Yardım Çin ve Hindistan Rom Hakkında Bilginize İhtiyacım Var

ibrhmalk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Redmi K40 Gamin
Konular
1
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda Redmi K40 Gaming Edition sahibi oldum. Cihaz üzerinde bir rom ile geldi. Rom şu :
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Telefon bazı noktalarda gereksiz ısınıyor gibi hissediyorum. Ama hiç aşırı ısınma olmadı.

Led bildirimler düzgün çalışmıyor. SMS de dahi bildirim alamıyorum. Sürekli açık ekran kullanmıyorum ondan dolayı mı? Ayarlar şu şekilde
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ayarlar konusunda mı bir yanlışım var?

GApps ve bildirim gecikme sorunu dolayısıyla Çin Rom'a geçemiyorum. İngilizce kullanmak problem değil benim için. Bu gecikme sorununun halledildiği bir senaryo var mı?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Konu eski ama girmişken cevaplayalım

Redmi K40 GAMING sadece çin pazarına çıkmış cihazdır. F3 GT adında bazı özellikleri değiştiirlerek Hindistan pazarına da çıkmıştır

F3 GT de amoled ekran vardır NFC yoktur
Redmi K40 Gaming cihazda Oled ekran ve NFC vardır

F3 GT hindistan romunda Türkçe içerdiğinden telefon satıcıları Redmi K40 gaming cihaza da bu romdan kuruyor ve stabilizasyon sorunları yaşanıyor.
Bilhassa ekran farklılıkları nedeniyle amoled ekrana göre optimize edilen Hindistan rom, Oled ekranlı K40 gaming cihazda ısınmaya sebep olmaktadır.

Bu nedenle forumda paylaşılan çin tabanlı ancak %100 Türkçe içeren Vietsub rom kurulmasını tavsiye ederiz.
Yine bu romda led sürümleri ve bildirim sorunları düzeltilmiştir.

uygulama ayarlarından bildiirm gelmesini istediğiniz uygulamanın tüm izinlerini verin ve aynı yerden miui optimizasyonunu devre dışıbırakın

Atilim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ati
Cihazım
S20 plus
Konular
0
Çin Rom oldukça hoşuma gitti. Sanki ekran daha canlı ve parlak ancak bizlere uymaz. Arayüz güzeldi. Ama sürekli çin yazılarını görmek ve ingilizce kullanmaktansa Hindistan romunu kurmak en mantıklısı. NFC olmasa da olur :)

V13.0.3.0.SKJINXM bu sürümü yüklemeyin şebekeniz gider.​

Getzinwhat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samet
Cihazım
REDMI K40 GAMIN
Konular
3
Çin Rom oldukça hoşuma gitti. Sanki ekran daha canlı ve parlak ancak bizlere uymaz. Arayüz güzeldi. Ama sürekli çin yazılarını görmek ve ingilizce kullanmaktansa Hindistan romunu kurmak en mantıklısı. NFC olmasa da olur :)

evet 03te şebeke gidiyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şebeke gitmesi nedeniyle baya bir araştırma yaptım. Bu arada turkcell çalışırken vodafoneun gitmesi de baya bir ilginç bir konu.

Telefonu aldığımdan beri hindistan romunu kullanıyordum. NFC olduğunun farkında değildim ekran oled diye seviniyordum. Şebeke gitmesi nedeniyle gerçekleri öğrendim. Anroid bağımlısı olarak orjinal romdan yana oldum hep. Orjinal çin romunu kolay bir şekilde yükledim ve kolay bir şekilde google service ve play market yükledim. Şimdi gelelim farklara;

- Öncelikle yepyeni bir telefon almış gibi oldum çin romuna geçince
- Ekran ilginç bir şekilde netlik kazandı otomatik parlaklık ayarı çok başarılı çalışmaya başladı ve her durumda görevini yapıyor. Oled ekranın hastası oldum diyebilirim.
- Fontlar simgeler vs çok daha hoş.
- Nfc geldi...
- Hint romunda başıma gelen telefonu açtığımda mutlaka 1 kere kendine kendine reset atması sorunu ortadan kalktı....
- Akıcılık uygulama optimizasyonları çok daha iyi.
- Klavye çözümü için gkeybord yükledim gayet başarılı.
- Bildirim ve whatsapp gecikmesi gibi durumların ayarlardan kaynaklandığını okudum. Az bir araştırmayla gerekli izinleri vererek sorunu çözdüm.

