Yardım Cihazda hiçbir sensör çalışmıyor

Urator

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf aslan
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
9
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 12.5.2
Telefon Modeli
mi 9t pro
Bootloader Kilidi
Açık
Mi 9t pro cihazımda 1 ay öncesine kadar bir sorun yoktu ama son 1 aydır otomatik döndürme bile çalışmıyor. Persist flashlayınca düzeliyor ama sonradan (birkaç saat içinde) tekrar bu sorun yaşanıyor. 1 ay önce cihazı laptoptan şarja taktım ilk defa, yaklaşık yüzde 30 dan yüzde yüze kadar şarj oldu sonrasında ekranda titreme ve kendiliğinden cihazın restart atması sorunu yaşamaya başlayınca önce twrpden tüm verileri silip format data yaptım sonrasında önceden de kullanmış olduğum evolution x romu kullanmaya başladım. O zamanlar sorunun pilden olacağından şüphelensem de pek ciddiye almamıştım bu yüzden rom değiştirdim sorun birkaç gün içinde geçince de yine son sürüm (12.5.5) eu romu kullanmaya devam ettim. Otomatik döndürme ve yakınlık sensöründeki sıkıntı pek gözüme batmamıştı ama sonrasında uzun süre girmediğim pubg ye girince jiroskobun çalışmadığını gördüm ayarlardan açmaya çalıştığımdaysa mevcut cihaz bu özelliği desteklemiyor diye uyarı verdi. Biraz araştırınca persist flashlayınca düzeldiğini gördüm ve daha önceden de yaptığım bir şey olduğu için L1 sertifikasını falan umursamayıp bu forumdan birinin paylaştığı persisti yükledim. Cihaz açılırken pop up kamera 3 kez açılıp kapandı ve kendini kalibre etti, artık tüm sensörler çalışıyordu pubg de jiroskop biraz sol üste çekse de öylesine girdiğim için pek önemsemedim ama ertesi gün yine aynı şeyi yaşayınca böyle olmayacağını anladım. Birkaç gün daha aynı şeyleri yaptım cihazı döndürdüğümde dönmemesi artık sinir bozucu olmaya başlamıştı ben de sıfırdan global fastboot rom yükledim biraz önce ama yine aynı durum var sensörler maalesef çalışmıyor bu durumdayım ve yardımınızı bekliyorum

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
436
Merhaba @undefined, Aslında yapacağınız işlem basit ve kolay. Fastboot üzerinden en son çıkan orijinal rom yükleyin, böylece son firmware ve güncel persist yüklenmiş olur. Sonrasında twrp root işlemlerini baştan yapın. Sonra sensör testlerinizi yapın. Bütün bunlardan sonra romları denemeye başlarsınız. Düzelmesi kuvvetle muhtemel.

Oyla:

Urator

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf aslan
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
9
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
cevap için teşekkürler ama ben de öyle düşünüp 1 saat kadar önce son sürüm fastboot romu yükledim bunun sonucunda da düzelmeyince yardım istedim ama sonrasında twrp yükleyip root atmadım daha

Oyla:

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
Hocam persist.img flaşlayın benzeri problem yaşadım daha önce cihaza twrp yukleyip system persist herşeyi silip, daha sonra en son çıkan romu yüklemiştim benim sorunum çözülmüştü.

Oyla:

Urator

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf aslan
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
9
Hocam persist.img flaşlayın benzeri problem yaşadım daha önce cihaza twrp yukleyip system persist herşeyi silip, daha sonra en son çıkan romu yüklemiştim benim sorunum çözülmüştü.
peki hocam, ben orijinal fastboot romdan sonra direkt olur sanmıştım biraz daha uğraşayım önce persist yükleyeyim

Oyla:

Urator

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf aslan
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
9
Çoğu şeyi denedim çok uğraştım ama basit şekilde android 9 miui10 global fastboot rom yükleyince düzeldi. Sürüm bu

forumda bir yerde görmüştüm de bulamadım yoksa link verirdim okursa teşekkür ediyorum :)

Son düzenleme:
Oyla:

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
Çoğu şeyi denedim çok uğraştım ama basit şekilde android 9 miui10 global fastboot rom yükleyince düzeldi. Sürüm bu

forumda bir yerde görmüştüm de bulamadım yoksa link verirdim okursa teşekkür ediyorum :)
Geçmiş olsun hocam

Oyla:

Urator

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf aslan
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
9
Sorun tekrar başladı, sorun twrp yüklemekten kaynaklanıyor buna eminim. 3.52 sürümünden sonra yeniden fastboot rom yükleyip 3.6 sürümüne geçtim yine aynı şey oluyor. Belki de ben CMD de yüklerken yanlış bir şey yapıyorum tek tuşla yükleme aracından da deneyip sonucu bildireceğim.

Oyla:

Urator

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf aslan
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
9
Twrpyi daha hiç yüklemeden fastboot romdan hemen sonra 10dk içinde cihaz kendini yeniden başlattı ama tabi bu sırada mi logosunda kaldığı için kendim güç tuşuna basılı tutup yeniden başlatmayı yeniden başlattım :) açıldığında yine sensörler gitmişti. Cihaz sensörlere dayanamıyor kurtulmak için yeniden başlatıyor anlamadım gitti

Oyla:

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
Twrpyi daha hiç yüklemeden fastboot romdan hemen sonra 10dk içinde cihaz kendini yeniden başlattı ama tabi bu sırada mi logosunda kaldığı için kendim güç tuşuna basılı tutup yeniden başlatmayı yeniden başlattım :) açıldığında yine sensörler gitmişti. Cihaz sensörlere dayanamıyor kurtulmak için yeniden başlatıyor anlamadım gitti
Sorun twrp ile başlıyorsa tek tuş twrp klasöründeki imaj dosyasının adını kopyala sonra o imaj dosyasını sil orangefox sitesinden raphael veya raphaelin dosyasını bul rardan çıkarıp imaj dosyasını kopyala tek tuş klasörüne at ve ismini düzenle kopyaladığın ismi yapıştır onayla ve .bat çalıştır. Sorun twrp ile ilgili ise orangefox da sorun yok bende kullanıyorum.

Oyla:
Üst Alt