Yardım Cihaz Klon Olarak Tespit Edildi

GnCTrK.Cll

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 10.1
Telefon Modeli
Mi 5s
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba, Mi 5s telefon sahibiyim. Kimden aldığımı hatırlamıyorum. Telefonuma "xxxxxx IMEI No'lu cihaz klon olarak tespit edildiği için 16/01/2019 tarihinde kullanım dışı kalacaktır" şeklinde bir mesaj geldi. Mesajda yazan IMEI numarası ile *#06# yapınca çıkan IMEI farklı. Ne yapmam gerek ?

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
Merhaba, Mi 5s telefon sahibiyim. Kimden aldığımı hatırlamıyorum. Telefonuma "xxxxxx IMEI No'lu cihaz klon olarak tespit edildiği için 16/01/2019 tarihinde kullanım dışı kalacaktır" şeklinde bir mesaj geldi. Mesajda yazan IMEI numarası ile *#06# yapınca çıkan IMEI farklı. Ne yapmam gerek ?

Hiç bir şey yapmana gerek yok ,yanlış mesaj gelmiş.

Oyla:

ua_mustafa_20

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
profesyonel işsiz
Konular
87
yanlış numara olabilir hocam
geçmiş olsun diyelim
alırken aklınızda olsun
kimlik fotokopisi yanına xx imei numarali telefonu xx kimlik numarali xx adli sahistan aldım
tarzında
siz de kimlik numara yazıp imza atabilirsiniz
2 dk sürer
ama işiniz garanti olur
sözleşmesiz almayın hocam
geçmişinde bir şey olur falan
Allah muhafaza

Oyla:

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
geçmiş olsun diyelim
alırken aklınızda olsun
kimlik fotokopisi yanına xx imei numarali telefonu xx kimlik numarali xx adli sahistan aldım
tarzında
2 dk sürer
ama işiniz garanti olur
Allah muhafaza

+ olarak Türkiye'de yaşıyoruz "Merkebi bağladığın kazığa bile dikkat edip/güvenmeyeceksin" Yes~~

Oyla:

GnCTrK.Cll

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Burada satış yapan referanslı satıcıların birinden aldığım için kayıt tutmamıştım aklımdan çıkmış kimden aldığım. Eğer bir sorun çıkarsa banka hareketlerinde bakarım oradan bulurum kime para gönderdiğimi. Cevaplar için tekrar teşekkür ederim.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62

*#06# yazınca çıkan imeileri btk imei sorgulamadan kontrol edin sorun yoksa sıkıntı ypl demektir :)

geçmiş olsun diyelim
alırken aklınızda olsun
tarzında
2 dk sürer
ama işiniz garanti olur
Allah muhafaza

Kişisel düşüncem ve yaşadığım olaydır ki ben bu şekilde telefon satmam ve satmadım hocam. Telefonu almadan önce imei leri kontrol etmek de 2dk sürüyor. Kayıtlı garantili telefon alınırken fatura vs alınıyor zaten ve fatura o cihazın önceki sahibini belli ediyor.

Oyla:

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
*#06# yazınca çıkan imeileri btk imei sorgulamadan kontrol edin sorun yoksa sıkıntı ypl demektir :)

Kişisel düşüncem ve yaşadığım olaydır ki ben bu şekilde telefon satmam ve satmadım hocam. Telefonu almadan önce imei leri kontrol etmek de 2dk sürüyor. Kayıtlı garantili telefon alınırken fatura vs alınıyor zaten ve fatura o cihazın önceki sahibini belli ediyor.

Misal tanıdık bildik bir insan olduğu için söylüyorum Sefa beyden aldık fatura yok satarken ne diyeceğiz ? Sefa beyden aldım mı diyeceğiz ? Zaten bu tarz durumlar faturası olmayan cihazlarda sıkıntı., yoksa her faturalı üründe imei no/no'lar yazıyor?

Oyla:

GnCTrK.Cll

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Telefonun IMEI'yi kontrol ettim 6600 olarak görülüyor

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Misal tanıdık bildik bir insan olduğu için söylüyorum Sefa beyden aldık fatura yok satarken ne diyeceğiz ? Sefa beyden aldım mı diyeceğiz ? Zaten bu tarz durumlar faturası olmayan cihazlarda sıkıntı., yoksa her faturalı üründe imei no/no'lar yazıyor?
Ben zamanında aldım kullandım 2. El olarak satıyorum diyeceksiniz. Arkadaş üstte satarken o aldığı kimlik fotokopili imzalı belgeyi mi kullanacak? Konu cihazı aldıktan sonra sorun çıkmasıyla ilgili satışla ilgili değil. İkinci olarak çakma imeili cihaza sizce böyle bir belge hazırlanması abes değil mi? Lütfen yapmayın :) hem yasa dışı iş yapın hem de yasallaştırmaya çalışın. Sizce de normal mi?

Oyla:
Üst Alt