Yardım Cepheus rom türkçe desteği var mı?

crazyxapox

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
6
arkadaşlar bu romu fastbootla telefona atmak istiyorum ama türkçe desteği var mı emin olamadım bir türlü kullanan varsa yardımcı olabilir mi ?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
arkadaşlar bu romu fastbootla telefona atmak istiyorum ama türkçe desteği var mı emin olamadım bir türlü kullanan varsa yardımcı olabilir mi ?

Hayır yok hocam. China romlarda sadece Çince ve İngilizce olur.

crazyxapox

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
6
eu rom listesinde mi 9 un oldugu satırda rom base olarak china yazıyor ama türkçe dil desteği var eu romla cepheus romun yapı numarası da aynı sadece çince ve ingilizce mi vardır acaba cepheus romda

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (8).png
    Ekran Görüntüsü (8).png
    196,7 KB · Görüntüleme: 5

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
eu rom listesinde mi 9 un oldugu satırda rom base olarak china yazıyor ama türkçe dil desteği var eu romla cepheus romun yapı numarası da aynı sadece çince ve ingilizce mi vardır acaba cepheus romda
Paylaştığınız görsel farklı bir anlam içeriyor hocam,cantara hocama aslında fark etmeden farklı bir soru yöneltmişsiniz.
Xiaomi.eu sitesinin görselini paylaşmışsınız,bu site bir custom rom yapımcı sitesi.
Orjinal romları alıp düzenleyip son kullanıcıya sunuyor,Mi 9'un yanında China base yazmasının tam çevirisi şudur;''Çin Tabanlı''
Bazı cihazlar sadece Global pazarına çıktığı için Xiaomi.eu mecburen Global rom tabanlı bir rom çıkarıyor o cihaza,
lakin çin pazarı için çıkan bir model ise o cihaza çin tabanlı rom üzerinden destek veriyor ve Türkçe dil desteği de mevcut. Yes~~

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

StreX hocam son derece güzel ve ayrıntılı açıklamış :)

Özetle

İlk attığınız bağlantıda yer alan rom stock rom ve içerisinde Türkçe yok.

İkinci attığınız görseldeki rom ise içerisine Türkçe dil eklenmiş bir custom rom.

Birbirlerinden farklılar yani.

crazyxapox

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
6
Yanıtlar için çok teşekkür ederim eu rom kurdum cihaza 👍

Üst Alt