Soru CPU Overclock işlemi

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Xiaomi.eu 13.0.8.0
Telefon Modeli
Redmi Note 11
Bootloader Kilidi
Açık
Bilgisayarda yapıldığı gibi telefonlarda da işlemciyi Overclock ediyorlar. Peki bunun artıları ve eksileri nelerdir? Cihaza bir zarar verir mi veya cihazın ömrünü kısaltır mı?

Twrp12

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ulanmete
Cihazım
note 12 pro 5g
Meslek
Öğretmen
Konular
12
Kendi fikri mi söylemek gerekirse ? Bu işlemin kesinlikle telefon için bir yararı yoktur. Elinde ki telefon sonuçta uçmasını bekleyemezsin. Performans alırsın ama cihazın ömrünü kısarsın. Overclock işlemi cihaza aşırı yük bindirir. Ve aşırı ısınma yaratacağı için sıcaklık telefonun en büyük düşmanıdır. Özetle overclock işlemini telefona uygulamak yersiz bir işlem iyi forumlar.

Oyla:

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kendi fikri mi söylemek gerekirse ? Bu işlemin kesinlikle telefon için bir yararı yoktur. Elinde ki telefon sonuçta uçmasını bekleyemezsin. Performans alırsın ama cihazın ömrünü kısarsın. Overclock işlemi cihaza aşırı yük bindirir. Ve aşırı ısınma yaratacağı için sıcaklık telefonun en büyük düşmanıdır. Özetle overclock işlemini telefona uygulamak yersiz bir işlem iyi forumlar.
Zaten benim yapmaya niyetim yoktu hocam. Çok güzel anlatmışsınız ben sadece merak ettiğim için böyle bir konu açtım. Elinize sağlık hocam:)

Oyla:

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
Zaten benim yapmaya niyetim yoktu hocam. Çok güzel anlatmışsınız ben sadece merak ettiğim için böyle bir konu açtım. Elinize sağlık hocam:)
Hocam aylarca kullandım sorun çıkmadı ama çok farkında yok oyun oynamiyorsaniz...

Oyla:
Üst Alt