Soru Call of duty mobile oynayan var mı ?

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
72
Merhabalar. Note 9 promu MIUI 11 e çevirdim. Baya fark var bir çok sorun kayboldu ya da hafifledi. Ama cod mobile oynarken hala kasmalar yaşıyorum. MIUI 12 deki kadar sürekli kasmasada yinede bariz takılmalar var. 2 kere siyah ekran verdi hatta. Şebekeden kaynaklı gecikme değil bunu belirteyim. Şebekeden kaynaklanan gecikmeler kendini belli ediyor zaten. Piyasadaki bütün gfx tool programlarını, game booster uygulamalarını denedim. Anlık iyileşme sağlıyor ama takılmalarin önüne gecmiyor hiç biri. Geliştirici seçeneklerindeki "4xmsaa". "HW bindirmelerini devre dışı bırak" ve "oyun sürücüsü tercihleri" ni araştırdım. Bu secenekleri açınca verim aldığını söyleyenler var. Ben de denedim bunlari ama grafikle alakalı olduğunu anlasamda tam olarak ne işe yaradiklarini kavrayamadigim için bu 3 seçeneğin verimli olup olmadığını fark edemedim. Nedir bu 3 seçenek, açmak işe yarar mı ? Ekstra çözüm önerilerinizi de bekliyorum happy~~

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
Bahsettiğiniz seçenek işlemci yükünü ekran kartına yüklemek demek. Yani bütün yükü işlemciye değil de ekran kartıyla bölüştürmek. Bu oyundan oyuna değişir bazı oyunlarda ekran kartı çok zorlanır bazılarında işlemci. Sizin kontrol edip doğru ayarları yapmanız gerek. CPU işlemcidir GPU ekran kartı. Oynarken game turbodan bunların yüzdesini kontrol edebilirsiniz.

illgTR8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkerysnbkn
Cihazım
Redmi note 8 pr
Meslek
Ögrenci
Konular
14
Bahsettiğiniz seçenek işlemci yükünü ekran kartına yüklemek demek. Yani bütün yükü işlemciye değil de ekran kartıyla bölüştürmek. Bu oyundan oyuna değişir bazı oyunlarda ekran kartı çok zorlanır bazılarında işlemci. Sizin kontrol edip doğru ayarları yapmanız gerek. CPU işlemcidir GPU ekran kartı. Oynarken game turbodan bunların yüzdesini kontrol edebilirsiniz.
Hocam CPU yazıyor ama bende gpu yazmıyor bazı modellerde yazıyor bu ekleniyormu nasıl oluyor bir bilginiz varmı FPS ve CPU görüyorum ama gpu yu goremiyorum

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
Hocam CPU yazıyor ama bende gpu yazmıyor bazı modellerde yazıyor bu ekleniyormu nasıl oluyor bir bilginiz varmı FPS ve CPU görüyorum ama gpu yu goremiyorum
Sanırım MIUI 11 olduğu için göremiyorsunuz

Üst Alt