Soru Çok Acil yardım lütfen telefonsuz kaldım!!!

apeks64

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Engin
Cihazım
Mi Max 2
Konular
4
Kullanıcı uygunsuz konu başlığı nedeni ile uyarı cezası almıştır.
Arkadaşlar android sürümü artık bazı uygulamalar için yetersiz kaldığı için yeni bir rom yüklemeye karar verdim ama sanırım ağzıma yüzüme bulaştırdım.
1-Şimdi önce telefonun bootloader kilidini açtım( "Mi Kilit açma durumu : kilit açıldı") yazıyor.
2-Daha sonra twrp nin telefona uygun olan versiyonunu da yükledim.
3-Sonra Lineage os ve cDroid romlarını flaşlamayı denedim Sürekli error: 1 ve error 7 hatalarını vererek yükleme yapmadı.
Aynı romları ";Orange Fox" recovery programı ile denedim yine olmadı.
Bu arada wipeler ile telefonumun romu da uçmuş oldu.
Bütün bir günümü neredeyse bununla harcadım.
4-Daha sonra bari stock romu geri yükleyeyim ededim. Fastboot modunda yükleme defalarca başarısız oldu Mi flash sürümlerini denedim, romu yeniden indirdim yine olmadı.
En son tekrar denediğimde "flashing" diyerek tamamladı ama sonunda error verdi. ama telefon açıldı. Stock rom yüklenmişti.

Şu an sorunum şu ki; sanırım eksik bişeyler oldu, akıllı bilekliğimi bağlayamıyorum, bilekliği bir türlü görmüyor. Ama başka sıkıntılar görünmüyor.

*** Sizden ricam twrp ile custom rom niye flaşlıyamıyorum. veyahut stock romu niye yükleyemiyorum eksik ya da yanlış yaptığım bir şey mi var bi el atsanız.

Moderatör tarafında düzenlendi:

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Twrp sürümü eski olabilir, Aosp romlar için fw gerekebiliyor ondan da olabilir ya da romlar eksik iniyor olabilir

apeks64

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Engin
Cihazım
Mi Max 2
Konular
4
Twrp sürümü eski olabilir, Aosp romlar için fw gerekebiliyor ondan da olabilir ya da romlar eksik iniyor olabilir
hocam full wipe herseferinde yaparım, romları da bir kaç defa indirip denedim.

Üst Alt