Diğer BTK Yurtdışı Cihaz Kullanım Süresi Hakkında

Çveneburi

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
Arkadaşlar dün BTK dan edindiğim bir bilgiyi paylaşayım bilen vardır veya yoktur paylaşmak istedim;
Yurtdışı telefonunuza sim kartınızı telefonunuza taktınız 120 günlük süre başlar bunu herkes biliyor fakat şöyle bir durum var bu 120 gün aslında 30 + 30 + 30 +30 şeklinde ilerliyor. Yani siz 10- 30 gün arasında sim kartı çıkarırsanız ve takmazsanız 10 gün içinde sayaç duruyor ilk 30 günü kullanmış sayılıyorsunuz ve 90 gün kalmış oluyor aynı sim slotuna sim kart takmadığınız sürece sayaç devam etmiyor 90 gününüz elde kalmış oluyor.

Lor24

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Remzi
Cihazım
GM 9
Konular
30
Arkadaşlar dün BTK dan edindiğim bir bilgiyi paylaşayım bilen vardır veya yoktur paylaşmak istedim;
Yurtdışı telefonunuza sim kartınızı telefonunuza taktınız 120 günlük süre başlar bunu herkes biliyor fakat şöyle bir durum var bu 120 gün aslında 30 + 30 + 30 +30 şeklinde ilerliyor. Yani siz 10- 30 gün arasında sim kartı çıkarırsanız ve takmazsanız 10 gün içinde sayaç duruyor ilk 30 günü kullanmış sayılıyorsunuz ve 90 gün kalmış oluyor aynı sim slotuna sim kart takmadığınız sürece sayaç devam etmiyor 90 gününüz elde kalmış oluyor.
Sanmıyorum öyle olacağını süre devam eder bence
Şimdi bende e sim aktif ve 120 gün diye mesajı geldi ben e sim kullanmak istiyorum fiziksel sim e geçmek istiyorum bugün geçer isem kalan gün sayısı sabit mi kalıyor e sim için

Çveneburi

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sanmıyorum öyle olacağını süre devam eder bence
Şimdi bende e sim aktif ve 120 gün diye mesajı geldi ben e sim kullanmak istiyorum fiziksel sim e geçmek istiyorum bugün geçer isem kalan gün sayısı sabit mi kalıyor e sim için
Bu gibi konular bence kelimesiyle olmaz teknik konu arayıp bilgi alabilirsiniz. BTK telefonu: 120

Lor24

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Remzi
Cihazım
GM 9
Konular
30

Çveneburi

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
Evet olmaz siz arayıp sormuşsunuz ya bende o yüzden yazdım olmayacak diye
e sim veya fiziksel sim arasında bir fark yok kullanmaya devam ettikten sonra tabiki süre devam edecek. e sim olunca bir ayrıcalık yok yani.

Lor24

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Remzi
Cihazım
GM 9
Konular
30
e sim veya fiziksel sim arasında bir fark yok kullanmaya devam ettikten sonra tabiki süre devam edecek. e sim olunca bir ayrıcalık yok yani.
bende diyorum ki ben e sim kullanmak istemiyorum onu iptal eder isem kalan süre duracak mı ? 10 gün kullandı isem 110 gün üm kalacak bunu kast ettim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Verdiğiniz bilgi doğru , hatta her ayın belli günleri sinyal ölçümü yapılıyor.
ben şimdi e simi iptal eder isem kalan gün duracak mı her ikiside de devam mı edecek yoksa

Çveneburi

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
bende diyorum ki ben e sim kullanmak istemiyorum onu iptal eder isem kalan süre duracak mı ? 10 gün kullandı isem 110 gün üm kalacak bunu kast ettim
Örnek, e simi birinci hat için kullandınız ikinci hattı hiç kullanmadınız. e sim yani birinci hat için 120 gün başladı. e sim iptal ettiniz fiziksel sim birinci hat ile kullanmaya devam ettiniz süre devam eder. e sim iptal ettiniz ikinci hattı kullanmaya başladınız . ikinci hat için süre başlar , e sim yani birinci hat durur.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Geçtiğimiz yıllarda benzer bir konu vardı, videolu rehber olarak da bir üyemiz paylaşmıştı. Özetle belirli bir süre kullandıktan sonra SIM'e kart takılmazsa sürenin sıfırlandığı ve yeniden 120 günden başlayacağı yazılmıştı. Elimde kullanılmayan cihaz olduğu için test etmek istemiştim.

Cihazdaki SIM1'i mart ayında kullanmaya başladım. 50 gün kullandıktan sonra kartı çıkardım. Kasım ayında kartı yeniden SIM'e taktığımda IMEI tamamen kapanmıştı... O dönemde tam tarihleri ile de konuya ekleme yapmıştım isteyen arkadaşlar geçmiş mesajlardan kontrol ederek net tarihleri ve işlemleri de kontrol edebilirler. Eğer 30+30+30+30 şeklinde süre işliyor olsaydı ben kasım ayında IMEI'yi tekrar kullanmaya başladığımda en az 60 gün daha açık olması gerekirdi ancak kapanmıştı.

Özetle mevzuat veya yetkililer ne derse desinler IMEI kullanılmaya başlandıktan sonra 120 gün sonra -arada kullansanız da kullanmasanız da- kapanıyor maalesef...

Çveneburi

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
Geçtiğimiz yıllarda benzer bir konu vardı, videolu rehber olarak da bir üyemiz paylaşmıştı. Özetle belirli bir süre kullandıktan sonra SIM'e kart takılmazsa sürenin sıfırlandığı ve yeniden 120 günden başlayacağı yazılmıştı. Elimde kullanılmayan cihaz olduğu için test etmek istemiştim.

Cihazdaki SIM1'i mart ayında kullanmaya başladım. 50 gün kullandıktan sonra kartı çıkardım. Kasım ayında kartı yeniden SIM'e taktığımda IMEI tamamen kapanmıştı... O dönemde tam tarihleri ile de konuya ekleme yapmıştım isteyen arkadaşlar geçmiş mesajlardan kontrol ederek net tarihleri ve işlemleri de kontrol edebilirler. Eğer 30+30+30+30 şeklinde süre işliyor olsaydı ben kasım ayında IMEI'yi tekrar kullanmaya başladığımda en az 60 gün daha açık olması gerekirdi ancak kapanmıştı.

Özetle mevzuat veya yetkililer ne derse desinler IMEI kullanılmaya başlandıktan sonra 120 gün sonra -arada kullansanız da kullanmasanız da- kapanıyor maalesef...
Btk öyle diyor hocam iki kere aradım aynı şeyi söylediler tabi ki siz test ettiyseniz diyecek birşey yok

Üst Alt