Yardım Bootloader ve Rom Sonrası 4.5G'yi Kullanamamak

emirhansalun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
4
Merhaba arkadaşlar, Şubat ayı civarında cihazımın bootloader kilidini açtım ve ilk romum olan RevengeOS'u kurdum ama bu romdan sonra bir şeyleri yanlış yaptığımdan mı anlamadım fakat RevengeOS'dan sonra 5 civarı rom değiştirdim ve bütün hepsinde 3G kullandım.

Şuan da MiuiPro v10 kullanmaktayım, hiçbir şekilde 4.5G kullanamadım. Sorum şu;
Neden bir anda 4.5G gitti ve ayarlama yapmama rağmen tekrardan 3G kullandırıyor? ve 4.5G'ye tekrar almak için bir yolu veya dosyası var mıdır twrp'den flashlamak için?

Teşekkür ederim şimdiden.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-10-22 at 13.41.19.jpeg
    WhatsApp Image 2020-10-22 at 13.41.19.jpeg
    35,9 KB · Görüntüleme: 31

Murat1425

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
712
Cihazım
Resmi 5 plus
Konular
2
Hat tından 4.5 g açman lazım

Oyla:

Batuski5431

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan G
Cihazım
Oneplus 9Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
14
4.5G Servisi aktif, Online işlemlere baktım şimdi. Fakat yine aynı.
Türk telekom hocam herşeyi bekleyebilirsiniz bende volte açık dediler ayarlarda kapalı 1 hafta uğraştım sorun cihazınızda dediler vf geçtim sıkıntısız kullanıyorum ondan da olabilir

Oyla:

emirhansalun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Türk telekom hocam herşeyi bekleyebilirsiniz bende volte açık dediler ayarlarda kapalı 1 hafta uğraştım sorun cihazınızda dediler vf geçtim sıkıntısız kullanıyorum ondan da olabilir
Türk Telekom'dan memnunum da bu sorun TT ile mi alakalı yoksa ben mi bir şeyleri yanlış yaptım en başta onu kavrayamadım. Ama büyük ihtimalle benden kaynaklı. İlk başta rom kurarken bilmeden twrp'de bütün seçenekleri seçip wipe yapmıştım ondan mı acaba?

Oyla:

whisper44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert Cenk
Cihazım
mi8
Konular
1
Türk Telekom'dan memnunum da bu sorun TT ile mi alakalı yoksa ben mi bir şeyleri yanlış yaptım en başta onu kavrayamadım. Ama büyük ihtimalle benden kaynaklı. İlk başta rom kurarken bilmeden twrp'de bütün seçenekleri seçip wipe yapmıştım ondan mı acaba?
TWRP ya da telefondan olduğunu sanmıyorum. Emin olmak istersen 4.5g destekli bi telefona senin sim kartını takıp 4.5gsi çalışan bi sim kartı da senin telefona takabilirsin. Ben Türk Telekom aldıktan sonra hiç 4.5g kullanamamıştım hattı Turkcell'e taşımadan bir ay önce müşteri hizmetlerini arayıp düzelmesini sağladım ama 4.5G geldikten sonra bile sadece merkezi yerlerde çekiyordu. Sonrasında Turkcell'e geçtim fakat bir de ödediğim vergileri yok gösterdiler ve Turkcell'de karşıma vergi borcu çıktı. Böylesine rezalet bir operatör.

Oyla:

Batuski5431

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan G
Cihazım
Oneplus 9Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
14
Hocam bende de volte açılmıyor dediğim gibi onlara göre açık teknik ekibe sorun oluşturdular sorun telefonda diyorlar vf taktım volte gözüküyor çok saçma idi

Oyla:

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
Dostum modem dosyalarının stock versiyonunu bulup flash et tekrar global Roma geçip 4.5g geliyor mu bı bak derim kernel falan kurduysan ondan kaynaklı olabilir.

Oyla:

emirhansalun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum modem dosyalarının stock versiyonunu bulup flash et tekrar global Roma geçip 4.5g geliyor mu bı bak derim kernel falan kurduysan ondan kaynaklı olabilir.
Denemek istiyorum fakat bu modem dosyası dediğiniz şey efs_backup isimli dosya mı? Bu modem dosyaları hakkında biraz daha açık bilgi verebilir misiniz?

Oyla:

salim21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Salim
Cihazım
Poco x3 Pro
Konular
18
Aslında 4.5g diye bişey yok 4g var şuan =) yazılımsal olarak o yazıyı koyuyorlar yani stock rom dönersen yeniden 4.5g yazar

Oyla:
Üst Alt