Yardım Çok şaşırtan miRoom şarj performansı..

Sneijder

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
51
45 gündür Eu beta, masik, eu stabil arası gezdim durdum miroom' a çok ön yargılıydım ama şarj süresi beni mest etti diyebilirim ve çok stabil kamera sorunu vs yaşamadım kısacası bayıldım bu rom'a tavsiye ederim..

Not: en son telefonu ilk aldığımda 2 gün şarjı gitmişti..

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Başlık sahibinin paylaştığı fotoğraflarda pil kullanım istatistikleri şu şekilde:

1- Google Play Hizmetleri. %21
2- Ekran %16 (Süre: 12 saat)

FHD+IPS bir ekran panelinin 12 saat açık kaldığı süre içerisinde Google Play Hizmetlerinden daha az batarya tüketmesi mümkün olabilir mi?

Bir ipucu: Telefon tam şarj olmadan prizden çekilirse ekran sayacı sıfırlanmayabiliyor.

Son düzenleme:
Oyla:

tahacld

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taha
Cihazım
RN8
Konular
2
Hocam dediğim gibi 45 gündür hergün rom değiştiriyorum illa bir şey eksik oluyordu mesela masik de magisk ile Dolby çalışmadı memnun kalmadım eu beta da takılmalar yaşadım ana ekranda kaydırırken eu stabil fena değildi derken pazar gecesi çok övülen RevOS deneyecektim mesajlarımda mevcut download edemedim rom'u hatta bazı arkadaşlardan rica ettim drive yada yandex'inde olan varsa link atabilir mi diye?.. sonra cevap alamadım (geç aldım) bi de bunu deneyeyim dedim şu an aşırı memnunum böyle gitsin rom değişmeyi bırakın güncelleme bile yapmam açıkcası giggle~~
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Stoya hocam sizi inandırmak güç anlaşılan buyrun hiç şarj etmedim cihazımı.. inanmanız için başka yapmam gereken birşey varsa çekinmeden yazabilirsiniz :P:D buyrun ayrıntılar;

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Stoya hocam mesajlar birleştiği için bildirim gelmedi sanırım istediğiniz ekran görüntüsünü atmış bulunmaktayım.
hayırlı geceler..
Üzerinden çoook zaman geçmiş ama yazmadan edemem. Ekran süresi 13 saat bekleme süresi iki gün. Şimdi bekleme süresi 1gün 20 saat biz 2 gün diyelim.
Bekleme süresi 2 gün olan cihazda 12 saat ekran açık ise ekran açık grafiğindeki keğskli çizgiler %25 lik bir kısım doldurmalıydı ama görüyorum ki taş çatlasa %10 lık kısma denk gelir o çizgiler. Bu işte bir bit yeniği var.

Oyla:

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Teorik olarak haklısınız. Pratikte ise haksız. Grafikte bir ara şarj görünmüyor.
Anlatmaya çalıştığım şey aslında "ara şarj" değildi. Şarj edilen telefonun batarya doluluk oranı %99 seviyelerine geldiğinde telefonun şarjdan çıkarılması sebebiyle ekran sayacının sıfırlanmaması ihtimalini anlatmaya çalışmıştım. Ne dersiniz, olamaz mı?

Oyla:

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Anlatmaya çalıştığım şey aslında "ara şarj" değildi. Şarj edilen telefonun batarya doluluk oranı %99 seviyelerine geldiğinde telefonun şarjdan çıkarılması sebebiyle ekran sayacının sıfırlanmaması ihtimalini anlatmaya çalışmıştım. Ne dersiniz, olamaz mı?
Öyle bir şey olamaz ekran süresi sıfırlanmasa bile grafikte şarj edildiği gözükür.

Oyla:

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Başlık sahibinin paylaştığı fotoğraflarda pil kullanım istatistikleri şu şekilde:

1- Google Play Hizmetleri. %21
2- Ekran %16 (Süre: 12 saat)

FHD+IPS bir ekran panelinin 12 saat açık kaldığı süre içerisinde Google Play Hizmetlerinden daha az batarya tüketmesi mümkün olabilir mi?

Bir ipucu: Telefon tam şarj olmadan prizden çekilirse ekran sayacı sıfırlanmayabiliyor.
Bu olayı defalarca yaşadım belki saçma bir durum ama lanet olası Android sistem arka plan da ne yapıyor ise ilk sırada oluyor hep. 7.8 saat ekran süresi alıyorum ama ilk sırada olmuyor ne hikmetse.

Saçmalığa bakın... Redmi note 9s global rom. Bütün uygulamalara pil kısıtlaması yapımız izinler kaldırılmış vs. Gece de tasarruf modun da.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-10-14-25-41-776_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-07-10-14-25-41-776_com.miui.securitycenter.jpg
    149,3 KB · Görüntüleme: 27
  • Screenshot_2020-07-10-14-25-39-617_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-07-10-14-25-39-617_com.miui.securitycenter.jpg
    181,9 KB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_2020-07-10-14-25-36-661_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-07-10-14-25-36-661_com.miui.securitycenter.jpg
    110,1 KB · Görüntüleme: 28
  • Screenshot_2020-07-10-14-25-33-082_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-07-10-14-25-33-082_com.miui.securitycenter.jpg