Yardım Çin versiyon global rom note 13 pro 5g alınır mı?

METANİC

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Samaung M14 5G
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global rom
Telefon Modeli
Redmi note 13 pro 5g
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Herkese merhaba bu cihazı almak istiyorum ama ce sertifikalı global cihazlardan pek bulamadım o yüzden çin versiyon alacağım. İçerisinde global rom yüklü olduğu söylendi. Ayrıca hyper os da kuruluymuş. Direnç kayıtlı ve güncelleme sorunsuz diyor satıcı. Sizce alınır mı? Global cihazla arasında bir fark olur mu?

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
436
Band sorunu dışında bir sorun yaşamazsınız. Kırsal alanda yaşıyorsanız şebeke çekmeme sıkıntısı olabiliyor. Piyasadaki cihazların çoğu Çin cihazı zaten.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Satıcının size verdiği tüm bilgiler yalan.
global değil
içinde fake rom var.
güncelleme sorunsuz falan değil

global ile arasındaki farklar ise donanımsal olarak eksik bandlar. Kırsal alanda, kapalı alanda çekim gücü düşük olur bazı operatörler 2g çeker.

Oyla:

METANİC

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Samaung M14 5G
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Satıcının size verdiği tüm bilgiler yalan.
global değil
içinde fake rom var.
güncelleme sorunsuz falan değil

global ile arasındaki farklar ise donanımsal olarak eksik bandlar. Kırsal alanda, kapalı alanda çekim gücü düşük olur bazı operatörler 2g çeker.
Nasıl bu kadar eminsiniz hocam? Bildiğim kadarıyla çin versiyon cihazlara global rom yüklenebiliyor. Öyle yapılmış olamaz mı?

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
eksik bilgi olmasın
Nasıl bu kadar eminsiniz hocam? Bildiğim kadarıyla çin versiyon cihazlara global rom yüklenebiliyor. Öyle yapılmış olamaz mı?
eksik bilgi olmasın şu ek bilgiyi de verelim.
Direnç işlemini yapıp gönderirlerse hint romunda gelir güncelleme yapar hyperos ta günceller ama NFC çalışmaz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ben yüklenmez diye bir ibare kullanmadım ki. 2. mesajdaki varsayımlar yerine gelirse yapılır.. ilk mesajdaki bilgi ıraktan ülkeye girmiş, direk size satılmış cihaz için geçerli ki forumdaki kullanıcıların %90 ı bu şekilde..

Oyla:

METANİC

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Samaung M14 5G
Konular
1
eksik bilgi olmasın

eksik bilgi olmasın şu ek bilgiyi de verelim.
Direnç işlemini yapıp gönderirlerse hint romunda gelir güncelleme yapar hyperos ta günceller ama NFC çalışmaz.

ben yüklenmez diye bir ibare kullanmadım ki. 2. mesajdaki varsayımlar yerine gelirse yapılır.. ilk mesajdaki bilgi ıraktan ülkeye girmiş, direk size satılmış cihaz için geçerli ki forumdaki kullanıcıların %90 ı bu şekilde..
Anladım hocam. Peki bunu anlamanın bir yolu var mı?

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Anladım hocam. Peki bunu anlamanın bir yolu var mı?
direnç değiştimi kontrol etme

Xiaomi Telefonlarda Direnç Değişimi Yapılıp Yapılmadığı Nasıl Anlaşılır? – MIUI & HyperOS Türkiye

bu model yerine note 13 pro plus 5g (zircon) modelini alın. Aynı aşamalardan geçer ama finalde global romda çalışacağı için NFC kullanırsınız. NFC artık günümüzde önemli bankalar vs. aktivasyon için istiyor. Diğerinde formatta imei gider bu modelde gitmez mesela. iyi forumlar..

Oyla:

METANİC

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Samaung M14 5G
Konular
1

Xiaomi Telefonlarda Direnç Değişimi Yapılıp Yapılmadığı Nasıl Anlaşılır? – MIUI & HyperOS Türkiye

bu model yerine note 13 pro plus 5g (zircon) modelini alın. Aynı aşamalardan geçer ama finalde global romda çalışacağı için NFC kullanırsınız. NFC artık günümüzde önemli bankalar vs. aktivasyon için istiyor. Diğerinde formatta imei gider bu modelde gitmez mesela. iyi forumlar..
Tamam hocam olayı şimdi çözdüm gibi siz diyorsunuz ki eğer direnç kayıtlı değilse yüksek ihtimal fake rom vardır ama dirençliyse hint romuyla gelir yanlış mıyım?

Satıcı zaten direnç ile kayıt yapıldı diyor eğer alırsam kontrol ederim yine de. Eğer denildiği gibi direnç kayıtlıysa fake değildir romu ve güncelleme de alır yani değil mi? Tek sıkıntısı şebeke olur onun dışında bir sorun olmaz diye düşünüyorum eğer durum böyleyse alacağım çünkü şebeke pek sorun yaratmaz bana şehirde yaşadığım için.

Bu kayıtdır romdur çok anlamadığım için biraz fazla soru sormuş olabilirim kusuruma bakmayın.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Tamam hocam olayı şimdi çözdüm gibi siz diyorsunuz ki eğer direnç kayıtlı değilse yüksek ihtimal fake rom vardır ama dirençliyse hint romuyla gelir yanlış mıyım?

Satıcı zaten direnç ile kayıt yapıldı diyor eğer alırsam kontrol ederim yine de. Eğer denildiği gibi direnç kayıtlıysa fake değildir romu ve güncelleme de alır yani değil mi? Tek sıkıntısı şebeke olur onun dışında bir sorun olmaz diye düşünüyorum eğer durum böyleyse alacağım çünkü şebeke pek sorun yaratmaz bana şehirde yaşadığım için.

Bu kayıtdır romdur çok anlamadığım için biraz fazla soru sormuş olabilirim kusuruma bakmayın.
kısmen dediğiniz gibi ama global cihazlardaki eksik band olayını sadece çekim olarak düşünmeyin mesela aynı ortamda aynı operatör aynı 2 cihaz global olan atıyorum 100 mbit hız alırsa çin model olan 50 mbit alır. Mesela bu 2 cihazla aynı anda whatsapp görüntülü görüşme yapın global olan cihazda daha pürüzsüz olacaktır.. Sürekli şebeke arayacağı içinde batarya sarfiyatı global cihazdan daha fazla olur. Brick vs. durumlarında zahmeti ve masrafı daha fazla olur vs. vs. devam eder gider. Doğru olanı her zaman global cihaz tercih etmektir..

Oyla:

recebim59

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Recep Akgün
Cihazım
Redmi Note4x
Meslek
GÜVENLİK GÖREVLİSİ
Konular
7

Note 13 pro plus veya Poco X6 Pro modelini almayı düşünüyorum.Tavsiye edeceğiniz bir satıcı var mı? Yoksa tüm satıcılardan bu modeller alınabilir mi?

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt