Yardım çinden xiaomi alıcam bi bakar mısınız?

temhamon

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Şahin
Cihazım
Note 3
Konular
2
İyi günler herkese. Ben de Xiaomi markasını aylardan beri inceliyorum ve Mi 5s modelini almaya karar verdim. Bir yakınım haftaya çine gidiyor ve ve bu telefon da Çin üretimi olduğu için orada baya ucuz olacağını düşünüyorum. Ali express vs benzeri sitelerde normal türkiye satışından daha ucuz ama tabi kargo yoluyla ülkemize gelmesi imkansız. Acaba xiaomi mi 5s modeli çinde ne kadardır ? Ona göre parayı vericem adama. Bir de rom olayı nasıl olacak kayıt işlemleri falan biraz yardımcı olur musunuz?

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23
32GB/4GB 1899 yuan (275$)
64GB/3GB 1999 yuan (290$)
128GB/4GB 2299 yuan (333$)

Yalnız oradan o fiyatla alması mümkün olmayabilir. Alabiliyorsa yukarıdaki site Xiaomi'nin resmi satış sitesi. Şu anda işleyişi nedir bilemiyorum. Ön kayıt, flaş satış gibi şeyler söz konusu olabilir. Eskiden öyleydi, hala öyle mi bilmiyorum.

Çinliler bu siteden bu fiyatlara alıp Aliexpress'teki gibi satıcılara satıyor. O satıcılar da üstlerine kar koyup ülke dışına satıyor. Bunlara reseller (al satçı) deniyor.

Muhtemelen benzer şekilde çalışan dükkanlar da vardır, ama turistlere sahtelerini satıyorlar sanırım. Zira Xiaomi'nin sahteleri de üretiliyor ve ayak üstü ayırt etmek imkansız sanırım.

Başka bir siteden de daha fazla fiyatla alınabilir. jd.com var Çin'de büyük bir internet satış sitesi. Mi5s diye aratırsanız aşağıdaki linkteki gibi bir sürü sonuç çıkıyor.

Bazı sonuçların altında kırmızı beyaz JD logosu ile bir şeyler yazıyor. Onlar sitenin kendisine ait satışlar sanırım.

32GB/4GB 1999 yuan (290$)
64GB/3GB 2099 yuan (304$)
128GB/4GB 2299 yuan (333$)

Oyla:

temhamon

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Şahin
Cihazım
Note 3
Konular
2
Çok teşekkürler çok yardımcı oldunuz sağolun :)

Oyla:
Üst Alt