Yardım Custom rom yardım

cetin348

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammet
Cihazım
Redmi Note 11 P
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI 14.05 GLOBAL
Telefon Modeli
Xiaomi Redmi Note 11 Pro 4G
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar öncelikle merhaba
Yanlış bilgilerim illaki vardır şimdiden kusura bakmayın
Elimde redmi Note 11 Pro 4g var bu cihaza derpfest kurdum kurarken IMEI vardı ve yazılmla atılmıştı rom kurduktan sonra normal olarak gitti
Uygulamaları indirirken WhatsApp giriş yapamıyorum hesabım WhatsApp sunucularından ban yemişti
Bende destek ekibine ulaştm ama çok oralı olmadılar
Bunu rom dan dolayı olabileceğini düşünüp MIUI geçmeye karar verdim gerçekten cihaz çöktü bootlop oldu sonra dft ile açtık ve IMEI yükledik tekrardan
Şimdi sorunum şu ben bu telefona evo x kurmak istiyorum twrp ile yüklenmesi daha uygun diyorlar fakat twro den cihazım bootlop a düşüyor ben evo x in kendi recoverysi üzerinden cihazım çökmeden romu kurabilir miyim IMEI gitmesi önemli değil fakat giderse cihaz brick olur mu
Olmaması için önceden nv yedeğini almıştım önce onları yüklesem orijinal IMEI ye döner mi dönse bile romu kurabilir miyim

excytioum

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tamerlan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
11
Arkadaşlar öncelikle merhaba
Yanlış bilgilerim illaki vardır şimdiden kusura bakmayın
Elimde redmi Note 11 Pro 4g var bu cihaza derpfest kurdum kurarken IMEI vardı ve yazılmla atılmıştı rom kurduktan sonra normal olarak gitti
Uygulamaları indirirken WhatsApp giriş yapamıyorum hesabım WhatsApp sunucularından ban yemişti
Bende destek ekibine ulaştm ama çok oralı olmadılar
Bunu rom dan dolayı olabileceğini düşünüp MIUI geçmeye karar verdim gerçekten cihaz çöktü bootlop oldu sonra dft ile açtık ve IMEI yükledik tekrardan
Şimdi sorunum şu ben bu telefona evo x kurmak istiyorum twrp ile yüklenmesi daha uygun diyorlar fakat twro den cihazım bootlop a düşüyor ben evo x in kendi recoverysi üzerinden cihazım çökmeden romu kurabilir miyim IMEI gitmesi önemli değil fakat giderse cihaz brick olur mu
Olmaması için önceden nv yedeğini almıştım önce onları yüklesem orijinal IMEI ye döner mi dönse bile romu kurabilir miyim
Efs yedeğini alıp pc'ye flaş belleğe ve ya harici depolamanıza bir yere kaydedin.

Birde cihazınızın kod ismini buraya yazabilir misiniz? çünkü evolution x official rom yok note 11 pro 4g (viva) için.

Official rom bulamadım herhangi bir aosp sistemden hepsi gsi (generic system image) dosyası.

RavenOS var oda MIUI temelli diye biliyorum. MediaTek işlemcilere fazla custom rom desteği olmuyor hocam. Olsa bile çoğu geliştirici düzenli güncelleme vermiyor.

Oyla:

cetin348

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammet
Cihazım
Redmi Note 11 P
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Efs yedeğini alıp pc'ye flaş belleğe ve ya harici depolamanıza bir yere kaydedin.

Birde cihazınızın kod ismini buraya yazabilir misiniz? çünkü evolution x official rom yok note 11 pro 4g (viva) için.

Official rom bulamadım herhangi bir aosp sistemden hepsi gsi (generic system image) dosyası.

RavenOS var oda MIUI temelli diye biliyorum. MediaTek işlemcilere fazla custom rom desteği olmuyor hocam. Olsa bile çoğu geliştirici düzenli güncelleme vermiyor.
Hocam cihaz Viva
Ben evo x unoffical buldum ama sorun değil
Şimdi twrp atınca sorun yok fakat twrp den dosya flashlayınca yarıda kesiliyor be bootlop düşüyor cihaz
O yüzden efs yedeği sıkıntılı
Bende dediğim gibi nv yedekleri var onu yükleyip yapsam olur mu cihazın çokmemesi lazım IMEI sorun değil gidebilir

Oyla:

excytioum

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tamerlan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
11
Hocam cihaz Viva
Ben evo x unoffical buldum ama sorun değil
Şimdi twrp atınca sorun yok fakat twrp den dosya flashlayınca yarıda kesiliyor be bootlop düşüyor cihaz
O yüzden efs yedeği sıkıntılı
Bende dediğim gibi nv yedekleri var onu yükleyip yapsam olur mu cihazın çokmemesi lazım IMEI sorun değil gidebilir
Hocam baktım ama sağlıklı TWRP yok. GSI kuranlarda var onlarında çoğu cihazları brick olmuş diyor bence bulaşmayın mediatek işlemcilere. Düşük sürüm stabil rom kurun kullanın hocam en iyisi.

Oyla:

cetin348

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammet
Cihazım
Redmi Note 11 P
Konular
4
Hocam baktım ama sağlıklı TWRP yok. GSI kuranlarda var onlarında çoğu cihazları brick olmuş diyor bence bulaşmayın mediatek işlemcilere. Düşük sürüm stabil rom kurun kullanın hocam en iyisi.
Derpfest kurdum sıkıntısız ve kurarken cihazım imei vardı
Çok da hoşuma gitmişti açıkçası MIUI dan daha güzeldi
Wp olmayınca rom dan kaynaklı olduğunu düşündüm işte MIUI döndüm
Tekrar mi kursam diye düşünüyorum ya Evo ya da bu

Oyla:

excytioum

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tamerlan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
11
Derpfest kurdum sıkıntısız ve kurarken cihazım imei vardı
Çok da hoşuma gitmişti açıkçası MIUI dan daha güzeldi
Wp olmayınca rom dan kaynaklı olduğunu düşündüm işte MIUI döndüm
Tekrar mi kursam diye düşünüyorum ya Evo ya da bu
whatsapp'in bu gune kadar oyle bir sorunuyla karsilasmadim hocam. whatsapp miui'da calisiyor mu? eger sonuc ayniysa derpfest kurun bence yine siz bilirsiniz.

ozellsetirme icin magisk + lsposed + iconify kurabilirsiniz.

Oyla:

cetin348

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammet
Cihazım
Redmi Note 11 P
Konular
4
whatsapp'in bu gune kadar oyle bir sorunuyla karsilasmadim hocam. whatsapp miui'da calisiyor mu? eger sonuc ayniysa derpfest kurun bence yine siz bilirsiniz.

ozellsetirme icin magisk + lsposed + iconify kurabilirsiniz.
Romdan önce MIUI da sorun yoktu
Rom kurdum sıkıntı verdi
MIUI tekrar geçtim halen düzelmedi sanırım rom dosyasını merdiven altı yazılımlar gibi mi gördü diye düşünüyorum

Oyla:
Üst Alt