Çözüldü [ÇÖZÜLDÜ] Miui kurarken status 7 alanlar buraya

emrerdogan16

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
Discovery
Konular
1
ÇÖZÜM : status7 hatası alanlar discovery repartition tool yazsın googlea özel sürüm var kitkat için onu indirsin.kitkat falan yüklemeden jellybeanden de yapılabiliyor. ordan partition seçip tavsiye 2.ciyi seçip recoveriyye girip wipeları yapıp tekrar yüklesinler bu şekilde yükleniyor.
Pittech.net forumunda ki hugo kardeşimize sevgiler

rkadaşlar 3 günden beri romu kurmakla uğraşıyorum ne denediysem olmadı status 7 hatası alıpta çözebilen var mı uğraşıp çözmeye çalışalım hep birlikte herkes yararlansın
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Son düzenleme:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bunu @sw33tking hocam defalarca yazdı diye hatırlıyorum. Cihazla ilgim olmadığı için alıcı gözle ilgilenmedim sadece yüzlerce defa bu soruyu gördüğümü hatırlıyorum. Arkadaşımız bir baksın, eğer özel bir durum yoksa konuyu kapatacağım.

Testimo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
3310
Konular
21
system klasörü ayiklanamiyor diyor bunun birden fazla sebebi olur
1. senin telin system bölümünde sikinti var 2. indirdigin romda zip dosyasinda sikinti var
3. izinlerde problem var
4. system bölümü biçimi yani ext4 vs gibi yanlis bicimlendirilmis yada degistirilmesi gerekiyor

Çözüm ise basit tamamen bütün bölümleri sil

system dalvic cache cache

ve yeniden dene eger hala ayni sorunu veriyorsa yuklemekten vazgec yada baska rom bul

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Bunu @sw33tking hocam defalarca yazdı diye hatırlıyorum. Cihazla ilgim olmadığı için alıcı gözle ilgilenmedim sadece yüzlerce defa bu soruyu gördüğümü hatırlıyorum. Arkadaşımız bir baksın, eğer özel bir durum yoksa konuyu kapatacağım.

@chatin_62 Hocam,
Özelden bayağı bir çözüm aradık. Farklı farklı noktalarda cihaz hata veriyor. Yani bir dosyada hata verse script kodlarında bir değişikle çözülürdü. Fakat her yükleme esnasında farklı farklı hata alıyor arkadaşımız. Aklıma da 2.parti cihaz olduğu ve kernel veya kutuphanelerde desteklemeyen birşeyler var. Daha önce 2-3 arkadaşımızda da olmuştu. Yanlış hatırlamıyorsam 5.6.xx versiyonundan sonra, miui'nun frameworkta yaptığı değişiklik sonucu olabilir diye tahmin ediyorum.

jeanvealjean

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
0
Kurulum sorunları ile zaman zaman bende karşılaşıyorum ve sileri rahatsız ediyorum..5.7.10 sürümünden sonraki sürümlerde status 7 hatasını aldım.5.6.xx versiyonunda bu konularla ilgili yazışmıştık.Genelde telefonumuzun 2.parti cihaz olduğu ve kernel veya kutuphanelerde desteklemeyen bir şeyler olduğu görüşü hakimdi.Her çıkan sürümü deniyorum.aynı aşamaları tekrar tekrar yaşıyorum.şu an çözüm miuiturkey_gionee89_5.7.10 srümünüze dönmek.Teşekkürler

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Kurulum sorunları ile zaman zaman bende karşılaşıyorum ve sileri rahatsız ediyorum..5.7.10 sürümünden sonraki sürümlerde status 7 hatasını aldım.5.6.xx versiyonunda bu konularla ilgili yazışmıştık.Genelde telefonumuzun 2.parti cihaz olduğu ve kernel veya kutuphanelerde desteklemeyen bir şeyler olduğu görüşü hakimdi.Her çıkan sürümü deniyorum.aynı aşamaları tekrar tekrar yaşıyorum.şu an çözüm miuiturkey_gionee89_5.7.10 srümünüze dönmek.Teşekkürler

Xiaomi 'nin Kernelde Yaptığı Düzenlemeleri Bende Yapmazsam ROM Çalışmıyor. Mecbur Yapmak Zorundayız. Kütüphaneleri de Onlardan Alıyoruz. Biz Kütüphane Düzenlemiyoruz.

emrerdogan16

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
Discovery
Konular
1
sorun çözülmüştür. 1.mesaja çözümü eklenmiştir

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
sorun çözülmüştür. 1.mesaja çözümü eklenmiştir
1. Secenek Orjinal Cihaz Hafizasi. 2.Secenek be alaka diye sormam lazim. @a11 arkadasimizin telefonuda partition yapilmisti, 1gb data(1.Secenek) yapildiginda sorunsuz kurulum yapildi. Birsey anlamis degilim :(

Sent from my HM NOTE 1TD using Tapatalk

Son düzenleme:
Üst Alt