Soru Camera2api Olmadan GCAM Çalışır mı?

theozturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Note3
Konular
14
Mi note 3 kullanıyorum. Cihazım rootlu ve Mi Room 10.3 kurulu. Arkadaşlar sorum şu ben telefonumda sorunsuz şekilde GCAM kullanabiliyorum. Ama forumlarda ve başka konularda görüyorum camera2api modulünden bahsediliyor magisk üzerinden kuruluyormuş sanırım. Ben böyle bir modul kurmadım sadece global rom'da iken gcam kurmak için bir kod satırını değiştirmiştim. Bu modül olmadan çalışıyorsa modülün nasıl bir etkisi olabilir daha mı iyi çalışır?
Dediğim gibi bu adresten cihazıma uygun olan istediğim apk yı kurup kullanabiliyorum.

Not: bu arada konuyu yazdiktan sonra fark ettim ayarlarda şu seçeneği enable yaparsam fotoğraf cekince kamera durduruldu hatası veriyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-06-14-09-01-05-442_org.codeaurora.snapcam.jpg
    Screenshot_2019-06-14-09-01-05-442_org.codeaurora.snapcam.jpg
    216,2 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleme:

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
değiştirdiğiniz o kod ile camera2api yi aktif etmişsiniz.. google playden altta verdiğim uygulamayı indirip test yapın yeşik tik ler çıkarsa sorun yok ve başka bir işlem yapmanızada gerek yok..
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

theozturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Note3
Konular
14
değiştirdiğiniz o kod ile camera2api yi aktif etmişsiniz.. google playden altta verdiğim uygulamayı indirip test yapın yeşik tik ler çıkarsa sorun yok ve başka bir işlem yapmanızada gerek yok..
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Cok tesekkur ediyorum uygulamayi indirip denedim boyle bir sonuç aldim o halde camera2api basari ile aktif durumda. Peki sordugum soruda da resmini eklemistim gcam da o ayari enable yapinca neden fotograf cektigimde durduruldu hatasi aliyorum heralde gcam in surumu ile alakali bir durum diye tahminim var ama bilmiyorum emin degilim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-06-14-12-23-31-611_pl.vipek.camera2_compatibility_test.png
    Screenshot_2019-06-14-12-23-31-611_pl.vipek.camera2_compatibility_test.png
    113,1 KB · Görüntüleme: 55
Oyla:

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
o ayar otomatik pozlama galiba. gcam bu cihazlarda portlanarak çalışıyor haliyle her özelliğin tam anlamıyla çalışmasını beklemek hata olur. ama yinede başka gcam sürümleri ile deneyebilirsiniz..

Oyla:

theozturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Note3
Konular
14
o ayar otomatik pozlama galiba. gcam bu cihazlarda portlanarak çalışıyor haliyle her özelliğin tam anlamıyla çalışmasını beklemek hata olur. ama yinede başka gcam sürümleri ile deneyebilirsiniz..
Teşekkürler.

Oyla:

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
Cok tesekkur ediyorum uygulamayi indirip denedim boyle bir sonuç aldim o halde camera2api basari ile aktif durumda. Peki sordugum soruda da resmini eklemistim gcam da o ayari enable yapinca neden fotograf cektigimde durduruldu hatasi aliyorum heralde gcam in surumu ile alakali bir durum diye tahminim var ama bilmiyorum emin degilim.

O ayar otomatik pozlama ayarı. Uygulama modlanmış olduğundan her cihazda çalışmayabilir. Hatta bildiğim kadarıyla da çoğu cihazda çalışmıyor. En baştaki sorunuza zaten cvp verilmiş ama ben yine de şöyle bişey söyleyeyim. Camera2api yi aktif etmeniz için illa bir modül kullanmanız gerekmiyor. Sizin yaptığınız gibi kod satırı ekleyerek de aktif edilebilir.

Oyla:

Korelmis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Oneplus 9 Pro
Konular
19
Hocam kod satırını nasıl eklediniz?

Oyla:

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
Kod satırını enablehal3 ü flaşlayarak ekleyebilirsiniz. o modül değil, kodu kolayca girmek için oluşturulmuş bir dosyadır. elle eklemek yerine twrp den kolayca halletmek için..

Oyla:

theozturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Note3
Konular
14
Hocam kod satırını nasıl eklediniz?
BL kilidini açmak ve Root atmak ile ilgilendiğim zaman forumda bir konuda görmüştüm arkadaşın biri gcam kurmak için adım adım anlatıyordu. Google play'de telefonun gizli dosyalarına ve kod satırlarına ulaşabilmeyi sağlayan bi uygulama vardı. Hatta gcam kurayım diye kodu eksik yazdığım için normal kameramda hiç birşey göstermemişti. Velhasıl gcam konularında görebilirsin o uygulamayı hatırlarsam yazarım.
Not: Söylediğim bilgiye ulaştım. Buyrun:
Camera2api yi modülsüz açmak için;
- playstore dan root browser indirin
- system klasöründe bulunan build.prop dosyasını txt editör ile açın
- En alttan 2 satır boşluk verin persist.camera.HAL3.enabled=1 yazıp kaydedip çıkın. Bu kadar.

Oyla:

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9

bu linkte verilen dosyayı twrp den flaşladığınız zaman aynı işlemi kolayca yapmanızı ve kod girmenize gerek kalmadan halletmenizi sağlıyor arkadaşlar..

Oyla:
Üst Alt