Mod Çin Romu Olmayan Cihazlar İçin Çin Romu Yapımı (Root)

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
Sadece onlarda autostart var ama öbür uygulamalarda da sorun olmuyor
Hatta şuanda baktım instagramda autostart yokmuş.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yeni kontrol merkezini yükleyince altta müzik oynatıcı çıkıyor mu ona da bakar mısınız hocam? eğer çıkmazsa yeni cast sürümünü yükleyip de dener misiniz .

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71

Yeni kontrol merkezini yükleyince altta müzik oynatıcı çıkıyor mu ona da bakar mısınız hocam? eğer çıkmazsa yeni cast sürümünü yükleyip de dener misiniz .

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
An itibariyle fark ettim ki, evet bildirim sorunu var
CN olunca her türlü oluyor hocam. Zamanında CN rom kurup globale çeviriyordum sırf bildirim gelsin diye. Çinde bildirim sorununun çözümü autostart ve fcmfix bu arada bakmak isterseniz. Autostart bazen yeterli oluyor ama bazen de olmuyor. lsposed dan fcmfix kurup kombolayınca her türlü geliyordu.

WixStable

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
iPhone 13 Pro
Konular
2
Sevgili genç ve acemi kardeşim.
Product_modunu silerek bir romu çin yapamazsın çin romu yapılmaz güzel kardeşim modlanır yapan veya oluşturan kişiler zaten bizler değiliz aslada olamayacağız.
Bir romu chinaya çeviremezsin çevirmen için vendor,product,system_ext,systemlerinde değiştirilmesi gerekir zaten bundada yapmış değil kopyala yapıştır yaparak çin romunu kurmuş olursun.
Eğer amacın china rom ise cihazına destekli bir beta china romunu yükleyebilir veyahut destekli değilse A11 vendor,selinux,fstab.qcomm gibi dizeleri değiştirerek kendine bir china beta romunu portlayabilirsin.
Tabiki bu durum yazılan kadar basit değil ve senin içinde basit değil
Söylediklerimi şahsi olarak algılama çalışmaların devamını daha professional şekilde bekleriz :D.

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71
Sevgili genç ve acemi kardeşim.
Product_modunu silerek bir romu çin yapamazsın çin romu yapılmaz güzel kardeşim modlanır yapan veya oluşturan kişiler zaten bizler değiliz aslada olamayacağız.
Bir romu chinaya çeviremezsin çevirmen için vendor,product,system_ext,systemlerinde değiştirilmesi gerekir zaten bundada yapmış değil kopyala yapıştır yaparak çin romunu kurmuş olursun.
Eğer amacın china rom ise cihazına destekli bir beta china romunu yükleyebilir veyahut destekli değilse A11 vendor,selinux,fstab.qcomm gibi dizeleri değiştirerek kendine bir china beta romunu portlayabilirsin.
Tabiki bu durum yazılan kadar basit değil ve senin içinde basit değil
Söylediklerimi şahsi olarak algılama çalışmaların devamını daha professional şekilde bekleriz :D.
Çok teşekkür ederim haklısınız tam china sayılmaz zaten ama teknik olarak china özelliklerini taşıyor ve çoğu kişi ve benim içinde önemli olan şeyin bu olduğunu düşünüyorum. Bi rom yapma planım var ama dediğiniz gibi yazıldığı kadar olmuyor :D . Vendor klasörünü baya bi inceledim ama ellemeye korkuyorum ne yalan söyleyeyim :D , yoksa şuan yapacak çok şeyim var.

WixStable

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
iPhone 13 Pro
Konular
2
Sadece apkları modifiye ederek bile başlanabilir bu işe .

LaCRiMaL

Since MI 4...
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat YÜKSEL
Cihazım
Xiaomi 11 LE
Meslek
Sağlık Mem. / 112
Konular
23
Global yazısını silince mi hesabı aşağıdan en üste mi geçti yada sadece Ayarlardaki mi hesabını en üste taşımak için ne yapabiliriz!

Üst Alt