Son olarak 13.0.8 yani son sürümü kullanıyorum. Eğer ingilizce ile aranız iyiyse 1 dk durmayın hint romunda.

Umarım faydalı olur yazdıklarım.

Son düzenleme:

Getzinwhat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samet
Cihazım
REDMI K40 GAMIN
Konular
3
Bir de ısınma sorunu ortadan kalktı ve batarya daha verimli.

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21

Şebeke gitmesi nedeniyle baya bir araştırma yaptım. Bu arada turkcell çalışırken vodafoneun gitmesi de baya bir ilginç bir konu.

Telefonu aldığımdan beri hindistan romunu kullanıyordum. NFC olduğunun farkında değildim ekran oled diye seviniyordum. Şebeke gitmesi nedeniyle gerçekleri öğrendim. Anroid bağımlısı olarak orjinal romdan yana oldum hep. Orjinal çin romunu kolay bir şekilde yükledim ve kolay bir şekilde google service ve play market yükledim. Şimdi gelelim farklara;

- Ekran ilginç bir şekilde netlik kazandı otomatik parlaklık ayarı çok başarılı çalışmaya başladı ve her durumda görevini yapıyor. Oled ekranın hastası oldum diyebilirim.
- Nfc geldi...
- Hint romunda başıma gelen telefonu açtığımda mutlaka 1 kere kendine kendine reset atması sorunu ortadan kalktı....
- Bildirim ve whatsapp gecikmesi gibi durumların ayarlardan kaynaklandığını okudum. Az bir araştırmayla gerekli izinleri vererek sorunu çözdüm.

Son olarak 13.0.8 yani son sürümü kullanıyorum. Eğer ingilizce ile aranız iyiyse 1 dk durmayın hint romunda.

İkinci maddeyi tekrar açayım , hindistan romu poco f3 GT adındaki başka bir k40 gaming varyasyonuna ait . Hindistan pazarına sürüldü sadece .

Poco F3 GT de ekran amoled ve NFC de yok.
Çin romu veya çin romunu taban alan vietsub,elite vs yükleyince haliyle oled ekran kendisini gösteriyor

starghost

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer fazıl
Cihazım
Redmi 40 gaming
Konular
0

V13.0.4.0 SKJINXM bu sürümde sıkıntı varmı acaba

- Nfc geldi...

Bu dediğiniz sürümü nasıl bulabilirim

ayuming

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
turan
Cihazım
redmi note 3
Meslek
Elektronik
Konular
18
Konu eski ama girmişken cevaplayalım

Redmi K40 GAMING sadece çin pazarına çıkmış cihazdır. F3 GT adında bazı özellikleri değiştiirlerek Hindistan pazarına da çıkmıştır

F3 GT de amoled ekran vardır NFC yoktur
Redmi K40 Gaming cihazda Oled ekran ve NFC vardır

F3 GT hindistan romunda Türkçe içerdiğinden telefon satıcıları Redmi K40 gaming cihaza da bu romdan kuruyor ve stabilizasyon sorunları yaşanıyor.
Bilhassa ekran farklılıkları nedeniyle amoled ekrana göre optimize edilen Hindistan rom, Oled ekranlı K40 gaming cihazda ısınmaya sebep olmaktadır.

Bu nedenle forumda paylaşılan çin tabanlı ancak %100 Türkçe içeren Vietsub rom kurulmasını tavsiye ederiz.
Yine bu romda led sürümleri ve bildirim sorunları düzeltilmiştir.

uygulama ayarlarından bildiirm gelmesini istediğiniz uygulamanın tüm izinlerini verin ve aynı yerden miui optimizasyonunu devre dışıbırakın
hocam cıhazı sıfırlamak ısıtıyorum kayıt yapıldı flash tooldan vietsub kursasm kayıt ucarmı
yada dırek çiın kursam ıngılızce kullanırım cıhazı guncellemede falan sorun olmaz herhalde

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
hocam cıhazı sıfırlamak ısıtıyorum kayıt yapıldı flash tooldan vietsub kursasm kayıt ucarmı
yada dırek çiın kursam ıngılızce kullanırım cıhazı guncellemede falan sorun olmaz herhalde.

Yeni rom kurulumunda IMEI uçar hocam, şanslıysanız eski IMEI 'ler geri gelir bazen şebeke "null"olabiliyor,bu nedenle persist vb gibi Sistem yedeklerini size vermeliler.

Üst Alt