Tavsiye Custom kernel

DarkLegion

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
28
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Eu 12.0.1 (Mi Globe)
Telefon Modeli
Redmi Note 9S
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar 1 hafta önce cihazıma mi Globe 12.0.1 sürümünü yükledim. Globalden sıkıldığım için rom denemek istedim. Romu çok beğendim ama aklımda takılan bir soru var. Forumda dolaşırken Kernelden bahseden bir çok arkadaş gördüm. Stormbreaker kernel, ElementalX vs. Hızlı şarj, optimize edilmiş CPU,gpu kullanımı yazınca benim baya ilgimi çekti. Cihazıma kernel kurmalı mıyım? Kurmalıysam ne kurmalıyım? Bootloop riski taşıyor mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Not: BL kilidi açık, root ve orangefox yüklü

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Kernel kullanmada sorumluluk tamamen sana ait geliştiricinin ufak bi hatası cihazını tuğla yapabilir bozabilir vs bu gibi durumların bilincinde olup tabiki kullanabilirsiniz.

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Cihazınıza Ait Miui ve Android 10-11 Kerneller var ise Kurabilirsiniz. Bootloop Riski Var O Yüzden Kernel Kurmadan önce TWRP den Boot ve DTBO Yedeği Almanız Şart

Oyla:

DarkLegion

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
28
Cihazınıza Ait Miui ve Android 10-11 Kerneller var ise Kurabilirsiniz. Bootloop Riski Var O Yüzden Kernel Kurmadan önce TWRP den Boot ve DTBO Yedeği Almanız Şart
Hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Bu konuyu kendi telefonum üzerinden açtım kimse bakmadı. Cihazıma uygun kernel arıyorum. StormBreaker kernelin sayfasına baktım bu çekirdek sürümü Redmi Note 7 içindir diyor. Elemental X desen hiç bilgi yok sadece Github'ta var. Benim kafa allak bullak oldu. Rica etsem bana kernel bulmada yardımcı olur musunuz?

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Bu konuyu kendi telefonum üzerinden açtım kimse bakmadı. Cihazıma uygun kernel arıyorum. StormBreaker kernelin sayfasına baktım bu çekirdek sürümü Redmi Note 7 içindir diyor. Elemental X desen hiç bilgi yok sadece Github'ta var. Benim kafa allak bullak oldu. Rica etsem bana kernel bulmada yardımcı olur musunuz?
Redmi Note 9s İçin Bulursam Burdan Yazarım Hocam Diğer Cihazların Kernelleri Uymaz 9s Note 9pro kernelleri uyuşuyor. Agni Kernel Var Konusu olması lazımdı işlerim bitsin yazarım

Oyla:

DarkLegion

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
28
Redmi Note 9s İçin Bulursam Burdan Yazarım Hocam Diğer Cihazların Kernelleri Uymaz 9s Note 9pro kernelleri uyuşuyor. Agni Kernel Var Konusu olması lazımdı işlerim bitsin yazarım
Çok sağolun hocam

Oyla:
Üst Alt