldu güzelim ülke

drjacob

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dr jacob
Cihazım
...
Konular
25
Google , şu güncelleme olayını daha çözemedi , hızlı Android ne