Sohbet Bugünlerde Gördüğüm Genel Sorun

syprinus

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 5S 4/128
Konular
9
Sanırım bugün benim forumda olmamam gereken günlerden biri,ya ben yanlış anlıyorum ya da cidden bir sorun var ;
Ana sayfa üzerinden yeni yazılan mesajlara yada konulara bakarken,ilgilendiğim konularda hep aynı durumu fark ettim,yönetici ya da forum kullanıcısı olan çoğu kişide aynı garip üslup,agresiflik,tuhaf bir irdeleme hali...

Sürekli bir emir kipi havasında bir yaklaşım,işinize gelirse tarzında mesajlar,burada insanları terbiye mi edilecekler yoksa doğru yönlendirmelerle forumu forum gibi nasıl kullanacaklarını mı öğrenmeliler?

Tabi bu sözlerim forum kullanmayı bilmeyen ya da yeni başlayanlar için.(Hata yapmaları doğal olmalı)

Benim direk kişisel olarak yaşadığım bir durum olmadı henüz,ancak sabırsız yada hevesli bazı forum kullanıcılarının yanlış yazdığı yazılar ya da tekrar açtığı konuları düzeltmeye çalışan arkadaşlarda gördüm bunu...

Burası bir forum,ilgili kuralları vardır uygulanır,eğer sorunlu konular var ise ,daha önce bununla ilgili bir duyuru var ise,ilgili konu ile görevli mod arkadaş gereğini yapar.Aynı sorun için birden fazla konu açılıyor ise,konuya daha önceden açılmış çözüm linki atar sonra da konuyu kapatır.
Bu kadar sinirlenecek,hatta ''size kaç kere söyledik''veya ''miui candır isteyen kullanmasın'' ya da ''satın cihazını x marka kullanın ''vs gibi yaklaşımları gerçekten anlamıyorum.İnsanlar sorunlarını yazmışlar cevaplara bakın;

Yardım konusu bir zorunluluk değil ki,oldu ki zorunluluk olsun bu üslup??

Cevap vermek istemiyorsanız yazmayın arkadaşlar,bu şekilde cevap verecekseniz de yazmayın ;)

Gidip bide ağzına üstüne vuralım bari...wasntme~~

Birde üstüne ''bu gibi konular yüzünden foruma giresim kalmıyor''diyor arkadaş!(Şaka mı?)

Herkes yazılımsal yada donanımsal yeterliliğe sahip değildir,olmayabilir,forumda görememiş olabilir,hatta acemidir nasıl aratacağını bile bilmiyor olabilir,yönetici yada forum kullanıcısı olarak biraz daha makul tavırlar olmalı diye düşünüyorum.

Bu foruma genç arkadaşlarda giriyor,yazılanları okuduktan sonra sorası varsa da soramayabilir,çekinebilir,amaç paylaşımsa daha dikkatli davranmak gerek...

Herkes gününde olmayabilir ya da tahammülsüz olduğu bir gün olabilir ama şunu unutmamak gerek başka bir resmi fan miui sitesi de yok,lütfen daha sakin,daha olumlu olmaya çalışalım,kimse elbette taştan değil ama pozitif olmak her şeyin başı...!

Yazdıklarım hata yapanlar kullanıcılar için,hata yapılır ancak bile bile yapan yada forum kurallarına uygun olmayan durumlar için diyecek birşey yok elbette...

İzlenimlerimi yazdım,konuyu kişiselleştirecek olanlar,tahammülsüz olanlar lütfen yazmasın,amaç sorun çözmek,sorun çıkarmak değil.

Herkese keyifli forumlar.

Üst Alt