Soru Camı kırık olan telefonu kullanma

Mütemadiyen

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
M Semi
Cihazım
Xiaomi Redmi 5
Konular
23
Elimde xperia pm-0180-bv model bir telefon var. Bu cihazı değerledirmek veyahut yazılımsal, donanımsal açıdan kurcalamak için istiyorum. Fakat dokunmatiği çalışmadığından bunları gerçekleştiremiyorum. OTG ile mouse bağlamayı denedim fakat algılamadı. Bu cihaza OTG desteği eklemenin bir yolu veya PC yardımıyla kontrol etmenin bir yolu var mı?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

nosteamv1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şevket
Cihazım
Xperia XA
Meslek
Tekniker
Konular
21
Otg desteği bildiğim kadarıyla özel kernel flaşlanarak kazandırılıyor diye biliyorum ama xdada cihaza ait konuları bulup bakabilirsiniz. Ekranı da bulmanız zor diye düşünüyorum var mıdır hala piyasada sormak lazım

Oyla:

cepkutusu

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
12
eski bir model otg desteği olmayabilir yapacak bir şey yok pc bağlasanda uygulama kurmak için yine dokunmatik çalışması gerekli lcd + dokunmatik birlikte değiştirmek veya sadece dokunmatik değiştirerek kullanabilirsin

Oyla:

Mütemadiyen

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
M Semi
Cihazım
Xiaomi Redmi 5
Konular
23
Otg desteği bildiğim kadarıyla özel kernel flaşlanarak kazandırılıyor diye biliyorum ama xdada cihaza ait konuları bulup bakabilirsiniz. Ekranı da bulmanız zor diye düşünüyorum var mıdır hala piyasada sormak lazım
Bunu flaşlamak için de hata ayıklama açık olması lazım. Ama ayarlara erişemiyorum ayrıca recover moda alamıyorum ses tuşları çalışmadığından. Adb ile recovery moda başlatmak için bir komut kullanabilir miyim?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

eski bir model otg desteği olmayabilir yapacak bir şey yok pc bağlasanda uygulama kurmak için yine dokunmatik çalışması gerekli lcd + dokunmatik birlikte değiştirmek veya sadece dokunmatik değiştirerek kullanabilirsin
Ekran cihazın kendi ederinden daha fazla. Bu yüzden değiştirmek istemiyorum.

Oyla:

nosteamv1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şevket
Cihazım
Xperia XA
Meslek
Tekniker
Konular
21
Bunu flaşlamak için de hata ayıklama açık olması lazım. Ama ayarlara erişemiyorum ayrıca recover moda alamıyorum ses tuşları çalışmadığından. Adb ile recovery moda başlatmak için bir komut kullanabilir miyim?

Ekran cihazın kendi ederinden daha fazla. Bu yüzden değiştirmek istemiyorum.

Adb için bile ekranın çalışması lazım izin vermezseniz adb komutları işe yaramaz. Öncelik ekran yaptırmanız gibi duruyor

Oyla:

Mütemadiyen

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
M Semi
Cihazım
Xiaomi Redmi 5
Konular
23
Adb için bile ekranın çalışması lazım izin vermezseniz adb komutları işe yaramaz. Öncelik ekran yaptırmanız gibi duruyor
cepkutusu
en uygun fiyatı bu site veriyor. Hocam bu site hakkında bir bilginiz var mı güvenilir mi? Ayrıca yalnızca değiştirsem olur mu? Yoksa lcd ekranı da değiştirmeli miyim?

Son düzenleme:
Oyla:

nosteamv1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şevket
Cihazım
Xperia XA
Meslek
Tekniker
Konular
21
Hocam inanın donanım hakkında bilgim yok başlangıç orta seviyede yazılım bilgim var. Daha deneyimli arkadaşlar yazarlar diye düşünüyorum.

Oyla:

cepkutusu

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
12
cepkutusu
en uygun fiyatı bu site veriyor. Hocam bu site hakkında bir bilginiz var mı güvenilir mi? Ayrıca yalnızca değiştirsem olur mu? Yoksa lcd ekranı da değiştirmeli miyim?
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
dk 2.20 den sonra gösteriyor ön dokunmatik değiştirmeniz yeterli iç ekran dikkat edin sökerken dokunmatik ço da çok pahalı değil 20-30 civarı birşey yazıyordu google da daha uygun satan yerlerde var

cepkutusu
site güvenilir çok alışveriş yaptım ordan

Oyla:
Üst Alt