Çözüldü *Çözüldü* Mi Band 2 şarjı azaldı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

iyeser35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi
Konular
8
Merhaba arkadaşlar

Önceden uzun giderken artık şarjım 9-10 gün gidiyor. Oto nabız kontrolü vs kapalı. Mi band tools kurulu cihazda ekstra bir özelliği açık değil sadece bildirimler açık. Şarj ettikten sonra %15lik kısmı yarım saatte gidiyor. Geri kalanı daha yavaş bitiyor. Mi 5s ile gelen şarj aletiyle şarj ediyorum. Sorun ne olabilir yardım eder misiniz?

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
127
PC veya Dizüstü bilgisayarla şarj etmeniz daha iyi olur. Çünkü düşük ve gerekli voltaj frekansı sağladığı için. Duvar şarj cihazı, yüksek voltaj değerleri verdiği için pil sorunlarına yol açabiliyor, birde 5s adaptörünün hızlı şarj ve farklı amper değerlerine sahip olduğunu düşünürsek, bu dahada kötü :) Pc üzerinden yapamıyorsanız size tavsiyem, düşük Amper ve ya Voltajlı şarj adaptörleri ile yapın hocam.

iyeser35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi
Konular
8
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
PC veya Dizüstü bilgisayarla şarj etmeniz daha iyi olur. Çünkü düşük ve gerekli voltaj frekansı sağladığı için. Duvar şarj cihazı, yüksek voltaj değerleri verdiği için pil sorunlarına yol açabiliyor, birde 5s adaptörünün hızlı şarj ve farklı amper değerlerine sahip olduğunu düşünürsek, bu dahada kötü :) Pc üzerinden yapamıyorsanız size tavsiyem, düşük Amper ve ya Voltajlı şarj adaptörleri ile yapın hocam.
Yanıtınız ve yardımınız için teşekkür ederim hocam. Şarjı bitmişti az önce adaptörle şarja bağlamıştım. Şimdi çıkarıp bilgisayara taktım umarım sorunum bundan kaynaklıdır. İleriki günlerde şarj durumunu gözlemledikten sonra çözülse de çözülmese de konuyu güncelleyeceğim. Tekrar teşekkürler :)

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
127
Yanıtınız ve yardımınız için teşekkür ederim hocam. Şarjı bitmişti az önce adaptörle şarja bağlamıştım. Şimdi çıkarıp bilgisayara taktım umarım sorunum bundan kaynaklıdır. İleriki günlerde şarj durumunu gözlemledikten sonra çözülse de çözülmese de konuyu güncelleyeceğim. Tekrar teşekkürler :)
Rica ederim hocam, ben bu şekilde şarj ediyorum sıkıntı yok :)

İyi forumlar.

kralcibildak

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi5
Konular
10
Yerine göre 3 amper ve 18w güçle şarj edebilen bir şarj cihazı kullanmışsınız, bu durumda cihazin patlamamasına sevinmeniz gerekir. Daha dikkatli olmanız dileğiyle.

iyeser35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi
Konular
8
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yerine göre 3 amper ve 18w güçle şarj edebilen bir şarj cihazı kullanmışsınız, bu durumda cihazin patlamamasına sevinmeniz gerekir. Daha dikkatli olmanız dileğiyle.
Sonuçta hepsi şarj ediyor düşüncesiyle kullandım :( iyi ki size sormuşum teşekkürler.

maboc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
mi5s
Meslek
elektronik-bilgisayar
Konular
10
bana 17 gün gidiyor sarj pilin ömrü uzuyor git gide memnunum arada whatsapp bildirimleri gelmiyor onu çözemedim hala daha

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Ben aldığım günden bu yana devamlı ve sadece PC üzerinde şarj ediyorum ve yaklaşık 15 gün gidiyor...

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4

Adaptör 18 watt verebiliyor diye 18 watt sürekli güç verecek hali yokya. Cihaz ne kadar isterse Adaptör de o kadar güç gonderir hocam. Fakat yinede isi garantiye almak icin, daha düşük Amper veren cihazla sarj edin deseniz anlarim da. Patlamadigina şükredin lafi biraz abes kacmis. Bende uzun süredir 2.4 amper cikis veren sarj cihazi ile sarj ediyorum Mi band 2yi, hicbir sorun yasamadim halen.

kralcibildak

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi5
Konular
10
Hocam yerine göre yazdım zaten okursanız. Size 70 mah lık bir bataryayı hızlı şarj cihazına bağlamak mantıklı geliyorsa o halde ben de telefonumu direkt şebekeye bağlayayım. Cihaz ne kadar istiyorsa o kadar alıyor zaten. Adaptöre de gerek yok. Batarya teknolojilerine, regülatöre bu kadar güvenmeyin lütfen. Mala zararı dokunmaz da cana zararı dokunuyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt