Yardım Cihazım ısınınca çok güç kaybediyor

Alpucmz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Miui 11
Telefon Modeli
Redmi Note 7
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba
Ben note 7 kullanıcısıyım ve yük altında cihazım çok güç kaybediyor. Birazcık ısınsın oyunda kasmalar fps kayıpları tavan yapıyor. Isınması sorun değil ancak telefonumun kendini %30 kısmasından hiç hoşnut değilim istediğim performansı alabileceğimi düşünüyorum işlemcinin kendini kısmaması için ne yapabilirim eğer uardımcı olur iseniz çok minnettar kalırım teşekkürler...

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125
Merhaba
Ben note 7 kullanıcısıyım ve yük altında cihazım çok güç kaybediyor. Birazcık ısınsın oyunda kasmalar fps kayıpları tavan yapıyor. Isınması sorun değil ancak telefonumun kendini %30 kısmasından hiç hoşnut değilim istediğim performansı alabileceğimi düşünüyorum işlemcinin kendini kısmaması için ne yapabilirim eğer uardımcı olur iseniz çok minnettar kalırım teşekkürler...
Kernel kullanin yada kernel managerle işlemcinizin frekanslarini değiştirin modunu değiştirin

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Kernel kullanarak veya herhangi bi şekilde ısı korumasını kapatmak cihazı kısa vadede yıpratır batarya ekran derken sapıtır telefon.

Oyla:

Alpucmz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kernel kullanin yada kernel managerle işlemcinizin frekanslarini değiştirin modunu değiştirin
Hocam kernel manager de ne ayar yapmalıyım bana yardım edermisiniz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kernel kullanarak veya herhangi bi şekilde ısı korumasını kapatmak cihazı kısa vadede yıpratır batarya ekran derken sapıtır telefon.
Hocam evet haklısınız ancak şuanda doğru düzgün performans alamıyorum bu işlemci gücümdeki diper telefonlar ortalama %15 gücünü kısarken bu telefon %30 kısıyor ve gerçekten rezalet bir düşüş oluyor bu sorundan gerçekten bıktım usandım bir denemek istiyorum ısı korumasını %10 a çekmem mümkünmüdür ?

Oyla:

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125
Hocam kernel manager de ne ayar yapmalıyım bana yardım edermisiniz

Hocam evet haklısınız ancak şuanda doğru düzgün performans alamıyorum bu işlemci gücümdeki diper telefonlar ortalama %15 gücünü kısarken bu telefon %30 kısıyor ve gerçekten rezalet bir düşüş oluyor bu sorundan gerçekten bıktım usandım bir denemek istiyorum ısı korumasını %10 a çekmem mümkünmüdür ?
Burdan indirebilirsiniz mod olarakta performans ayarlayın yada istediğiniz gibi frekanslari ayarlayin çokta fazla kariştirmayin yoksa cihaza zarar verebilirsiniz

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Dediğim gibi kernel overclock ısı korumasını kapatmak gibi işlemleri tavsiye etmiyorum. ben note 6 proda yaptım ve ağzımın payını aldım telefonu şuan ekranda turuncu lekeyle kullanıyorum eğer diyosanız param bol sorun çıkarsa yeni cihaz alırım o zaman sorun yok.

Oyla:

Enesim880

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Redmi K30 Pro
Konular
6
Merhaba
Ben k20 pro kullanıyorum ve yaz aylarında oyun oynarken telefonun arkasına küçük fan açıyorum, telefon ısınmadan şarjı hızlı bitmeden oyun oynamış oluyorum, yaz aylarında bu tür sorunlar geneldir, benim yaptığımı öneririm.

Oyla:

xm4sk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Kernele normal değerler atarsanız hiçbir şey olmaz.

Oyla:

Alpucmz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kernele normal değerler atarsanız hiçbir şey olmaz.
Hocam bootloader kilidimi açık biliyordum ancak kapalı gözüküyor telefonuma imei attırırken açtırmıştım nasıl kapandı bilmiyorum bu kilidi açmadan root atmak için bir uygulama vs. Yokmu kerneller root istiyor kullanamıyorum kingroot ta işe yaramadı :(

Dediğim gibi kernel overclock ısı korumasını kapatmak gibi işlemleri tavsiye etmiyorum. ben note 6 proda yaptım ve ağzımın payını aldım telefonu şuan ekranda turuncu lekeyle kullanıyorum eğer diyosanız param bol sorun çıkarsa yeni cihaz alırım o zaman sorun yok.
Bir süre deneyeceğim hocam ekranım zaten sıkıntılı 2 3 aya değiştireceğim o yüzden bir deneyeyiö olmazsa ekranı değiştirşnce sıfırlarım

Oyla:

xm4sk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Maalesef harici yöntem yok bu cihaz için kapalı olduğundan emin misiniz?
Hocam bootloader kilidimi açık biliyordum ancak kapalı gözüküyor telefonuma imei attırırken açtırmıştım nasıl kapandı bilmiyorum bu kilidi açmadan root atmak için bir uygulama vs. Yokmu kerneller root istiyor kullanamıyorum kingroot ta işe yaramadı :(

Bir süre deneyeceğim hocam ekranım zaten sıkıntılı 2 3 aya değiştireceğim o yüzden bir deneyeyiö olmazsa ekranı değiştirşnce sıfırlarım

Oyla:
Üst Alt