Sohbet Boş

Levosier

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
27
Aranızda gerçekten mutlu olan varsa sırrını açıklayabilir mi. Sık sık düşünmeye başladım gelecekte nolucak hadi okulu bitirdim ee ülke bu durumda iken ortalama bir maaş ile ne kadar rahat, huzurlu yaşayabilirim. Gerçekten değicek mi bu harcadığım zaman ve emek.Yaşamanın tüm bunlara değiceğini düşünmüyorum mutsuz doğdum mutsuz ölücem gibi geliyor. Bu arada yanlış anlamayın intihar gibi saçma bir şeye kalkışmam. 17 yaşındayım, bu karamsarlık belki de yaşımdan dolayı gelen bir şey. Ama herkes diyor ya işte sevdiğin şeyi yap mutlu olursun. Şu ekonomik durumda sevdiğim şeyin getiriceği parayla geçinebileceğim kesin mi ki mutlu olayım, bu durumun farkında olan ailemin şuna çalış, bu dili öğren, kodlama öğren gibi sürekli baskısından da sıkılmış durumdayım. Bunaldım kısacası öylesine yazmak istedim iyi forumlar

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
İngilizce'yi öğrenip iyi bir üniversite kazanıp yurtdışına çıkış yapabilirsin.

Ben okumak istemiyorum diyorsan yine ingilizce öğrenip yaz aylarında Marmaris,bodrum vs turistik il-ilcelere gidip bir teyze/nine ayarlayıp evlenip yurtdışına çıkış yapabilirsin....

Tercih senin....

blackshadow

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
#
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
22
Şimdi burada düşüncelerimizi yazsak "siyaset yapmayın" cı tayfa bizi yerden yere vurur ekonomi direk olarak siyasi politikalara bağlı çünkü. Elimizdeki telefonu gösterip 'akıllı telefon almasını biliyorsun ama' diye fırça yersiniz bir de, o yüzden şükret haline, boşver. Çalış herşey olur diyelim nasılsa ekonomi süper.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Mi 9
Konular
100
Sırrı çok basit, kanaat, sabır ve sebat. En azından benim sırrım bu.

Bulunduğumuz asırda bu yaşlarda her insanda olabilen durumlar. Bu durumdan iyi şekilde de çıkabilirsin, kötü şekilde de çıkabilirsin. Maalesef insan denen varlık günümüzde fıtratı dışında bir yaşam şekli sürüyor. Bu da insanları sürekli artan bir mutsuzluğa sürüklüyor.

Kanaatsiz insan tüm dünya ya sahip olsa, bir tane daha ister ve elde edemediği şeyler yüzünden hayatı boyunca hep mutsuz, huysuz ve küskün olur. Oysa kanaat etmeyi bilen, durumuna şükretmeyi bilen insan daha huzurlu olur, daha mutlu olur. Üzülecek, kafasını daraltacak, canını sıkacak daha az şeyi olur.

Sabırsız insan hiç bir işini tam ve doğru yapamaz, sabretmek zor bir şeydir ama her sabrın da sonunda bir selamet ve güzellik çıkacaktır karşısına.

Sebat bu dünyadaki insanın en değerli özelliklerinden biridir. Azimini yitirmeyen insan her zaman ilerlemeye devam eder. Nasılsa yenileceğiz fikriyle savaşı bırakan bir ordu pes etmiş ve kendini yenilgiye uğratmıştır.

Ve sana nacizane bir tavsiye; Asla paran, malın, dostun çoğaldıkça mutluluğunun artacağı, herşeyin daha güzel olacağı fikriyle yaşama, çünkü bu fikirle yaşarsan herşeyin çoğaldıkça, huzurun, mutluluğun ve yaşam enerjinde aynı oranda azalacaktır.

Bu fikirleri sana günü kurtarmak için söylemiyorum, bunları yaşam şekline çevirmen için söylüyorum. Umarım bir faydası olur.

Üst Alt