Rom Cihazımda ki rom yanlış mı? Note 9s Note 9 Pro

maynafiesta

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
note 9 pro
Konular
3
Merhabalar. Hata koduna bakarsanız E3004: This package is for "joyeuse" devices; this is a "curtana".
Cihazımın kamerası 64mp yani note 9 pro olduğuna eminim. Ayarlardada öyle yazıyor ama hata verdiği ekranda note 9S yazıyor. Cihaza farklı bir rom mu yüklenmiş? Güncelleme yapmıyor şuan cihazım.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

kerimcelik1717

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
16
Benim konuları takip ettiğim kadarıyla Note9 pro için twrp yok uyumlu olduğu söylenen 9s için hazırlanmış twrp kullanılmakta bence twrp ekranında onun için 9s görünüyor. Tabi bu işi daha iyi bilenlerin yorumlarına kulak vermenizde fayda var.

maynafiesta

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
note 9 pro
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim konuları takip ettiğim kadarıyla Note9 pro için twrp yok uyumlu olduğu söylenen 9s için hazırlanmış twrp kullanılmakta bence twrp ekranında onun için 9s görünüyor. Tabi bu işi daha iyi bilenlerin yorumlarına kulak vermenizde fayda var.

basitçe twrp yi açıklarmısınız? Teşeküür ederim

kerimcelik1717

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
16
Twrp bilgisayardaki bios gibi düşünebilirsiniz. Açılış yöneticisi. Android ilk açılışta yükleme öncesi burada yazılı kurallara göre çalışır. Genellikle üretici bu kısmı kilitler. BootLoader on yükleyici kilidi açma da bu kilidi kaldırmaya yarar. Twrp de bir ön yükleyici. Avantajı ise twrp ile istediğiniz herhangi bir hafıza alanından başka bir rom dosyayı çağırıp kurabilir ve artık onun üzerinden çalıştırabilirsiniz.

kerimcelik1717

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
16
Farklı bir rom kurmak özgürlük olsa da bu romu hazırlayan kişilerin yada ekibin Android içerisine gömdüğü güvensiz olabilecek kodları bilginiz dışında çalıştırmak belki de dışarıya veri sızdırılması ihtimal dahilindedir. Bu yüzden root yetkisi verilmiş orijinal olmayan rom yüklenmiş cihazlarda güvenlik sertifikası seviyesi düşük olur ve banka uygulamaları NFC üzerinden banka mobil uygulaması üzerinden işlem yapmanıza yada belki de bu programı komple kullanmanızı engelleyebilir.

bilisim25

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
asilzade
Cihazım
redmi 7a
Konular
0
Merhabalar. Hata koduna bakarsanız E3004: This package is for "joyeuse" devices; this is a "curtana".
Cihazımın kamerası 64mp yani note 9 pro olduğuna eminim. Ayarlardada öyle yazıyor ama hata verdiği ekranda note 9S yazıyor. Cihaza farklı bir rom mu yüklenmiş? Güncelleme yapmıyor şuan cihazım.

Sorun Düzeldimi UStad ?

maynafiesta

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
note 9 pro
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorun Düzeldimi UStad ?
Bu aslında bir sorun değişmiş, benim telefonumun bootloader kilidi açıkmış. Yani artık ayarlara girip telefonu upload etmem mümkün değil. hep elle yapmalıyım bunu. Burada verdiği hataya gelince benim telefonuma Note 9S Twrp si yüklenmiş. Yani yeni rom atılması için bir twrp kurulması gerekli. Bilgisayardaki BIOS menüsü = telefondaki TWRP. 9S yüklenmesinin sebebide birisi 9 Pro ya twrp çıkmamış dedi. Herneyse elle yükleme yapabilirim. Ama ayarlardan yapamam sonuç olarak. Bu bir hata değil, bootloader kilidini açtığım için bir sonuç.

Üst Alt