Rehber Cihazınız için Gerekli 3 Uygulama (TuneUp Master Pro - Rapid Cleaner Pro - Files)

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Android Sistem Cihazınızı Optimize etmek ve Temizlemek için kullanabileceğiniz en faydalı 3 uygulama...

Selam ve Saygılar Forum üyeleri niyetim konu açmaktan daha çok tecrübem dahilinde sizlere yardımcı olmak istediğim için konuyu açtım...
Forumu takip ederken markası ve arayüzü ne olursa olsun Cihazlarınızda sorunlar yaşadığınızı görüyorum bu nedenle ufak bir katkım olsun diye bu konuyu açma ihtiyacı hissettim...

Android sistemin açık kaynak kodlarından oluştuğunu bilmeyen yoktur, sistem yazılımı hazırlanırken ve sistem uygulamaları oluşturulurken bu kodların uyum içinde çalışması sağlanmak zorundadır, bu uyum sağlanmaz ise cihaz kullanımında yazılımsal ve donanımsal sorunlar yaşanması kaçınılmazdır.

Rootlu veya Rootsuz cihazlarda sistem uyumsuzluğu yaşadığımızda kaynak kodlarında bir hata yoksa sistemi Optimize etmek gerekebilir bu durum cihazınızın rahatlamasına çözüm getirebilir.
Genellikle Rootlu cihaz kullanan ve sık Rom değiştiren kullanıcılar için her değişim sonunda yeni kurduğunuz Rom'u optimize etmelisiniz, Rom ve Root işi yapan her kullanıcıya bunu şiddetle tavsiye ediyorum.

Android sistemi android bilginiz olsun olmasın kullanabileceğiniz 3 adet uygulama ile cihazınızı temizleyip optimize edebilirsiniz...

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

1- TuneUp Master Pro
Bu uygulamayı birçok farklı marka cihazda denedim sizlerede faydalı olacaktır, cihazınızın rahatladığını ve uyum içinde çalıştığını fark edeceksiniz.
Cihazınızı temizlermekten çok sensörlerde dahil optimize edecek ve cihazınızı hızlandıracaktır. Her kullanımdan sonra yeniden başlat yapmayı unutmayınız...

Cihazınızda bug, lag sorunlarımı var.?
Cihaz performansı çokmu yavaş.?
Cihazın bataryası (Pil) çok çabukmu bitiyor.?
Cihaz Sensörleri düzgün kalibre edilmemişmi.?
Cihaz Ekran dokunmatiği yanıt vermiyormu.?
Böyle durumlarda cihazınızı optimize ederek Dokunmatik yanıt süresini artırır ve cihazınızı daha hızlı yapmak için önemsiz hafızayı temizler full optimize sağlar...

(Not: Bu uygulamayı ücretli almakta fayda var ancak dileyen apkmirror gibi apksitesinden güncel sürümünü bulabilirsiniz.)

Bununla birlikte henüz Optimize edilmiş cihazda daha iyi sonuç alabilmek için cihazı temizlemek ve Ram temizliği yapmak faydalı olacaktır.
Cihaz Ram'ini temizlemek adına sürekli olarak Ram'e müdahale etmek sorun yaratbilir bu nedenle bu uygulamayı farklı zamanlarda kullnmak daha yararlı olacaktır.

_____________________________________________________________________________________________________

2- Rapid Cleaner Pro

Bu uygulama cihazınızı gereksiz dosyaları temizlemeniz ve CPU da ki hazırda beklet konumunda kalan sistem uygulamarının hafif uyku moduna alınmasını sağladığı için paylaşıyorum.
Uygulamayı kurun ve CPU üzerine dokunup gerekli izni verin, bu CPU üzerinde gereksiz yer işgal eden uygulamaların hafif uyku moduna alınması gereken uygulamaları görebilir ve bu uygulamalar hafif uyku moduna alarak batarya süresini artıracaktır...

(Not: Buygulamanın ücretli ve ücretsiz seçeneği Google Play Store'da mevcuttur.)

______________________________________________________________________________________________________

3- Google Files

Google Inc tarafından geliştirilmiş çok faydalı bir uygulamadır göremediğiniz veya bulamadığınız gereksiz dosyaları silmenize olanak sağlar.
Bunula birlikte birçok özelliği bünyesinde barındırır aşagıda ki özellikleri görebilmeniz için Google Play Store'dan aktardım...

Google Files dosya yönetimi uygulamasıyla kolayca yapabilecekleriniz:
✨ Silme önerileriyle yer açabilirsiniz
Kolayca arama yaparak dosyalarınızı daha hızlı bulabilirsiniz
↔ Dosyaları veri kullanmadan hızlı ve çevrimdışı olarak paylaşabilirsiniz
☁ Cihazınızda alandan tasarruf etmek için dosyaları buluta yedekleyebilirsiniz

DAHA FAZLA YER AÇIN
Sadece birkaç dokunuşla, eskisinden daha kolay yer açabilirsiniz. Sohbet uygulamalarındaki eski fotoğrafları, yinelenen dosyaları ve kullanılmayan uygulamaları kaldırın, önbelleği temizleyin ve fazlasını yapın.

