Yardım Çekilen Bazı Fotolar Kendiliğinden Siliniyor

mstyy35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
2
Arkadaşlar çok acayiptir ki kamera ile çektiğim fotoların kimisini kafasına göre telefon siliyor. Bunu 3-4 kez tespit ettim. Acaba ben mi yanlıyorum dedim ama hayır galerinin screen shot ını alıyorum 2 gün sonra 2-3 resim kendiliğinden gitmiş oluyor. Senkronizasyonları da kapattım. Ayrıca cihazımın sürümü aşağıdaki resimde var acaba tekrardan rom mu yüklemeyelim? Sistem güncellemeleri kısmından güncellemeleri indir dedim haftalardır 5-6 saatte yüklüyor hep bitmiyor :) nereye kadar gidecek bilmiyorum

Ekli dosyalar

• mi1.jpg
    mi1.jpg
    36,5 KB · Görüntüleme: 30
  • mi2.jpg
    mi2.jpg
    49,6 KB · Görüntüleme: 30

MÜŞAVİR

S.M.M.M.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Y
Cihazım
POCO M3 4/64
Meslek
SMMM
Konular
36
Ben de galeriden yana sıkıntılıyım. SD karta kaydettiğim fotoları (özellikle eskileri) bakmak istediğimde senkronizasyon kapalıysa resim indirilemiyor diyor. Zaten sd kartta olan resmimi nereden/neden indirmek istiyor anlamıyorum.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
mstyy35 hocam depolama alanını optimize ederken benzer resimleri veya cloud alanına yedeklenmiş resimleri silebiliyor. Hatta resimleri telefonda yer kaplamasın diye tam çözünürlükte değil küçük boyutta telefonda saklıyor. Zannediyorum sizin sıkıntınızın sebebi de bu.

MÜŞAVİRR hocam sizin resimlerinizi de telefonda değil cloud üzerinde saklıyor demek ki. Cloud alanına kaydettikten sonra telefondaki kopyayı siliyor zannediyorum. Galeri ve mi cloud ayarlarınızı bir kontrol edin isterseniz.

Oyla:

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Arkadaşlar çok acayiptir ki kamera ile çektiğim fotoların kimisini kafasına göre telefon siliyor. Bunu 3-4 kez tespit ettim. Acaba ben mi yanlıyorum dedim ama hayır galerinin screen shot ını alıyorum 2 gün sonra 2-3 resim kendiliğinden gitmiş oluyor. Senkronizasyonları da kapattım. Ayrıca cihazımın sürümü aşağıdaki resimde var acaba tekrardan rom mu yüklemeyelim? Sistem güncellemeleri kısmından güncellemeleri indir dedim haftalardır 5-6 saatte yüklüyor hep bitmiyor :) nereye kadar gidecek bilmiyorum

diğer sorunuzada ben cevap verim cihazınızda stable (kararlı) romun son sürümü mevcut.İndir dediğinizde cihazda kurulu olan son sürümü indirir. :)

Oyla:

Eseas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sercan
Cihazım
Mi 5
Konular
1
Aynı sorun bende de var. Çektiğim fotolar bi süre sonra yok oluyor.
Üstelik benzer foto değil tek fotolarda da oluyor.

Cloud hesabım da aktif değil yani yedekleyip silme gibi bi durumda söz konusu değil.

Bi ayarla ilgili bi sıkıntı var sanırım ama bulamıyorum.

Oyla:

Fenomen72

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
3
Mrb arkadaşlar bende de aynı sorun ama sadece çektiğim resimler değil WhatsApp veya diğer yerlerden gelen fotolar da siliniyor sebebi nedir acaba kimse bilmiyor mu?

Oyla:

Razem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferdi
Cihazım
Mi note 10
Konular
1
konuyu açan kardeşimizin bahsettiği şey bende de malesef 1 seferliğine mahsus oldu sadece bir gün boyunca çekilen gelen giden tüm fotolar yok hepsi silinmiş google fotograflarda + mi cloud hepsi senkr açık kısacası böyle bir şey nasıl mümkün ben anlayamadım forumu komple taradım en çok bu konuda yakınan bu konu oldu ama buda tabi ki yarım kalmış

Oyla:

Melisa saraç

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Melisa
Cihazım
Xiaomi mi no
Konular
0
Ben
Arkadaşlar çok acayiptir ki kamera ile çektiğim fotoların kimisini kafasına göre telefon siliyor. Bunu 3-4 kez tespit ettim. Acaba ben mi yanlıyorum dedim ama hayır galerinin screen shot ını alıyorum 2 gün sonra 2-3 resim kendiliğinden gitmiş oluyor. Senkronizasyonları da kapattım. Ayrıca cihazımın sürümü aşağıdaki resimde var acaba tekrardan rom mu yüklemeyelim? Sistem güncellemeleri kısmından güncellemeleri indir dedim haftalardır 5-6 saatte yüklüyor hep bitmiyor :) nereye kadar gidecek bilmiyorum[/QUOTE
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende de aynı sorun var gizli albümlere ekli olan fotoğraflarimin çoğu siliniyor ve çok önemli fotoğraflar di ne yapacağım nasıl geri getireceğim bilmiyorum ☹️

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Ben

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende de aynı sorun var gizli albümlere ekli olan fotoğraflarimin çoğu siliniyor ve çok önemli fotoğraflar di ne yapacağım nasıl geri getireceğim bilmiyorum ☹️

i.mi.com adresine Mi Hesabınızla giriş yapıp fotoğraflarınızın burada olup olmadığını kontrol eder misiniz?

Oyla:
Üst Alt