Rom CherishOs v3.9 ve 3.9.5 - Android 12 AOSP

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
Arkadaşlar sizce bu romun 3.9 sürümü mü daha iyi yoksa 3.9.5 mi daha iyi? İyiden kastım hem pil performans ömrü hem de özellik ve stabilite...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bir de şu Release ve Release-A13 muhabbeti nedir tam olarak? Açıklayabilir misiniz?
Android 12 olan son versiyon 3.9.5 sürümü. Çok uzun süre kullandım, gayet stabil. 3.9.5'den sonra çıkan sürümler android 13 sürümleri, ondan dolayı release a13 yazıyor.

Veziroglu.demir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Veziroğlu
Cihazım
Xiaomi POCO X3
Konular
1
Release bu romun linki, Release-A13 ise Android 13 romun linkidir. Geliştirici tüm romlarini aynı here yüklüyor. 3.9 ve 3.9.5 arasında çok fazla bir fark yok. Ayrıca Android 12 değil Android 13 kullanmanızı tavsiye ederim. Özellikle Ricedroid'in Android 13'ü çok iyi. İsterseniz bunun da Android 13'ünü tercih edebilirsiniz tabi.
Hocam benim rom yüklememdeki amaç, pili uzun süre dayansın. Çünkü genelde telefonda müzik dinleyip video izlerim. Bir de işim gereği sürekli olarak uzak bağlantı ile destek personeli olarak çalışıyorum. Genel olarak da navigasyon programı kullanıyorum. Oyun oynayan birisi değilim ama aşırı müzik dinlerim. Bir de telefonu formatladıktan sonra ilk yaptığım Viper4Android ses yükseltme modülü yüklemek. Bunları karşılayacak ve gün içinde şarjı bayağı iyi gidecek bir rom arayışındayım açıkçası.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Hocam benim rom yüklememdeki amaç, pili uzun süre dayansın. Çünkü genelde telefonda müzik dinleyip video izlerim. Bir de işim gereği sürekli olarak uzak bağlantı ile destek personeli olarak çalışıyorum. Genel olarak da navigasyon programı kullanıyorum. Oyun oynayan birisi değilim ama aşırı müzik dinlerim. Bir de telefonu formatladıktan sonra ilk yaptığım Viper4Android ses yükseltme modülü yüklemek. Bunları karşılayacak ve gün içinde şarjı bayağı iyi gidecek bir rom arayışındayım açıkçası.
Viper'ı denemedim ancak Dolby Atmos'un birkaç modülünü kurmuştum şuan bende yüklü olan roma. RiceDroid A13 kullanıyorum ve her anlamda performansı çok iyi. Android 13 zaten Android 12'ye kıyasla daha iyi seviyede. Ve şuanda gayet oturmuş durumda stabilite olarak. Şahsi fikrimce A12 bir rom yerine A13 bir rom yüklemeniz daha mantıklıdır. Pil performansı olarakta Android 13'ü daha önde görüyorum.

Ama eğer ki bu romu istiyorsanız bu da tabiki de çok başarılıdır. Bu cihazda Android 12 tarafında ki en başarılı romlardan birisidir. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Veziroglu.demir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Veziroğlu
Cihazım
Xiaomi POCO X3
Konular
1
Link paylaşma şansınız var mı? Dünden beri yoruldum araştırma ve dosya indirmeyle uğraşarak bayağı yoruldum. Artık bu işi sonuçlandırmak istiyorum. Bir de akım kesme/koruma özellikleri mevcut mu bu romlarda? RiceDroid de çok karşıma çıkan bir rom. Merak etmiyor değilim açık.ası...

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Link paylaşma şansınız var mı? Dünden beri yoruldum araştırma ve dosya indirmeyle uğraşarak bayağı yoruldum. Artık bu işi sonuçlandırmak istiyorum. Bir de akım kesme/koruma özellikleri mevcut mu bu romlarda? RiceDroid de çok karşıma çıkan bir rom. Merak etmiyor değilim açık.ası...
Kullandığınım bütün kayda değer romları Mi 9T bölümünde paylaşıyorum. Bu linkten ulaşabilirsiniz

Rom - RiceDroid 8.5 UNOFFİCİAL | Android 13

Evet akıllı şarj özelliği mevcut. Yüzde kaçtan sonra şarjı keseceğini ayarlayabiliyorsunuz.

Üst Alt