Yardım Curtana ekranda garip bir sorun

Kraltes99

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Rn9s
Konular
22
Merhaba, herkese hayırlı ramazanlar. Cihazımda hayalet ekran, rastgele tıklama ve tabiri caizse grileşme (solma, yanık) sorunu yaşıyorum.

1- aşağıdaki resimlerde göründüğü gibi ekran çerçevesi boyunca yatay ışık vurunca veyahut telefon flashıyla bakınca sanırım gri rengine dönüşme, yanık görünüyor. Bu ekran koruyucusu izi mi yoksa ekran ile alakalı bir durum mu? (ekran koruyucusunu hiç değiştirmedim cihazın üzerinde gelen koruyucuyu kullanıyorum.)

2- dün gece ghost screen sorunu yaşadım ve rom değişip bu sabah telefonu elime aldığımda ghost screen yoktu. (Telefonu bir süre elime alıp kullandığımda durum çubuğundaki bildirimler, wifi, pil simgesi vs.. parlaklığı %100 açınca görünüyor.)

3- Bazen rastgele tıklamalar yapıyor ve ekranı silince düzeliyor tekrar yine oluyor döngü haline girdi.. Üzerinde gelen ekran koruyucusunu kullanıyorum (yaklaşık 2 senedir) üzeri kılcal, ince tırnak çizikleriyle doldu biraz bu yüzden rastgele tıklıyor olabilir mi?

4- Ekran koruyucusundan olsa gerek ekteki resimde göründüğü üzere rengarenk bir şey var...

Son düzenleme:

ibrahimibo2

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
e7-max 2
Konular
24
bu kadar kafaya takma cihaz tianma panel en sıkıntılı lcd ekran yani ghost screen benimde sık karsılastığım durum görmek istemiorsan miui rom kullanacaksın aops romların düzgü renk ayarı yok yada miui dev destekli aops kullancaksın ordan renk ayarlarını yapacaksın ekranın kendi kendine basmasıda romdan roma değisiyo

Üst Alt