Yardım Brick yaptım sanırım - redmi note 8

dictatehate

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
dfsdgf
Cihazım
redmi note 8
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 11.0.8 önceki - MIUI Global 11.0.9 yüklemeye çalıştığım
Telefon Modeli
Xiaomi Redmi Note 8
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhabalar, telefonum twrp yüklü ve rootlu idi, bu durumda yeni bi sistem güncellemesi geldi ve bende yüklemek istedim. doğrudan güncellersem yazılım bozulur diye fastboot rom indirdim offical siteden ve mi flash ile flashlama başladım. İlk defa yapıyordum ve ekran çözünürlüğü düşük olduğu için mi flash penceresinin altındaki "clean all and lock" seçeneğinin işaretli olduğunu sonradan farkettim; sıkıntı olmaz tekrar unlock yaparım diye düşündüm fakat işler iyi gitmedi :D flashlama sırasında telefon kendi kendine reboot yaptı ve recovery moduna (stock recovery yüklenmiş) geçti ve öylece kaldı. Neyse tekrar flashlayayım derken o işin öyle olmadığını farkettim, telefon lock olmuş ve lock cihaza flashlama işlemi yapılamılamadığını öğrendim. Uğraşılarıma rağmen "command error", "flash xbl error" hatalarından ileriye gidemedim :'( Ayarlardan cihazı unlock için kaydetmem gerektiğini bu hataları araştırırken öğrendim ne yazık ki.
Bu arada stock recovery modunda "nv data is corrupted" yazısı var :D
test point ile edl modunda flashlama yapılabiliyormuş fakat yetkili hesap lazımmış ve bu işlem için cihazı parçalamam gerektiği için girişmedim.
bi çıkar yol bulamayınca buraya yardım istemek için geldim her türlü bilgiye açığım, herkese şimdiden teşekkürler.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Nv data corrupted hatası cihazın imei bölümlerinin bozuk olduğunu gösteriyor. Anladığım kadarıyla hem bootloader kilitlemiş hem de imei yi bozmuşsunuz. Tamiri mümkün hocam

Oyla:

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
maalesef yapacak bir şey yok. Zenex hocama gönderin cihazı iletişime geçin başka türlü yetkili hesapsız cihaz kurtarılamaz

Oyla:

Occaut

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9t pro
Meslek
Tekstil
Konular
11
Kardeşim öncelikle çok geçmiş olsun ...ama bir konuda sana sitem edeceğim ...

Belli ki rom/root işlerinden de anlıyorsunuz ...

Nasıl yaptın böyle bir hatayi ?

Ben daha ilk defa fastboot ile rom atacakken kağıda kocaman yazılarla "clean and lock işaretleme,dikkat" diye yazarak işlemi yaptım

Oyla:

Klcgl19

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi note 7
Konular
9
Kardeşim öncelikle çok geçmiş olsun ...ama bir konuda sana sitem edeceğim ...

Belli ki rom/root işlerinden de anlıyorsunuz ...

Nasıl yaptın böyle bir hatayi ?

Ben daha ilk defa fastboot ile rom atacakken kağıda kocaman yazılarla "clean and lock işaretleme,dikkat" diye yazarak işlemi yaptım
clean and lock ZENEX hocamın ekmek kapısı :D boza boza öğreniyoruz telefonu benimde dalgınlığıma gelip işaretlediğim olmuştu

Oyla:
Üst Alt