Soru Cihazı bul depolama alanı bozuk. Cihazınız şu anda güvenli değil.

yusufm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
16
Telefonu yeniden başlattığımda cihazı bul depolama alanı bozuk cihazınız şuanda güvenli değil bildirimi geliyor. bu problemin çözümü nedir?

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
bootloader kilidi açık ise persist yükleyin. forumda rehberleri mevcut. TWRP ile yükleyeceksiniz.

Oyla:

yusufm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
16
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
twrp ile persist yükledikten sonra mi flashla orjinal roma dönersem aynı hatayı tekrar alır mıyım?

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
twrp ile persist yükledikten sonra mi flashla orjinal roma dönersem aynı hatayı tekrar alır mıyım?
farklı senaryolara gerek yok. angel~~ persist yükle düzelir. rom yükleyecekseniz de yükleyin. Rom yüklemiş olursunuz.

Oyla:

wborland

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tobias
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Avukat
Konular
1
persist i twrp den flashlayın cozuluyor bende kolayca cozdum bu sekılde.

Oyla:

MetinTR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
RN 10 Pro
Konular
5
TWRP ile persist flashladıktan sonra TEE keyler ve L1 sertifikası uçuyor. Sweet için bu sorunun çözümü herhangi bir aosp rom atıp 1-2 gün kullanmak. Sonrasında istediğiniz miui roma dönebiliriz.

Ayrıca bu sorun genelde AOSP flashlayıp hemen ardından MIUI dönünce yaşanıyor genelde.

Oyla:

cakmaktas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
S3
Konular
0
TWRP ile persist flashladıktan sonra TEE keyler ve L1 sertifikası uçuyor. Sweet için bu sorunun çözümü herhangi bir aosp rom atıp 1-2 gün kullanmak. Sonrasında istediğiniz miui roma dönebiliriz.

Ayrıca bu sorun genelde AOSP flashlayıp hemen ardından MIUI dönünce yaşanıyor genelde.
Miui 12 yi geri yukleyince l1 geri yuklenebiliyor parmak izi ile ödeme kısmından

Sanırım 13 ile de geri geliyor ama tam emin değilim 13 ile geri gelip gelmediğinden

Oyla:

MetinTR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
RN 10 Pro
Konular
5
Miui 12 yi geri yukleyince l1 geri yuklenebiliyor parmak izi ile ödeme kısmından

Sanırım 13 ile de geri geliyor ama tam emin değilim 13 ile geri gelip gelmediğinden
Aynı işlem MIUI 13 ile de yapılıyor ancak burada sadece L1 sertifikası alınabiliyor. TEE keyler yine geri gelmiyor. Yani bootloader kilitlesiniz bile cihazınız Google Play sertifikası alamıyor.

Oyla:

cakmaktas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
S3
Konular
0
Aynı işlem MIUI 13 ile de yapılıyor ancak burada sadece L1 sertifikası alınabiliyor. TEE keyler yine geri gelmiyor. Yani bootloader kilitlesiniz bile cihazınız Google Play sertifikası alamıyor.
Demekki benim cihaz bu yüzden play store sertfikalı değil demeye başladı ben sadece persist gidiyor sanıyordum

Google cüzdan kullanamıyorum bunun dışında bi zararı varmı ?

Oyla:

MetinTR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
RN 10 Pro
Konular
5
Demekki benim cihaz bu yüzden play store sertfikalı değil demeye başladı ben sadece persist gidiyor sanıyordum

Google cüzdan kullanamıyorum bunun dışında bi zararı varmı ?
Bootloader kilitliyse evet persist yüzünden ancak bootloader açıksa persistten bağımsız cihazı rootlayıp modül yüklemeniz gerek.

Bunun dışında bazı uygulamar ve banka uygulamaları isteyebiliyor bu sertifikayı. Ancak sizin kullandığınız uygulamarda sorun yaşamıyorsanız çok önemli değil.

Oyla:
Üst Alt