Soru China official rom kullanılır mı?

omer3901

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ömer
Cihazım
lg g2
Konular
2
Merhaba dostlar. Telefona bildiğiniz gibi güncelleme gelmiyor, bu yüzden china official roma geçmeyi düşünüyorum. Hem güncellemeleri otomatik almış olurum hem de orijinal halinde kullanmak daha verimli olur diye düşündüm. İngilizce kullanmak sıkıntı olmaz benim için , fakat başka yaşayabileceğim sorun var olur mu?
Ve miflash ile yükleyeceğiz sanırım bu yüzden imeide veya şebekede sıkıntı olur mu? Deneyimli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Çin'de Google yasak olduğu için Google hizmetlerini ayriyeten klon olarak yüklemeniz gerekecek.
EU rom zaten orijinal Çin ROM'un modifiye edilmiş hali. Bence onu kullanın daha kolay olacaktır bazı şeyler.

Oyla:

omer3901

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ömer
Cihazım
lg g2
Konular
2
Her yeni sürümde elle güncelleme yapmak istemiyorum o yüzden. Peki miflash ile yüklediğimde imei de bir sorun çıkıyor mu acaba?

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Eu rom kullanın. China rom pişmanlıktır, Google servisleri düzgün çalışmaz. Saçma Çin uygulamaları bulunur.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Her yeni sürümde elle güncelleme yapmak istemiyorum o yüzden. Peki miflash ile yüklediğimde imei de bir sorun çıkıyor mu acaba?

Olmaz hocam, Fabrika ayarlarına dönmeyin yeter. Birde mümkünse TWRP le efs ve modem yedeği alın

Oyla:
Üst Alt