Soru Çin Rom'dan Global Rom'a Çevirme

thelyre

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
-
Cihazım
-
Konular
11
Merhaba, cihazım brick yediği için china rom kurup kurtardım. Ancak telefon kilitlendi ve 1 hafta beklememi söyledi. Bugün kilit süresi dolunca bootloader açacağım ve hemen global rom yüklemek istiyorum. Şu anda china rom miui 10.3.1 yüklü. Note 5 pro'nun çökmemesi için yine aynı sürümün global rom'unu mu yüklemem gerekiyor? (miui 10.3.1 global stable)

Yoksa 10.3 veya 10.2 gibi global stable sürümleri yüklesem sorun olur mu?

(Bu arada fastboot flash'ı için güncel global rom sürümü paylaşır mısınız?)

sas_sas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sururi
Cihazım
mi5
Konular
21
BL Kilidi açılınca Custom Recovery yani TWRP veya benzeri recovery lerden birini yüklemelisiniz.
Benim tercihim içindeki rom Pie olduğu için Orange fox recovery nin pie versiyonu.. Bu recovery şifre sorunu yaratmıyor.

Ya da kolay ise TWRP nin en son versiyonu yükleyip sonra Orange fox ile değiştirebilirsiniz.
Bunun için gerekli ve yeterli bilgi forumumuzda mevcut.
Rehber - [Note 5 Ai-Pro] Kalıcı Twrp Kurma Yöntemi [Whyred]

Recovery işi hallolunca Miui Xiaomi EU romlardan (recovery için yapılmış olmak şartı ile) ister beta weekly veya stable kararlı romlardan istediğinizi Recovery üzerinden yükleyebilirsiniz.
hepsi burada;

Ama sakın Miui Resmi rom yüklemeyin.

Oyla:

thelyre

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
-
Cihazım
-
Konular
11
Şu anda herhangi recovery yüklemeden direkt global stable 10.3.1 rom yükleyemez miyim? cihaza global rom attıktan sonra twrp kurmayı planlıyordum.

Oyla:

lucarth

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
lucarth
Cihazım
oneplus 9
Konular
13
Şu anda herhangi recovery yüklemeden direkt global stable 10.3.1 rom yükleyemez miyim? cihaza global rom attıktan sonra twrp kurmayı planlıyordum.
mi flashla son surum global stabil rom at, clean all and lock u secme yoksa tekrar brick olur

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt