İnceleme Cihazınıza 12.0.3 ve üzeri firmware kurmayın.

cigor08

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
egemen
Cihazım
a50
Konular
1
Merhabalar!
Redmi Note 9 cihazını kullanıyorum ve BL açık imei repair yapılmış bir cihaz. Yeni firmware çıktığında güncellemeleri deniyorum ancak telefonumdan iğrendim bu Miui 12 yüzünden.

Miui 12.0.3 - Hem global hem EEA versiyonu fena değildi ama donmalar etmeler fazlaydı.
Miui 12.0.4 - Bu sürümde Yakınlık sensörü kafayı yedi. Telefonla arama yapıyorum açılmıyor ve kesinlikle TWRP kurdurtmuyor.
Not: Imei repair işlemi olan cihazlar bu rom üstünü yüklemesinler telefon bir şekilde nvram dosyasını görmüyor IMEI'ler NULL oluyor. Mi flash ile 11.0.5'e düşün direkt her şey geliyor.
Miui 12.0.6 - Sensör hala sorunlu ancak çok akıcı olmuş TWRP hala kurulmuyor. Siyah ekran veriyor yani.

Sonuç olarak Miui 11.0.5 Indian kurdum. Her şey akıcı her şey güzel. Rootlu zaten cihazım twrp'de açık. Tavsiyemdir, siz de bu sürümü kurun ve arkanıza yaslanın.

rido_knight

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Hocam merhabalar. Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürler. 12.0.4, twrp'siz cihazımızı nasıl düşürebilir adım adım anlatabilir misiniz? Teşekkürler

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
Hocam merhabalar. Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürler. 12.0.4, twrp'siz cihazımızı nasıl düşürebilir adım adım anlatabilir misiniz? Teşekkürler
Bootloader kilidi açıksa

cigor08

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
egemen
Cihazım
a50
Konular
1
BL kilidiniz açık mı acaba?
Cihazınızda repair işlemi var mı ?

rido_knight

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
11
BL kilidiniz açık mı acaba?
Cihazınızda repair işlemi var mı ?
hocam anlamaya çalışıyorum açık mı değil mi diye. cihazdaki imei bugün clone diye mesaj geldi. bütün lanetler yine üst üste geliyor. bizim ihtiyarlara almıştık ucuz olsun diye. resmen hiçbir şey yok cihazla ilgili. adb vs üzerinden açık mı bakmaya çalışacağım bl açık mı diye. açılırken unlocked yazmıyor cihazda :(

edit: bir türlü mi account açamıyorum benim kendi telefonumdaki hesaba giriş yapamıyorum. checking password dönüp duruyor. sms gelmiyor vs neden böyle oluyor bu

Son düzenleme:

cigor08

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
egemen
Cihazım
a50
Konular
1
hocam anlamaya çalışıyorum açık mı değil mi diye. cihazdaki imei bugün clone diye mesaj geldi. bütün lanetler yine üst üste geliyor. bizim ihtiyarlara almıştık ucuz olsun diye. resmen hiçbir şey yok cihazla ilgili. adb vs üzerinden açık mı bakmaya çalışacağım bl açık mı diye. açılırken unlocked yazmıyor cihazda :(

edit: bir türlü mi account açamıyorum benim kendi telefonumdaki hesaba giriş yapamıyorum. checking password dönüp duruyor. sms gelmiyor vs neden böyle oluyor bu
repair işlemi yapıldığı için mi account'a giriş yapamazsınız ki girmenizin de anlamı yok.
Geliştirici seçeneklerini açınız; Ayarlar > Telefon Hakkında>MIUI sürümüne 5 defa basın.
Sonrasında Ayarlar> Ek ayarlar> geliştirici seçeneklere girin.
OEM kilit açma yazan buton açık pozisyonda olmalı BL açıksa o kapatılamıyor.
Diğer bir anlama yöntemi MIUI 11 ise açılırken unlocked, MIUI 12 ise logonun üstünde kilit açılma gif'i çıkar.
Bunlar yoksa bootloader kapalı demektir.

12.0.4 yüklü dediniz. Bootloader kilitli cihazlar için Miflash uygulaması sadece tek basamak downgrade imkanı sunar. yani 12.0.4ü önce 12.0.3'e sonra 12.0.2'ye şeklinde tek tek yükleme yapmanız gerekiyor.

Bootloader unlock etmek için sim1'i görmesi gerekiyor cihazınızın. O konuda nasıl tekrar aktive edersiniz bilmiyorum. Yapan arkadaşlar var.Uzaktan bağlantı ile hizmet veren arkadaşlara danışın derim.

rido_knight

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
11
repair işlemi yapıldığı için mi account'a giriş yapamazsınız ki girmenizin de anlamı yok.
Geliştirici seçeneklerini açınız; Ayarlar > Telefon Hakkında>MIUI sürümüne 5 defa basın.
Sonrasında Ayarlar> Ek ayarlar> geliştirici seçeneklere girin.
OEM kilit açma yazan buton açık pozisyonda olmalı BL açıksa o kapatılamıyor.
Diğer bir anlama yöntemi MIUI 11 ise açılırken unlocked, MIUI 12 ise logonun üstünde kilit açılma gif'i çıkar.
Bunlar yoksa bootloader kapalı demektir.

12.0.4 yüklü dediniz. Bootloader kilitli cihazlar için Miflash uygulaması sadece tek basamak downgrade imkanı sunar. yani 12.0.4ü önce 12.0.3'e sonra 12.0.2'ye şeklinde tek tek yükleme yapmanız gerekiyor.

Bootloader unlock etmek için sim1'i görmesi gerekiyor cihazınızın. O konuda nasıl tekrar aktive edersiniz bilmiyorum. Yapan arkadaşlar var.Uzaktan bağlantı ile hizmet veren arkadaşlara danışın derim.

Dün saatlerce uğraştım fastboot driverını eski bir windows 7'ye yediremedim. Dediğiniz oem kilit seçeneğini kapatınca kapatılıyor, açınca açılıyor maalesef :(( peki atıyorum 12.0.0 olduğu zaman 11.8.5`e düşer mi? Ana sürüm numarası değişince düşmem falan demez değil mi? Yav arkadaş ne lanet olası işmiş. Bl açmadan bl açamayacak halde telefonu mahvetme plaka atmak nasıl olabilir ya. Gerçekten inanılmaz. Böyle gelişme olmaz olsun. Twrp falan yalan olacak desenize. Hayır telefonun şarj sorunu da var. Onu düzeltmeyi umuyordum root ile. -_-

Üst Alt