DEPOLAMA ALANINIZI KONTROL EDİN
Telefonunuzda ve SD kartınızda kalan boş alanı görmek için Files'ı kullanın. Telefonunuzda yer açmak için dosyaları doğrudan SD karta kolayca aktarın. Daha fazla yer açmak için entegre dosya temizleyiciyi kullanın.

KONTROL SİZDE
Neyi sildiğinizi bilirsiniz, karmaşık ifadelerle aklınızı karıştırmayız. Yalnızca kaldıracaklarınızı seçip gerisini saklayın. Kontrol sizde.

TELEFONUN PERFORMANSINI ARTIRIN
Belleğinizi Files ile yönetin. Böylece, telefonunuz sorunsuz çalışır. İstenmeyen veya geçici dosyaları kaldırma bildirimleriyle hemen yer açın.

AKILLI ÖNERİLER
Yeriniz dolmadan önce silinecek dosyalar için öneriler alın. Files kullanıldıkça önerileri daha akıllı hale gelir.

DOSYALARI DAHA HIZLI BULUN
Telefonunuzdaki fotoğrafları, videoları ve dokümanları hızla arayın. Files, klasörler yerine filtreler kullandığından içeriği daha kolay bulursunuz. Google Files, aradığınızı bulmanızı sağlayan dosya yöneticisi ve depolama alanı tarayıcısıdır.

DOSYALARI KOLAYCA YÖNETİN
Dosyalarınızı kategoriler ve filtrelerle arayıp göz atın. Dosyaları görüntüleyin, silin, taşıyın, yeniden adlandırın veya paylaşın. Boyuta göre sıralayıp en fazla yer kaplayanları görün. Tüm GIF'lere göz atın. Önceden indirdiğiniz videoyu bulup paylaşın. Üstelik hepsini sadece birkaç dokunuşla yapın.

DOSYALARI ÇEVRİMDIŞI PAYLAŞIN
Resimler, videolar, dokümanlar veya uygulamalarınızı, Files'ı olan etrafınızdaki kişilerle paylaşın. Ücretsizdir ve 480 Mb/sn hızla internet olmadan çalıştığından mobil verinizi kullanmaz. Telefonunuzu Files’ı olan diğer cihazla eşlemeniz yeterli.

ŞİFRELENMİŞ DOSYA PAYLAŞIMI
Files'ın çevrimdışı dosya paylaşımı, güvenli WPA2 şifrelemesiyle korunur. Files, doğrudan, hızlı ve şifrelenmiş kablosuz bağlantı için Bluetooth'u kullandığından, uygulama APK'larını veya büyük dosyaları hızla aktarabilir, videoları veya resimleri arkadaşlarınıza güvenle gönderebilirsiniz.

BULUTA YEDEKLEYİN
Daima saklamak istediğiniz dosyaları Files menüsünden seçip Google Drive'a veya başka bir bulut depolama uygulamasına yedekleyin. Telefonun alanını kullanmadan dosyaları süresiz saklayın.

SD KARTA YEDEKLEYİN
Telefonunuzda yer kalmazsa büyük dosyaları veya videoları SD karta (varsa) aktarın. Sadece birkaç tıklamayla telefonunuzu temizleyip SD kartı kullanabilirsiniz. Böylece, dahili depolama alanınız boş kalır ve telefonunuz daha hızlı çalışır.

VERİMLİ, ETKİLİ DEPOLAMA ALANI YÖNETİMİ
Files, telefonunuzda 10 MB'tan az yer tutar. Ayrıca, telefonunuzu yavaşlatacak kötü amaçlı yazılımlar içermez.

ÜÇÜ BİR ARADA ARAÇ UYGULAMASI
Cihazınızda çok az yer kaplayan Files, üç işlevi yerine getirir:
1) Yer açma - İstenmeyen dosyaları ve önbelleği temizleyin, akıllı telefonunuzun performansını optimize ederek hızlandırın.
2) Dosyaları kolayca bulma - Depolama alanınıza göz atın ve dosya yönetiminde uzman olmanız gerekmeden her şeyi hızla bulun.
3) Dosyaları paylaşma - Resimler gönderin, videolar paylaşın, büyük dosyaları veya uygulama APK'larını aktarın. Bunların tamamını, şifrelenmiş doğrudan kablosuz ağ üzerinden 480 Mb.sn. hıza kadar yapın.

Son düzenleme:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek