Rehber Custom Romlardaki Parmakizi Okuma Sorunları İçin Çözüm Önerisi

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Bazı kişilerde custom rom sonrası parmak izi okuma sorunu oluyor. Sensör bazen çalışıyor bazen çalışmıyor vs.
Bu durumlarda aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

•Yeni bir rom kurarken parmak izinizi kaydetmeyin.
•Rom kurulumundan sonra ayarlara parmak izi ekleme bölümüne girin.
•Parmak izinizi eklemeden önce parlaklığı en yükseğe alın ve parmak izinizi ekleyin.
•Aynı parmağınızı tekrar parmak izi olarak ekleyin fakat bu sefer parmak izinizi eklerken parlaklık en düşük seviyede olsun.

Sorun yaşayanlar deneyip bilgilendirirse sevinirim. Bende arada parmağımı sensörün bulunduğu yere koyduğumda parlaklık yeteri kadar yükselmiyordu. Bu işlemleri yaptıktan sonra henüz bir sorun yaşamadım.

Ryzou

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Önder
Cihazım
K20 PRO
Konular
0
Mantıklı deneyelim birden fazla eklemek iyi oluyor.

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Ben genelde bir parmağımı hem dikey hemde yatay olarak okuturyorum parlaksız kısıkdayken bir sıkıntı yaşamadım.

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
özellikle miui 11 de parmak izi çok yavaş. çözüm olarak xda da bulduğum ekran parlaklığı en kısıktayken parmak izi kaydedilmesi, okuma süresini kısalttı. daha hızlı okuyor artık. konu sahibinin dediği gibi parlaklık tam açıkken ekstra kaydetmekte ters mantıkla işe yarayabilir gibi duruyor.

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
özellikle miui 11 de parmak izi çok yavaş. çözüm olarak xda da bulduğum ekran parlaklığı en kısıktayken parmak izi kaydedilmesi, okuma süresini kısalttı. daha hızlı okuyor artık. konu sahibinin dediği gibi parlaklık tam açıkken ekstra kaydetmekte ters mantıkla işe yarayabilir gibi duruyor.
Konudaki anlatımda, parmağımızı hem parlaklık en yüksekteyken, hemde en düşükteyken ekliyoruz hocam.

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
Konudaki anlatımda, parmağımızı hem parlaklık en yüksekteyken, hemde en düşükteyken ekliyoruz hocam.
evet hocam yanlış anlaşılmasın ben sadece düşükteyken kaydedilmesi işe yarar diye okumuştum onu belirttim siz iki türlüsünü de söylemişsiniz zaten doğru mantık sizin söylediğiniz şekilde yapılmasıdır, katıldığımı belirttim sadece.

Üst Alt