Yardım çekilen videoların çok büyük boyutlu olması

kutluhannn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kn
Cihazım
Mi6
Konular
5
global stabil romdayım mi6 ile çektiğim videolar hem çok büyük boyutlu hem de kalitesiz. normal kamerayla çektiğim fotoğraf videodaki görüntüden daha kaliteli nedense. video ayarlarında kalitede 720 ve 1080 arasında da hiçbir fark yok. en düşük ayarda (720) 1 saniye video 10 megabayta yakın. bu sizde de böyle mi?

korfirak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Xiaomi 11T Pro
Konular
7
Merhaba. Ben de beta rom kullanıyorum. 1 sn gece videosu 4.4 MB. ;) Ben de anlam veremedim. Ama Daha önce hiç düşünmemiştim böyle bir konuyu :))

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

tiske

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mtiske
Cihazım
Redmi 6
Meslek
Kalite
Konular
1
FPS değerleri yüksek olduğu için normaldir.
Muhtemelen 60 FPS çekiyordur.
normal filmler 24 FPS

Ben video ayarını 720 p de tutuyorum, Az yer kaplasın diye

Oyla:

leonine25

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÜMİT
Cihazım
XIANOMI MI6
Konular
1
video kalitesinin 720p veya 1080p olmasıyla alakası yokki. FPS değeri ve lens özellikleri ile alakalı bir şey tabi yazılımsal bir sorun yoksa.
ikisi arasındaki farkı sadece büyük ekranlarda hissedebilirsiniz.

Oyla:

kutluhannn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kn
Cihazım
Mi6
Konular
5
video kalitesinin 720p veya 1080p olmasıyla alakası yokki. FPS değeri ve lens özellikleri ile alakalı bir şey tabi yazılımsal bir sorun yoksa.
ikisi arasındaki farkı sadece büyük ekranlarda hissedebilirsiniz.
bence yazılımsal bir hata böyle kalitesiz videolar bu kadar yer kaplayamaz ya arkadaşta samsungun bir telefonu var onun çektiği videolar hem daha kaliteli hem daha düşük boyutlu

Oyla:

sesevgi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selçuk
Cihazım
Mi 6/128 Ser
Konular
1
cep telefonu kamerası ile çekilen videoları normal video kamera ile karşılaştırmıyorsunuz değil mi? öyle birşey söz konusu olamaz zaten.

cep telefonlarındaki kameraların imaj sensörü çok küçüktür ve bu sebeple gerek fotoğraf gerekse video çekiminde sensöre ulaşan ışık az, gren/noise oluşumu çok ve yüksek megapixelde olsa fotoğraf kalitesi düşüktür, ayrıca benzer şekilde dpi ve bit alan derinlikleri de daha azdır. bunu engellemek için genelde yapay olarak/yazılımla düzeltme yaparlar. Ancak bir noktada bu hem fotoğraf ve video dosya ebatını aynı boyuttaki normal kamera ve fotoğraf makinesi ile çekilen fotoğraf/videoya göre büyütür hem de fotoğraf ve videolarda bir yapaylık, aşırı renklenme vs ye yol açar.

Bu markadan markaya kullanılan fotoğraf/video çekim yazılımına hem sensör ebat ve kalitesine hem de düzeltme seviyesine göre değişebilir.

Oyla:

leonine25

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÜMİT
Cihazım
XIANOMI MI6
Konular
1
bence yazılımsal bir hata böyle kalitesiz videolar bu kadar yer kaplayamaz ya arkadaşta samsungun bir telefonu var onun çektiği videolar hem daha kaliteli hem daha düşük boyutlu
sesevgi hocam detaylıca anlatmış ben özetlemiştim :) eline sağlık hocam

Oyla:
Üst Alt