Yardım Bu modülün adı nedir?

Lenovoş

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihazım
14 Mart 2019
Konular
101
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
V12.5.6.0.RJCMIXM
Telefon Modeli
REDMİ 9
Bootloader Kilidi
Açık
Bir mod vardı dosyayı flashlıyordun tüm magisk modüllerini siliyordu adı neydi bunun bilen var mı?

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Telefon açılıyorsa kaldırmak zor değil on yuz bin mılyon modül yüklenmedıyse. Acılmıyorsa şu konu var. Dediğinız module rastlamadım

Oyla:

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
25
Modüllerde bir sıkıntı olduğunda ( orange fox recovery kullanıyorum ) sıkıntı yapan modülü recovery üzerinden kaldırıyorum. Daha hiç bir sorun yaşamadım.

Oyla:

Lenovoş

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihazım
14 Mart 2019
Konular
101
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Modüllerde bir sıkıntı olduğunda ( orange fox recovery kullanıyorum ) sıkıntı yapan modülü recovery üzerinden kaldırıyorum. Daha hiç bir sorun yaşamadım.
Kullandığım Lineage recovery de bu özellik yok maalesef sadece zip yükleme var
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Telefon açılıyorsa kaldırmak zor değil on yuz bin mılyon modül yüklenmedıyse. Acılmıyorsa şu konu var. Dediğinız module rastlamadım

Açılıyorda açılmazsa diye önlem alayım dedim ne yapabilirim diye. Twrp, ofrp, shrp yok bu cihaz için, sadece los recovery diye zip yüklemekten başka hiçbir özelliği olmayan bir recovery

Gerek kalmadı magisk yükleme dosyasının adını uninstaller.zip olarak adlandırıp dosyayı recovery'den başlatınca magisk kalkıyor

Son düzenleme:
Oyla:

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
E direkt magiskten silin. Twrp ye girmeye gerek yok ki modüller kısmından siliniyor.

Oyla:

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
sistem açılmazsa nasıl magisk'e girebilirim ki?
twrp ekranında advanced-file manager a girin oradan data-adb-modules klasöründen sileceğiniz modulün klasörüne girip sağ altta bulunan tike basıp delete diyin modul silinir

unutmatın sileceğiniz modülün klasörüne girmeniz gerek örnek modul adı lsposed

data/adb/modules/lsposed klasörüne girip öyle tike basıp delete yapın

Oyla:

Rauf Cəlilzadə

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rauf
Cihazım
M2003J6B2G
Konular
2
Bir mod vardı dosyayı flashlıyordun tüm magisk modüllerini siliyordu adı neydi bunun bilen var mı?
bu konuyla alakalı orange fox recoveryniz olmadığı için yapa bileceğiniz 3 işlem var
1.telefon açılmıyorsa bilgisayar üzerinden magisk manager recovery isimli modülü kuruyorsunuz kullandığınız recovery üzerinden */mm yazarak menüsüne giriş yapıp . tuşuna basarak tüm modülleri seçiyorsunuz ve ya modülün ismini yazıp istediğiniz modülü seçiyorsunuz telefonu yeniden başlattığınızda modül kalkmış olacaktır ama bu pek garantili bir işlem değil.
2. kullandığınız romun dosyasını bilgisayara atın telefonun recoverysinden rom dosyasını seçip flashlayın wipe ve format yapmadan genellikle en sağlıklı yöntemlerden biri budur.
kullandığınız romun fastboot olmamasına dikkat fastbootsa belki verileri sakla diyerek yapa bilirsiniz ama denemedim oyüzden bir bilgim yok önemli olan konu kullandığınız romun aynısı bulup telefona recovery üzerinden flashlamanız ve format wipe yapmamanız.
3.magisk modülleriniz telefon üzerinde data/adb/modules klasörü içerisine depolanır bu klasörden sorun çıkaran modül dosyasının üzerine uzun tıklayarak silin tavsiyem adb klasörü içindeki her şeyi silmeniz ama adb klasörünü silmemeniz

kernel ve bazı inatçı modüller kurmadığınız sürece bu 3 yöntemle hemen hemen her modülü kaldıra bilirsiniz geçmiş olsun :)

bu konuyla alakalı orange fox recoveryniz olmadığı için yapa bileceğiniz 3 işlem var
1.telefon açılmıyorsa bilgisayar üzerinden magisk manager recovery isimli modülü kuruyorsunuz kullandığınız recovery üzerinden */mm yazarak menüsüne giriş yapıp . tuşuna basarak tüm modülleri seçiyorsunuz ve ya modülün ismini yazıp istediğiniz modülü seçiyorsunuz telefonu yeniden başlattığınızda modül kalkmış olacaktır ama bu pek garantili bir işlem değil.
2. kullandığınız romun dosyasını bilgisayara atın telefonun recoverysinden rom dosyasını seçip flashlayın wipe ve format yapmadan genellikle en sağlıklı yöntemlerden biri budur.
kullandığınız romun fastboot olmamasına dikkat fastbootsa belki verileri sakla diyerek yapa bilirsiniz ama denemedim oyüzden bir bilgim yok önemli olan konu kullandığınız romun aynısı bulup telefona recovery üzerinden flashlamanız ve format wipe yapmamanız.
3.magisk modülleriniz telefon üzerinde data/adb/modules klasörü içerisine depolanır bu klasörden sorun çıkaran modül dosyasının üzerine uzun tıklayarak silin tavsiyem adb klasörü içindeki her şeyi silmeniz ama adb klasörünü silmemeniz

kernel ve bazı inatçı modüller kurmadığınız sürece bu 3 yöntemle hemen hemen her modülü kaldıra bilirsiniz geçmiş olsun :)
*/mm komutunu recovery ayarlarında ve ya menüsünde olan terminal emülatörüne yazıyorsunuz.

*/mm komutunu recovery ayarlarında ve ya menüsünde olan terminal emülatörüne yazıyorsunuz.
eğer terminal emülatörünüz yoksa telefonun üzerine şuan kullandığınız aynı romu atın sonra bahsettiğim gibi data/adb/modules ve ya data/adb klasöründeki tüm dosyaları ve klasörleri temizleyin
bu şekilde yaparsanız datanız silinmeden verileriniz kaybolmadan telefonu aça bilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt