Çözüldü Cihazımın kilidi kapandı ve açılmıyor

melikssahin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melik
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
Öğrenci
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 12.5
Telefon Modeli
Redmi Note 9 (merlin)
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhabalar elimde Redmi Note 9(merlin) bulunmakta cihazı satın aldığımda kilidi açıktı. Cihazıma twrp yüklerken hardbirck ettim ve spflashtool ile yazılım atmak zorunda kaldım fakat bu sırada cihazın kilidi kapanmış. Cihaza başarılı bir şekilde yazılımı kurdum fakat boot ekranında bir anda kapanıp recoverye girmekte ve recovery de alt kısımda "This MIUI version can't be installed on this device" yazmakta. Biraz araştırdığımda kilit kapandığından ötürü olduğunu gördüm fakat kilit açmaya çalıştığımda Ayarlar gidip geliştici ayarlarından bir şeyler yapmamı istiyor fakat sistem açılmadığı için bunu yapmamaktayım lütfen yardımcı olun.

Çözüm
Merhaba Cihazı Unlock etmek için Mtk işlemcide Resmi Uygulamaya gerek yok konudaki yöntemle hemen Unlock yapabilir Mi flash ile Romu hemen kurabilirsiniz.

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Merhabalar elimde Redmi Note 9(merlin) bulunmakta cihazı satın aldığımda kilidi açıktı. Cihazıma twrp yüklerken hardbirck ettim ve spflashtool ile yazılım atmak zorunda kaldım fakat bu sırada cihazın kilidi kapanmış. Cihaza başarılı bir şekilde yazılımı kurdum fakat boot ekranında bir anda kapanıp recoverye girmekte ve recovery de alt kısımda "This MIUI version can't be installed on this device" yazmakta. Biraz araştırdığımda kilit kapandığından ötürü olduğunu gördüm fakat kilit açmaya çalıştığımda Ayarlar gidip geliştici ayarlarından bir şeyler yapmamı istiyor fakat sistem açılmadığı için bunu yapmamaktayım lütfen yardımcı olun.
cihaz yurt içi mi ?

Oyla:

mehmetali026

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet ali
Cihazım
Redmi Note 11pr
Meslek
Emekli
Konular
36
Ücretli destek bölümünden yardım alabilirsiniz

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
147
Merhaba Cihazı Unlock etmek için Mtk işlemcide Resmi Uygulamaya gerek yok konudaki yöntemle hemen Unlock yapabilir Mi flash ile Romu hemen kurabilirsiniz.

Oyla: Çözüm

melikssahin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melik
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
Öğrenci
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Hocam çok teşekkür ederim cihazın kilidini bu şekilde açabildim. Cihaz açılırken 5 saniye içinde güç tuşuna basmamı istiyor bunu nasıl orijinal gibi otomatik açılacak şekilde yapabilirim cihaz açıldıktan sonra miunlock ile de unlock yapayım mı?

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
147
Hocam çok teşekkür ederim cihazın kilidini bu şekilde açabildim. Cihaz açılırken 5 saniye içinde güç tuşuna basmamı istiyor bunu nasıl orijinal gibi otomatik açılacak şekilde yapabilirim cihaz açıldıktan sonra miunlock ile de unlock yapayım mı?
Rica ederim hocam O yazıyı ayırmak için cihazı fastboota alın ve şu komutu girin
fastboot oem cdm

Oyla:

BAYAlim7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alim
Cihazım
Redmi Note7
Konular
1
çok basit bi çözümü var hemen paylaşiyim

gene aynı işlemi yapıyosun sp flash tool ile rom flashliycaksin ama resmi çin romu indirip flashla eğer cihaz yurt dışı ve imei işlemi gördüyse 12.5 stabil romlardan birini tercih et

sonrasında ise o kırmızı yazıyla gelen hata gidicek telefon açılıcak ama BL kapalı şekilde gidip onu açabilirsin açtıktan sonra Mi Flash Tool ile Global Roma dönebilirsin ;)

Oyla:
Üst Alt