Yardım Calibration fail

Piramit

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Meizu m2, THL 5
Konular
8
Merhabalar,
Telefon görüşmesi bittikten sonra ekran açılmıyor, forumlarda bu modelin sorunlu olduğu yazılmış zaten. :(
Power tuşuna bastığımda da açılmıyor, parmak izi okuyucusu ile de açılmıyor. Anca karşı taraf kapatınca ekran açılıyor ve bu yanlış anlaşılmalara sebep olabilir, can sıkıcı bir durum.
Proximity sensör reset/overrider uygulamasını denedim gene hata fail hatası ve aramalarda aynı sorun oldu.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Proximity sensor calibration test 5, sensorü kapattığımda 0 oluyor.

Ekran koruyucu çok az sensörün altında kalıyor, mm. ucu geçiyordur. Geçen kısmı kessem nasıl olacak, ekran koruyucuyu bozmadan kesmenin bir yolu var mıdır? Tabi sorun donanımsal değilse.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Ayarlar / Cihazım / Tüm özellikler / Çekirdek Sürümüne ard arda dokunun donanım testi açılacak, Yakınlık sensörünü açıp test edin test başarısız olursa sorun donanımsal olabilir. Yazılımsal olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki bağlantıya göz atabilirsiniz.

Oyla:

Piramit

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Meizu m2, THL 5
Konular
8
Ayarlar / Cihazım / Tüm özellikler / Çekirdek Sürümüne ard arda dokunun donanım testi açılacak, Yakınlık sensörünü açıp test edin test başarısız olursa sorun donanımsal olabilir. Yazılımsal olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki bağlantıya göz atabilirsiniz.

Kalibrasyon testini denemiştim; hata vermişti, başka bir uygulama ile de denemiştim, elimle sensörü kapattığımda, yeşil oluyor ama.
Sorun donanımsal mı, yazılımsal mı bilmiyorum. Eklemiş olduğunuz konuyu bilmiyordum, persist deneyeceğim.
Teşekkür ederim.

Oyla:

tahacld

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taha
Cihazım
RN8
Konular
2
Calibration çalışmıyor. 5 ve 0 oluyorsa sağlam.
O sorun neredeyse tüm note 8 lerde var. Kesin bir çözüm yok. Hindistan romunda olmuyordu o sorun. Genelde globalde vardı.
Yakınlık sensörü testinde sürekli sıfır değeri varsa ekran koruyucu orayı kapatıyırdur. Önce 5 yaklaşınca 0 ise sorun yok.
Hindistan romunda iseniz şey yapın. Sistem uygulamalarına girin ordanan telefona girin. Orayı kurcalayın görüşme esnasında yakınlık sensörünü kullan gibi bir şey vardır onu kapatın. Orası kapanınca görüşme esnasında ekran hep açık kalır ya da kendiniz power tuşu ile kapatırsınız. Görüşme sonu ekrana dokunca açılır.

Not : görüşme sonunda ekran kapalı kalıyorsa elinizle ön kameranın yanındaki sensöre dokunun açılır ya da ekrana çift dokunun açılır.

Oyla:

Piramit

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Meizu m2, THL 5
Konular
8
Calibration çalışmıyor. 5 ve 0 oluyorsa sağlam.
O sorun neredeyse tüm note 8 lerde var. Kesin bir çözüm yok. Hindistan romunda olmuyordu o sorun. Genelde globalde vardı.
Yakınlık sensörü testinde sürekli sıfır değeri varsa ekran koruyucu orayı kapatıyırdur. Önce 5 yaklaşınca 0 ise sorun yok.
Hindistan romunda iseniz şey yapın. Sistem uygulamalarına girin ordanan telefona girin. Orayı kurcalayın görüşme esnasında yakınlık sensörünü kullan gibi bir şey vardır onu kapatın. Orası kapanınca görüşme esnasında ekran hep açık kalır ya da kendiniz power tuşu ile kapatırsınız. Görüşme sonu ekrana dokunca açılır.

Not : görüşme sonunda ekran kapalı kalıyorsa elinizle ön kameranın yanındaki sensöre dokunun açılır ya da ekrana çift dokunun açılır.

O zaman sensörde sorun yok testte, sensör kapatılmadığında 5, kapatıldığında 0 oluyor.
Başka uygulamada da bütün adımlarda (4 adımda da) ikon kırmızıdan, yeşile geçiyor repki veriyor.

Önerdiğiniz ayarı yaptım fakat ekran kapanıyor gene de; sadece sensör iptal olmuş oldu; kulağa götürünce kapanmıyor, kulaktan çekince de açılmıyor devamlı ekran yanmıyor 1 dk sonra kapanıyor.

Teşekkür ederim.

Oyla:

tahacld

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taha
Cihazım
RN8
Konular
2
O zaman sensörde sorun yok testte, sensör kapatılmadığında 5, kapatıldığında 0 oluyor.
Başka uygulamada da bütün adımlarda (4 adımda da) ikon kırmızıdan, yeşile geçiyor repki veriyor.

Önerdiğiniz ayarı yaptım fakat ekran kapanıyor gene de; sadece sensör iptal olmuş oldu; kulağa götürünce kapanmıyor, kulaktan çekince de açılmıyor devamlı ekran yanmıyor 1 dk sonra kapanıyor.

Teşekkür ederim.
Sensör sağlamda işte böyle saçma sorunlar var.
1 dk içinde kapanması şeyden hocam. Ekran kapanma süresi 1 dk o yüzden 1 dk içinde kapanıyor. Ekrana dokununca açılması gerek. Çift dokunma ile ekranı aç ayarı açıksa çift dokunup açabilirsiniz. Güç tuşu da açar.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben şu an global sürüm kullandığımdan deneyemiyorum. Google uygulamasında o ayarlar yok.

Oyla:

Piramit

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Meizu m2, THL 5
Konular
8
Sensör sağlamda işte böyle saçma sorunlar var.
1 dk içinde kapanması şeyden hocam. Ekran kapanma süresi 1 dk o yüzden 1 dk içinde kapanıyor. Ekrana dokununca açılması gerek. Çift dokunma ile ekranı aç ayarı açıksa çift dokunup açabilirsiniz. Güç tuşu da açar.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben şu an global sürüm kullandığımdan deneyemiyorum. Google uygulamasında o ayarlar yok.
Ben ekran devamlı açık kalıcak sandım hocam, uyku moduna geçiyor evet. Çift tıklama ile uyandır en beğendiğim özellik 4-5 yıldır kullanıyorum, tuşları eskimiyorum. Çağrıda açılıyor ekran dediğiniz gibi. Manuel oldu artık yapacak bir şey yok. Teşekkür ederim, sağ olun.

Oyla:

tahacld

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taha
Cihazım
RN8
Konular
2
Valla mecburen. Bende de bazen oluyor. Alıştım.

Oyla:
Üst Alt