İpucu Çağrıları otomatik cevaplama sorunu-çözümü

zekirdek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Mi 9T
Konular
12
Arkadaşlar merhaba. Telefonum Mi 9T.
Geçen hafta telefonumun gelen çağrıları ilk çalıştan sonra otomatik olarak cevapladığını farkettim. Bu başıma ilk kez geliyordu ve baya sıkıntı çektim. Eu yüklüydü telefonumda. Rom'dan kaynaklandığını düşündüm masik x, miui mix, mi room hepsini denedim aynı sorun devam ediyordu. Fastboot global roma dönmek istedim belki düzelir diye ancak bl kapama seçeneğini pasif yapmayı unuttumuşum velhasılı telefon brick oldu, kurtarmak için edl test moduna aldık vs derken telefona global rom flashladık. ancak telefon telefon gelen çağrıları yine otomatik olarak cevaplıyordu. Sorunu bir türlü çözemedim. Sensörler, otomatik cevaplama ayarları vs bir çok yöntem denedim değişen bir şey olmadı. En son aklıma başka bir yöntem ve son çare olarak daha önce aldığım efs ve modem yedeği geldi. Onları twrp den flashladım ve sorunum çözüldü. Bunun gibi bir problem ile karşılaşırsanız öncelikle efs ve modem yedeğinizi twrp den flashlayın. Bu çözümü daha önce yapmış olsam hem zaman hem de maddi (yapan arkadaş ücret mukabili yaptı, biraz fazla ücreti) olarak kayba uğramayacaktım.
Bu çözümü paylamak istedim. Teşekkürler.

perestiskar

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Mİ9T
Konular
1
Merhaba 2 gündür ben de uğraşıyorum çıldırmak üzereyim. Efs ve modem yedeğini almamıştım. Öneriniz var mı?

Üst Alt