Rom [CFW] Redmi Note 8 Pro - BlissRom 12.11 [Android 10 AOSP] [OFFİCİAL] [12 SAAT EKRAN AÇIK SÜRESİ]

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Odak noktamız, Açık Kaynak topluluğuna tüm cihazlarınızda günlük sürücü olarak çalışabilen kaliteli bir işletim sistemi getirmek ve uygulamalarınızı, ayarlarınızı + özelleştirmelerinizi Bliss'i çalıştırdığınız tüm platformlarda senkronize etmektir.
Bliss ROM'lar, Android topluluğundan geniş bir özelleştirme seçeneklerinin yanı sıra ekibimiz tarafından geliştirilen benzersiz seçeneklerle birlikte gelir. Bu kadar çok seçenek mevcut olduğundan, Blissful deneyiminin tadını çıkarmakta zorlanacaksınız.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

• Uzun pil, batarya süresi ile sizlere mükemmel bir deneyim sunuyor.
  • Stabilitede hiçbir sorun yaşamadım miui arayüzünde yaşadığım takılmalar vs. hiçbiri yok.
  • Ek olarak void kernel'i flaşlarsanız 2 3 saat kadar pil ömrünü uzattığını farkettim.
Yaklaşık 2 3 gün gibi bir süredir kullanıyorum rom'u belki bu kadar kısa sürede yorumlamak yanlış olur fakat, neredeyse tüm aosp romları denedim ve hepsinide 2 3 gün kadar kullanıp tekrar stock rom'a geri dönmek zorunda kaldım bu romdan çıkamıyorum bildiğiniz pil performansı olsun oyun performansı olsun akıcılık olsun özelleştirme konusunda olsun gayet başarılı buldum. Şiddetle tavsiye ettiğim bir rom kesinlikle ayrıca void kernel linkinide paylaşacağım onuda kesinlikle flaşlamalısınız :)

Dosyalar için
Not: Yeniden başlatın denmediği sürece telefonu yeniden baslatmayin

1- permissiverV4AFx dosyasını magisk üzerinden yükleyin

2- Audio_Modification_Library-v2.4 zip dosyasını magisk üzerinden yükleyin ve telefonu yeniden başlatın

3- Flash Audio_Compatibility_Patch-v1.7.3(33).zip dosyasını magisk üzerinden yükleyin. Ses tuşlarını algiladiktan sonra aşağı,aşağı,aşağı, yukarı,aşağı ve yukarı
Modül yüklendikten sonra telefonu yeniden başlatın.

4-Flash Dolby (Q-10 Dolby Digital Plus_v.7.2- MMT Ex-20200222 . zip) dosyasını magisk üzerinden yükleyin ve telefonu yeniden başlatın

5- DsUi.apk uygulamasını yükleyin ve Dolby çalışıyor mu kontrol edin

6- viper4androidfx (ViPER4Android_Fx :v2.7.1.6(2716) .zip) dosyasını magisk üzerinden yükleyin. Yeniden başlatmayın

7- Ana ekrana gelen viper4 uygulamasına giriş yapın. Gelen kutucuğa onay verip telefonu yeniden başlatsın.

8- Bu kadar

İlk olarak kernelimizi indiriyoruz.
Daha sonra kurulumunu bitirdiğimiz telefonumuzu kapatıp recovery moda alıyoruz.
TWRP açıldığında şifreniz varsa şifrenizi girin yoksa girmeden devam edin.
Install basıp indirdiğimiz kerneli hangi klasörde ise bulup seçiyoruz.
Daha sonra kaydırıp flaşlıyoruz.
Flaşladıktan sonra hemen reboot system yerine onun yanında bulunan wipe cache dalvik yapıyoruz.
Onuda yaptıktan sonra reboot system diyoruz ve artık kernelimiz yüklenmiş bulunmakta :)

İlk olarak rom'u kurduktan sonra kurulumu bittikten sonra reboot system yapmadan önce, gapps flaşlamanız gerekir tabi açıldıktan sonrada yapabilirsiniz bunu illaki rom kurulumunda yapmanız gerekmiyor ama ben böyle yapıyorum. Kurulumuda oldukça basit direk twrp'den "Install/Gapps" seçiyorsunuz ve flaşlıyorsunuz.

Uyarı: Verilen talimatları eksiksiz ve doğru uygulamaktan kendiniz sorumlusunuz. Kurulumda veya sonrasında Cihazınızda olabilecek arızalardan ben veya miuiturkiye.net sorumlu tutulamaz, sorumluluk kabul edilmez.

Son düzenleme:

mustafa.cemrek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
mi10t pro
Konular
1
pixel experience deyim denesem mi diye düşünmeye başladım :D yedekleri almak gözümde büyüyor o olmasa şuan indiriyordum

srmrmr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
3
Hocam rica etsem, kullanıyorsanız Instagram hikayelerde görüntü kalitesini ve Netflix'i kontrol edebilir misiniz?

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
Hocam rica etsem, kullanıyorsanız Instagram hikayelerde görüntü kalitesini ve Netflix'i kontrol edebilir misiniz?
Hocam Instagram da yani çok arada bir kalite düşüşü var bu bütün aosp romlarda var bu arada. Netflix yok çünkü safety.net'i bir türlü geçemedim. APK olarak yükleyebilirim sanırım o zaman da 480p izlenebilir diye düşünüyorum. Cfw 2.1 olduğu için geçemiyorum galiba 2.0 ile denenmeli bir de.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

pixel experience deyim denesem mi diye düşünmeye başladım :D yedekleri almak gözümde büyüyor o olmasa şuan indiriyordum
Pixel experiencete evet iyi ama bunun kadar özelleştirmesi falan yok ne yazık ki. Geçip geçmemek size kalmış hocam :)

mustafa.cemrek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
mi10t pro
Konular
1

refikcelti

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Refik
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Meslek
E-Ticaret Yönetici
Konular
12
Kurdum dün kullanıyorum. Akıcılık iyi. Yalnız programları açtığımda böyle kalıyor. Aşağı doğru hareket edince düzeliyor

3- Flash Audio_Compatibility_Patch-v1.7.3(33).zip yok bu arada drive içinde ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201102-114840_Blissify_Launcher.png
    Screenshot_20201102-114840_Blissify_Launcher.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 328
Son düzenleme:

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
Kurdum dün kullanıyorum. Akıcılık iyi. Yalnız programları açtığımda böyle kalıyor. Aşağı doğru hareket edince düzeliyor

Hocam launcher ile alakalı bir şey sanırım o ben öyle bir sorun yaşamıyorum normal sağlıklı bir biçimde kullanıyorum. Launcher değiştirmeyi deneyebilirsin. (Launcher verilerini temizlemeyi dener misiniz?)

pixel az özelleştirmesi var ama stabil geliyor bana. çok rom denedim en sadesi

Şimdilik durayım bakalım 9-10 saat civarı ekran alıyorum pixel de şimdilik kalayım biraz daha :)
Hocam void Kernel ile de deneyebilirsiniz pixeli şarj süresini artırmayı stabilliğe falan hiçbir zararı yok pil performansını bir tık daha artırıyor :)

Drive içinde var hocam iyi bakın şimdi tekrar kontrol ettim gözüküyor :)

Son düzenleme:
Üst Alt