Soru Cpu/İşlemci Yavaşlatmak

MuhammedEmirhan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi6
Konular
8
Dostlarım cihazım mi6 ve "eu stabil rom" yüklü cihazımda, root erişimi de mevcut.

Bizim canavar -gün içinde aktif kullanmadığım halde- 5 saat ekran süresine güç bela ulaşıyor.

Sorun romda değil bunu da biliyorum, bu romu kullanan dostlarım pil durumunun gayet iyi, hatta harika olduğunu belirtiyorlar.

Performans gerektirmeyen durumlarda cihazın işlemcisini yavaşlatmak için, şarj süresini uzatmak için alternatif bir uygulama var mıdır? Tabi açılıp kapanan bir işlem olmalı bu, cihazın kernelini değiştirmek gibi bir düşüncem yok.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

redmi5plus

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
104
root,kernel harici olacağını zannetmiyorum

Oyla:

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Aradığınız Uygulama Olmalı:

Oyla:

MuhammedEmirhan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi6
Konular
8
Aradığınız Uygulama Olmalı:
İşlemcileri nasıl ayarlamam hakkında bir bilgim yok o yüzden biraz çekingenim değişiklikleri kaydetmek konusunda. Pirince giderken bulgurdan olmak istemem :)

Oyla:

skon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
JCK
Cihazım
Mi MIX 2S
Konular
1
İşlemci saat hızının olması gereken az veya fazla olması kararlılık sorunlarına neden olur. O yüzden deneme yanılma yöntemi ile ufak değerler eşliğinde denemekte fayda var. Lakin bu işlemi yaparken belli bir orandan sonra cihazınız boot ekranını geçemeyebilir, donanımsal sorunlar meydana gelebilir. Tavsiyem bu değerler ile el ile ayarlamak yerine, kernel yükleme işlemi ile hali hazırda gelen önyüklenmiş ayarları kullanmanız daha sağlıklı olur. Tabii ki bu işlemleri yaparken tüm sorumlulukları da kabul etmiş oluyorsunuz.

Oyla:

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
İşlemci saat hızının olması gereken az veya fazla olması kararlılık sorunlarına neden olur. O yüzden deneme yanılma yöntemi ile ufak değerler eşliğinde denemekte fayda var. Lakin bu işlemi yaparken belli bir orandan sonra cihazınız boot ekranını geçemeyebilir, donanımsal sorunlar meydana gelebilir. Tavsiyem bu değerler ile el ile ayarlamak yerine, kernel yükleme işlemi ile hali hazırda gelen önyüklenmiş ayarları kullanmanız daha sağlıklı olur. Tabii ki bu işlemleri yaparken tüm sorumlulukları da kabul etmiş oluyorsunuz.
İşlemcileri nasıl ayarlamam hakkında bir bilgim yok o yüzden biraz çekingenim değişiklikleri kaydetmek konusunda. Pirince giderken bulgurdan olmak istemem :)

Elime geçen her telefona yaptım daha hiç bir şey olmadı. Hadi twrp root atıp bozulsa olabilir ama bu konudan bir şey olana hiç görmedim. Ha tabi garantisini vermem.

Oyla:

Enes Genç

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Poco F1
Konular
11
Smartpack Kernel Manager Greenify
Magisk Modülleri:Universal GMS Doze ,FDE.Aİ
Önerim cihazdaki kullanmadığınız ve gereksiz olan "sistem uygulamaları"nı silmek
Ben sana yazdığım şeyleri yaparak pocomda gözle görülür bir artış yakaladım

Oyla:

MuhammedEmirhan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi6
Konular
8
Smartpack Kernel Manager Greenify
Magisk Modülleri:Universal GMS Doze ,FDE.Aİ
Önerim cihazdaki kullanmadığınız ve gereksiz olan "sistem uygulamaları"nı silmek
Ben sana yazdığım şeyleri yaparak pocomda gözle görülür bir artış yakaladım
Eyvallah, deniyicem bunu. İşe yarar umarım.

Oyla:
Üst Alt